Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

dididi30
4. apr 2008

sandri a kto ona?? mamina?🙂 😉
no monti aj ja som sa nacakala na ten cop, bo furt daco vymyslam, ale uz nebude cas na vymyslanie a fukanie, finito 😀

montinka
4. apr 2008

hm ja som ostrihana do postupna tak cakam kedy mi vsetky dorastu. 🙂

dididi30
4. apr 2008

sak aj ja som tak bola, uz nechcem bo to treba fukat, tocia sa mi kade tade, fuj...... 😝

montinka
4. apr 2008

no nieco mi hovor hlavne ked si umyjem hlavu a ked rano vstanem no hroza

dididi30
4. apr 2008

no sak to aj ja, aj ked si umyjem cez den a idem spat tak rano otras, pred tehu som si vyfukala a vydrzalo aj 2 dni teraz vobec, ale aspon sa mi tolko nemastnia

montinka
4. apr 2008

hm no mne sa mastia tak ako pred tehu ale tiez mi vobec nedrzia ked si ich natocim za chvilu ich mam take ako pred upravou

dididi30
4. apr 2008

no tak to bude baba🙂)).....ja si kulmujem sem tam, ale uz davno som nie, nechce sa mi

montinka
4. apr 2008

naozaj. hm no mna to len tesi 😀

dididi30
4. apr 2008

sak ti aj vychadza baba nie??v tej cinsej tabulke.....joj uz som si zatopila, fajne nam je 😀

montinka
4. apr 2008

hej vychadza a hadam to bude aj pravda. 😀

dididi30
4. apr 2008

neboj bude.....

sandrika
4. apr 2008

bude to dievčatko 😀 ja som tu na koníku taká malá veštica 😉

dididi30
4. apr 2008

sandri nevrav 😀 to mne vestili druhe dievcatko bo nemam bohvieaku krasnu plet, ale nakoniec je z toho chlapcek, jedine moj muz veril,ze to bude syn 🙂

montinka
4. apr 2008

hm sandri tak ti verim. ale ved v podstate to je jedno len nech je zdrave no nie?

dididi30
4. apr 2008

monti ano stale je to o zdravy ale ja o tom, co si zelam 🙂

dididi30
4. apr 2008

ok ja idem kukat miss, tak sa majte, bo uz ma boli chrbat a mala je mrzuta, papa a pekny vecer....

montinka
4. apr 2008

aha no ved hej. hm co budete zajtra robit?

montinka
4. apr 2008

tak teda ahoj a pekny vecer aj ja idem kukat

sandrika
4. apr 2008

Ahojte 🙂

bibianka
4. apr 2008

Mirka8429, prosím ťa, a ten lekár ti aj povedal, prečo by mal byť 8. mesiac rizikovejší ako 7.?

mirka8429
5. apr 2008

didi mne povedali ze chlapec..a aj bude..a vyrazky som mala aj tak 😠 a kamoska mala stale cistu plet a v tehu mala hroznu a cakala dievca...

bibianka nepovedali ale zrejme kôli niecomu co sa vyvija pluca asi...a je lepsie preto...som sa nepytala...

dididi30
5. apr 2008

bibi tak to pre plucka,.....
no vidis tak je to jedno miri,

mirka8429
5. apr 2008

didi ved hej 😀

sandrika
5. apr 2008

ja mám tiežstrašnú pleťa čakám Lukyho 🙂

mirka8429
5. apr 2008

sandri to nezalezi na tom ci sa caka dievca alebo chalan...uz je to zistene 🙂

dididi30
5. apr 2008

miri sandri presne tak, proste to tak priroda chcela a je to pre zenu riadna zmena, tak niektora to prime dobre a niektora sa vyhadze este viac ako pred tehu...ale nevadi, hlavne nech su babatka krasne 😀

bibianka
5. apr 2008

Tak s tým 8. mesiacom je to podľa mňa v dnešnej dobe už veľmi zastaralý a hlúpy názor, je čudné, že ho má lekár, tuším zaspal dobu... Dnes si už medicína dokáže poradiť s nezrelými pľúckami (kortikoidy) a každý týždeň, ktorý mimi vydrží v brušku dlhšie, je veľké +. Najväčší pokrok v neonatológii vraj nastal za posledných 4-5 rokov, takže vyťaženému pôrodníkovi, ktorý "nemá čas" sledovať vývoj v susednom odbore, to možno aj ušlo...
Príklad maminy, ktorá rodila v Belgicku:
Mne v nemocnici pediatři z neonatologie tvrdili tohle. První etapa je dosáhnout 25. týd. (to můžou začít pomáhat s lékařskou technikou), pak další velice důležitá je 27.-28. týd. (šance, že dítě bude bez následků rapidně stoupá), dále 30., 32. - ten už je dá se říct "krásný a v poho".

To, že sa voľakedy 8.mesiac pokladal za rizikovejší, vraj súvisí s tým, že deťom narodeným v 8. mesiaci sa ako "donosenejším" venovalo menej pozornosti ako tým, ktoré sa narodili v 7. mesiaci a tým pádom tam bola horšia perspektíva. To ale dnes neplatí. Bábätko nemá v 7. mesiaci vyvinutejšie pľúca ako akov 8. Podstatné je, udržať ho v brušku tých 48 hodín (prípadne aspoň 24), aby kortikoidy zabrali a mohlo dýchať samo.

dididi30
5. apr 2008

bibi sak aj ja si myslim,ze medicina ide do predu a nestoji na urovni 60 rokov 😒

montinka
5. apr 2008

ahojte ste tu? inak didi uz viem preco som mala minule prist na sone s plnym mocovym mechurom. 🙂

pipinka82
5. apr 2008

Ahojte chcem sa spítat ten glukozový prášok čo treba rozriedit vo vode v kolko deci sa to má vypadlo mi to z hlavy teraz neviem čo mi povedala v lekárni či v 3 dc alebo 4 dc?????? 😉 diki

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre