Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

sandrika
17. jan 2008

na tehotenstve academy písali, že to má byť do 28 tt
lossík nové foto 😀 už jwe po vianociach čo ?... 😉

lucka0122
17. jan 2008

ahojte babulehja idem na cukor 31.1 sandri ake to bolo da sa to vypit?kope vas male cely den?mna kopalo nonstop v kuse cely den vecer a teraz rano a vecer a dakedy poobede

sandrika
17. jan 2008

luci mna len vnoci aj to čím ďalej menej....už nemá toľko miesta...
Je to sladký bigus mne prišlo z toho zle, ale po 15 min to prešlo, zajtra budem mať výsledky...
Luci , kde ty bývaš?

danka86
17. jan 2008

Do 28tt? ja budem 29tt aj nejake dni sa mi mari.. teraz presne neviem.. inac na ten maglajs som zvedava.. mam citlivy zaludok.. Ja som si sadla za pc len tak v pyzamku a a mala ma kopla do prsa 😀 v tych hornych miestach bruska som to citila prvy krat.. 🙂

sandrika
17. jan 2008

no už sa presunula vyžšie mna stále kopká dole 😉

danka86
17. jan 2008

aj mna doteraz stale dole a jej najoblubenejsie je do mechura🙂) to len tak zaboli a mozem letiet na wc🙂)

weroni
17. jan 2008

babulky caute, musim sa s vami podelit o uzasnu radost - dneska sa mimco tak hemzilo ze ho aj manzel citil cez ruku 😵 😵 😵 a bol prekvapeny aku ma silu 😅 😀 🙂

inac mi vsetci vravia ze som opeknela takze to vyzera na chlapca ale ja si myslim ze som praveze oskaredela, hlavne plet sa mi hrozne zhorsila 😅 😅 😅

sandrika
18. jan 2008

tá sa ti wer on ešťe zlepší ja som bola presvedčená , že to je chlapec....a je 😅

miriamka
18. jan 2008

Weroni...tak to je super!Teraz uz bude tych kopancekov viac a viac 🙂

sandrika
18. jan 2008

Baby neflákajte sa 😀

ajkabezka
18. jan 2008

sice som schudla, ale mám dobre zásoby, takže to nějak neuškodilo, ale doktorka mi říkala, že už mám brzdit, že už to začíná být dost...aspoň nebudu mít tolik práce hubnout nabrané kila- ale i tak jich mám dost po Danim...aj mně říkali, že jsem jakási pěkná, pleť čistá jako ani při Danim ne..a je to kluk 😉 u Daniho jsem byla samej pupínek, kruhy pod očima, nechtělo se mi líčit ani omylem, teď se snažím trošku "vypadat" 😎 nevím jak vám, ale mně už dělá úklid doma pořádnej problém- vygruntovala a vytřela jsem koupelnu a jsem normálně KO ☹ 😔 nejradši bych padla do hajan.. 😔

ajkabezka
18. jan 2008

na valentýna jdu na poradnu, ale o cukru nic neříkala...fuj, byl to hnus u Daniho, tak se snad nepozvracim ani teď 😖

lucka0122
18. jan 2008

sandrika ja byvam v badine s priatelom ale inac zo sasovej.aj s malym tam budem dake dva tyzdne pri rodicoch..a ty?

sandrika
18. jan 2008

Jaj zabudla som to si ty moja... 🙂 ja bývam na Rudohorskej 22, ale len dva mesiace, kde chceš chodiť cviciť myslím kurz?

lucka0122
18. jan 2008

neviem a ty?to treba vsak?

sandrika
18. jan 2008

netreba ,ale je to lepšie ja som začala chodiť na fončordu na Novú ulicu, ale je totam 2 x do týždňa ona je síce najlepšia, ale mne to kôli spojom moc nnevyhovuje atk rozm,ýšľam, že začnem chodiť buď do kapitulskej alebo tuv Sásovejna Pieninskú tak sa vlastne 45 min cvičí a 45 min je teória o 4 dobách pôrodných + kúpanie miminka atď

weroni
19. jan 2008

baby caute 🙂
tak vcera som zvladla vsetky styri skusky 🙂

sandrika: no mozno budes mat pravdu lebo drviva vacsina ludi mi to vravi 😀 a ty podla coho sudis? 🙂

danka86
19. jan 2008

ahojte, viete mi poradit s nejakymi cvikmi, aby som neublizila malej a upevnila si trochu svalstvo? 🙂

weroni
19. jan 2008

danka: kup si casopis mama a ja - tam su cviky pre kazdy mesiac tehotenstva 🙂 hlavne by si nemala robit cviky pri ktorych si moc natahujes brusko, su tam super cviky na fitlopte na chrbat, prsne svaly, boky, brusne svaly, mne to robi velmi dobre 🙂 a este tancujem brusne tance a tam zase posilnujem tiez chrbat, prsia, vsetko, ale najnajnaj panvu - skus aj tie kegelove cviky na stahovanie posvy - vraj to pomoze pri porode ale podla mna skor po - ako prevencia inkontinencie a tak... a okrem toho to urcite oceni aj tvoj partner 😉 🙂

danka86
19. jan 2008

rozmyslala som aj nad nejakym dvd pre tehotne aby som mala pocit, ze cvicim s niekym🙂

weroni
19. jan 2008

danka: myslim ze tie cviky v Mama a ja su od Zory - a ona ma aj DVD-cko pre tehulky, s tymito cvikmi tak skus pobrazdit na nete 🙂
a nemas vo svojom okoli nejake stredisko kde robia take cviky? ze by si mohla s niekym chodit?

sandrika
19. jan 2008

weron neviem , ti povedať proste ti hovorím, že budeš mať chlapčeka 🙂
danka a nechceš začať chodiť na predpôrodný kurz? tam sa aj cvičí

danka86
19. jan 2008

ja vobec neviem, ako to funguje, este sa ma lekar ani nepytal kde chcem rodit. To mozem aj tak sa kontaktovat v tej nemocnici na to?
Budete mat muzov pri porode?

sandrika
19. jan 2008

danka skade si? Ano kontakty bývajú v nemocnici na gynči na letákoch normálne tam nezávisle od DR zavoláš a prihlásiš sa 45 min cvičíč a 45 min nacvičuješ pôrod.....
ˇano moj manžel bude pri pôrode

danka86
19. jan 2008

som z pk a v ba budem rodit. ty si odkial? aj bude muz chodit na nejaku predpripravu?

sandrika
19. jan 2008

To len na predposlednú hodinu .....naučia ho ako pomôcť manželke pri pôrode
Ja som z BB

danka86
19. jan 2008

myslis, ze je blbost si objednat cez net dvd czoborovej? fakt musim zacat cvicit. pribrala som sice len 2kg, ale nemam ziadnu kondicku, vyjdem po schodoch a 5min mam co robit aby som dych chytila..

sandrika
19. jan 2008

s tým dychom budeš mať problém ajkeď budeš cvičiť si tehotná...a začínaš tretí trimester, ale kľudne si ho objednaj

danka86
19. jan 2008

nie je to tak trochu aj v kondicke? od januara nerobim, priznam sa ze doma sa tiez nepretrhnem.. niekedy si za svoju lenivost poriadne nadavam..

weroni
19. jan 2008

sandri: no tak ok 🙂
danka: s tou kondickou je to normalka - ja som pred tehu cvicievala a tiez teraz dychcim ked idem hore dole po schodoch 🙂 inac v tehu by sa nemala kondicka zvysovat - teda ak si doteraz necvicila tak by si teraz nemala narazovo zrazu lebo telo je vycerpanejsie - skor tak miernejsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre