Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

dididi30
25. feb 2008

ja neviem, ja som sa este aj vycikat isla, a dobre bolo🙂) segra ta vypila liter pred sonom v cakarni a hned im tam pokrsitla dlazku 😅 ale fakt neviem preco musi byt plny, ja som isla s prazdnym, nejako som na to zabudla

loss
autor
25. feb 2008

juj mala pochoduje po brusku niekedy to az boli 😨

montinka
25. feb 2008

to naozaj im pokrstila dlazku?😀 hm ale ja asi pojdem pre istotu s prazdnym.😀

dididi30
25. feb 2008

loss to aj mna boli, najma ked sa natlaci na jednu tranu, ako keby jej tam malo bolo 🙂
montika......no hej , tak si daj len trocha, neviem fakt preco musi byt plny ale rada by som to vedal 😕

loss
autor
25. feb 2008

jasne ved male je uz dost velke tak naco plny mechur

montinka
25. feb 2008

ja radsej nic nepijem ked idem k doktorke. inak aj mna v poslednej dobe pobolieva sem tam brusko myslite ze to je preto ze sa zacina drobec hybat?

dididi30
25. feb 2008

loss, takze to koli tomu, aby babo plavalo? ci ako?

dididi30
25. feb 2008

monti.....ano hybat aj rastie tak to citis, ja som pri malej casto citila aj krize, teraz nic, mozno je to tym,ze som uz predtym bola roztiahnuta, neviem. 🙂

montinka
25. feb 2008

podla mna chcu plny mechur kvoli tomu aby sa praveze moc nemrvilo ci?

montinka
25. feb 2008

no o tych krizoch mi nieco pis. ked sedim dlzie pri pc no dovidenia musim to tu vypnut. na zaciatku mi to taknevadilo ale teraz

dididi30
25. feb 2008

no mozno, lebo moja sonerka ho nahanala, tak sa mrvil 😀

loss
autor
25. feb 2008

didi ja myslim skor preto aby dobre videl babo inak si to neviem vysvetlit

dididi30
25. feb 2008

ok babenky ja padam, lebo ma boli chrbatik a dceruska uz je unavena, papa a dobru nocku

montinka
25. feb 2008

ahoj didi a dobru noc

montinka
25. feb 2008

loss aj ty si uz odisla?

weroni
25. feb 2008

jeej baby tu sa to nejak rozbehlo 😅
ja ze napisem a za taku polhodku mrknem ci nahodou niekto neodpisal a vy ste sa tu takto rozbehli 😅

montinka
25. feb 2008

weroni ale zase akosi nastal utlm hm vsetky uz asi odisli

weroni
25. feb 2008

monti: no ano tusim som to nejak blbo vystihla 😀 ty sa ako mas? 🙂

montinka
25. feb 2008

dobre len uz tu asi dlho sedim a bolia ma krize. hm a miesam papanie dokopy. najprv kysle hribiky a teraz fidorku joj asi mi bude dobre z toho.🙂 a ty sa mas ako?

weroni
25. feb 2008

monti: to je v poho, keby si videla ako ja jedavam 😅 ale u mna je to horsie preto ze ja mam take divoke kombinacie odjakziva, u mna to tehu na to nema vplyv 😀

ja sa mam fajn akurat od vcera vecera sa na mna nieco snazilo nalepit ale nedala som as 😠 😉 🙂 som sa navitaminovala a oddychovala a uz mi je lepsie chvalabohu... dnes som sa taku polhodku poslnila a zajtra sa tiez chystam okolo obeda ak bude tak suprovo ako dnes 😎

montinka
25. feb 2008

no uz aj ja idem este vyvencim psicka ,umyjem sa a pojdem si lahnut. tak ahoj weroni a ostatne a dobru noc

weroni
25. feb 2008

monti papa bru nocku 🙂

pampuliacik
26. feb 2008

ahojte babule, chcem sa spytat - poslednych nielkolko dni ma pobolieva brucho, a obcas pri chodeni je to dost neprijemne- vcera ma zacalo bodat v podbrusku, tak som sa potom vliekla ako slimak a stala kazde tri kroky. a hlavne, rano ked vstanem tak je to este celkom ok, ale nez dojdem do prace, tak brucho sa mi dost intenzivne napne a zvacsi a potom je take uz cely den, obcas je to az neprijemne, akoby som sustavne potrebovala na wc. je normalne, ze je take napnute a "plne"? 😀 asi blba otazka, ale doteraz som to tak nepocitovala a neviem ci to tak ma byt, pretoze babo viac narastlo alebo je to niecim inym.... navyse vecer ma pobolieva intenzivnejsie a posledne dni citim opet podobnu bolest ako pri menzese a taky tlak az bolestneviem ako to popisat - podobne neprijemne pocity som mala napr. u lekarky, ked brala ster z krcka - dufam ze to neznamena, ze sa krcok otvara... da sa to pocitit?

lucia31
26. feb 2008

pampuliacik, uzivaj magnesium a pre istotu skoc do poradne...

dididi30
26. feb 2008

ahojte maminky....ako sa mate? ja som dnes nemohla spat od 3 rana som buntosila a zaspala som pred zvonenim budik 😔 musela som ist do robotky ☹ uz aby som doma oddychovala 😎
pampusik, len vela oddychuj a kde mozes si lahni 😀 viem, to nieje len tak 😒 skus ten magnesium aj ja to mam v plane, lebo mi sem tam tvrdne brusko a som este v robote a samozrema stresy k tomu 😝

graziela
26. feb 2008

Ahojte,
pampuliacik, a to brusko mas pri tych bolestiach tvrde? Ja si presne spominam, ked pises o tom chodeni, ze kazde 3 kroky musis zastat...ked som cakala nasu Sasku (1.babo), tak sa mi stavalo presne to iste, ked som sa vybrala na prechadzku...bola to taka pichlava, bodava bolest, akoby krc...Ako prvorodicka som vobec netusila, co to je, myslela som, ze to len musim rozchodit...A ani na brusku som to nejako necitila, zeby bolo tvrde, no hned som radsej zasla za dr., ten mi predpisal magnezium a tabl. Dopegyt, ktr. bezne uzivaju zeny s tymto problemom...No a kedze mala bola aj dost nizko, posledne 3 mesiace som prelezala doma.
Na tvojom mieste by som zasla tiez za dr., aspon budes kludnejsia...

graziela
26. feb 2008

Inac, babenky, ja si dnes uzivam slobody...malu som bola rano odsikovat do skolky, manzel v praci, takze mam veget...trosku sa chystam este upratat, prave sa mi dopralo, takze povesat pradlo (krasne je vonku pocasie 🙂 ),
potom nieco pozehlit, navarit rychly obedik (kur. prsicka na kocky uz marinujem od nedele, tak si spravim len zemiaciky k tomu) a popritom si nieco precitam...

pampuliacik
26. feb 2008

dakujem baby, magne beriem raz denne, ked mavam krce, tak aj 2x, predtym som si davala aj sumive magnezium. poradnu mam v pondelok, tak uz to nejako vydrzim, zatial to nevyzera nic akutne-dufam 😒

dididi30
26. feb 2008

pampuliacik.....neboj nebude, mysli pozitivne.... 😉

loss
autor
26. feb 2008

pampuliacik skus to magne jest 2x denne mozno to bude lepsie
ja ho uzivam 2x denne a ked moc tvrdne brusino dam si 3x

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre