Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

mirka8429
12. mar 2008

didi vazne??v 36 tt je uz hotove?hehe tak fajn...neze si naplanuje pôrod na sviatky 😠 nebudem môct jest sunku

monti...ja uz viem ze sa blizi noc lebo môj vtedy zacina byt aktivny xixi

dididi30
12. mar 2008

ono je hotove uz od 27 tt ale tie plucka su problem......ale ked vpichnu tu inejkciu tak je to ok, ale zas naco sa ponahlat , nech si tam oddychuju 😀

montinka
12. mar 2008

hm ano didi moj drobec. a tak teda uz ani nedychat nejdem. miri no ten moj nebyva vecer bohvie ako aktivny teda zatial nie. no dobre babule idem ja uz. tak ahojte a dobru noc vam potom prajem

dididi30
12. mar 2008

ok monti aj ja pojdem, za chvilu lebo mala je uz nemoze vydrzat 😀 dobru nocku.... 😀

dididi30
12. mar 2008

miri ahojt, ja tiez idem, maj sa pekne a zajtra sa ozvy co a ako, ok?

mirka8429
12. mar 2008

monti dobru noc zelaam..a pamätaj ze stale je väcsi a to uz budes pocitovat 😀 ale je to dobreee..paaa

didi a mne este aj injekcie pichali tak snad uz je hotoveeeeee

mirka8429
12. mar 2008

didi ides aj ty?ok tak zajtra sa ozvem...ahooj dobru noc zelaam 😀 snad dobre dopadneme zajta..

dididi30
12. mar 2008

ano idem mirka, drzim palceky aby ti to dobre dopadlo, cmuk 😉

mirka8429
12. mar 2008

didi diiik tak zajtra sa ozvem..pa

loss
autor
13. mar 2008

ahojte
dnes idem na kontrolu tak sa ozvem ako sme dopadli
pa a pekny den 🙂

dididi30
13. mar 2008

ahojte.....tak dnes mate vsetki kontrolu? tak dufam,ze napisete co a ako 😉

mywiel
13. mar 2008

Ja mam kontrolu dnes o tretej, tak sa tesim, dufam, ze sa dozviem pohlavie... 😀 😀
Co som sa dozvedela, ze je dolezite neprestrihovat pupocnu snuru pri narodeni kym neprestane bit, tym padom babo este dostane vsetky potrebne ziviny z placenty. Ja napr. nedam moje babo ani ockovat hned v porodnici ani nechcem aby mu davali vitam K, vraj je to vymysleny vitamin ktory nema taky velky zmysel ako nam to tu chcu nahovorit. Ja ked som bola mala ziadny vitamin K nedavali a mam sa dobre. Hrozne vela laduju uz na zaciatku do babatiek a to sa mi nepaci.

dididi30
13. mar 2008

mywiel, praveze ja si to k dam, lebo mas jedno ci to bude po porode v kvapkach alebo naraz v jednej injekcii..praveze to je jedina vec, ktorou tu dieta dopuju, teda v anglicu, potom ma ockovanie az ked ma 2 mesiace....to unas uz ma babo niekolko ockovani za sebou....
inac drzim palec aby to bolo to co chces ty...a co vlastne chces, dievcatko alebo chlapceka? 🙂

mywiel
13. mar 2008

Asi chlapca, ale dievcatko bude fajn, len nech je to zdrave, na prve dieta je to vlastne jedno. Ja moje dieta nedam ockovat ani potom, vela som si zistovala o tom info a ani moj doktor to neodporuca, da sa dat homeo ako nahrada niektorych ockovani, vedela by som tu o tom pisat strany co ockovania narobili ake neplechy, ale nejdem plasit ludi... 😉 😀

mywiel
13. mar 2008

Mam lekarsku knihu kde su rozpisane vsetky vakciny a tam pisu ze vacsina aj tak nezabrani chorobe len tie nasledky o nieco znizi takze je naco.

dididi30
13. mar 2008

mywiel, ja o tom ockovani viem, o tych neplechach, no ale to ma jeden z velkeho mnozstava a nemozeme mysliet tak negativne...aj to zle je na nieco dobre....ockovanie je podla mna v dnesnej dobe nutne, to bez toho nejde bohu zial, a nasledky su minimalne, aspon v dnesnej dobe....praveze ako ti vravim,tu je to ockovanie take riedke, ze az si myslim,ze primale, ako na sk, to ockovanie na vsetko....napr moja mala casto kliestov na tele tak som ju dala proti tomu ockovat, bala sm sa , koli tomu zapalu v mozgu..aj ju dam proti zltacke, lebo v dnesnej dobre je to neuveritelne, tie choroby, inak sa dieta ani vobec clovek neuchrani...je to krute ale je to tak a ty to tiez vies.....sak aj o jedle sa kadeco pise o ovoci, zlenine a co nebudeme to jest? dame si aj tak..a nie kazdy ma na to zdrave ovocie a vobec jedlo, to bio ci ako sa vola..
ja ti verim ja viem,ze su tie vakciny hrozne, ale to nejde sa podla nich riadit....zivot je taky iny ako volakedy a musime sa chranit, bohu zial 😉 😒

mywiel
13. mar 2008

No nastastie tu vo Svajciarsku mam na vyber, lebo tie vakciny sa daju nahradit davkou homeopatie, ktora sa vola ako ta dana vakcina, len sa o tom velmi nevie, lebo ti co tie vakciny vyrabaju samozrejme nie su radi, ked sa to ludia dozvedia, lebo je to biznis viem vela o pharmaceutickom priemysle kedze moja mama je magistra a sefka lekarne, som rada, ze tu si mozem vybrat a miesto toho dat homeopatiu ktora presne tak isto ucinkuje ako tie vakciny s tym rozdielom, ze nema ziadne vedlajsie ucinky, je skoda ze tato moznost vyberu nie je aj v inych krajinach.

dididi30
13. mar 2008

no ale musis posudit aj to,ze nie kazdi ma taku moznost ako ty a nemozeme sa prosti tomu burit,lebo pre dieta chceme to najlepsie.....zas kebyze som na sk mam ja tetu setricku a tiez by som mohla takto vselijako rozmyslat, ale ja porodim tu,tak si dam dieta do poriadku tu....nebudem robit kadejake sachre machre a potom bude este horsie.....a co sa tyka homeopatik, tiez si nemozes byt stopercentne ista.. 😉

mywiel
13. mar 2008

Homeopatika su uzasna vec dokonca sa tym liecia aj zvierata, ktore o tom nemaju ani sajnu... ale chapem, ked nemas na vyber to je jasne, ze kazdy chce pre svoje dieta to najlepsie. Mam jednu knihu od ockovaniach co napisal jeden doktor, takze som toho plno precitala, ked ma nieco zaujima tak sa dam do velkeho studia a mozem povedat, ze zatial mi to bolo len na osoh, ale pred par rokmi by som asi tiez rozmyslala inac ako dnes. Ja nezavrhujem tvoje rozhodnutie, len mam stastie, ze tu si mas na vyber tu ockovanie nie je povinne ako napr. na Slovensku. 🙂

mywiel
13. mar 2008

Uz sa neviem dockat tretej hodiny, vypytam si aj fotku a dam ju do albumu, len budem musiet davat bacha neprerieknut sa kedze manzel nechce vediet co to bude. 😀 😀

mywiel
13. mar 2008

Moja svagrina uz caka 4 babo, je v prvom mesiaci a navyse je moja dula, viem si predstavit ked dorazim do porodnice s mojou osobnou dulou ktora je tiez tehu... 😀 😀 😀

dididi30
13. mar 2008

mywiel, pozri ja verim,ze keby som na tom trvala tak ako ty , tiez mam taku moznost ako ty, lenze mna to netrapi ani nechce trapit, llebo to je vsetko iba robenei velkej hlavy si....je dolezite vediet o tom co sa deje v tehu a vobec v cloveku jeho vyvoj a tak, ale su dvolezitejsie veci ako sa zaumijat o vsetko do spiku, nema to vyznam ,lebo ty si ako kazdi iny a nic ta neobiide, to je zivot, to len si moc zvedava a zaujima ta viac ako len ten zaklad, ale stavim sa a som si na sto percent ista, ze vsetki zeny budu na mojej strane a urobia tak ako ja robim, lebo to je vsetko strsiak, toto sa nemoze hento sa nemoze ....male prercento bude s tebou suhlasit ale aj tak urobia to co sa ma a ty to vies...proste je to podla mna vsetko bubu a smejem sa na tom..mam kamosky vzorne tehulky vzrone mamicky a take maju problemi z detmi, ledva donosili...poznam take co fakcili aj drgy brali a maju take zdrave deti , ze sa mi verit nechce, to nieje na nahode to je zivot.....proste sa to nevyplaca a stale sa to viac a viac ukazuje.....obmedzovanie skodi....z kazdeho trocha treba a nestane sa nic, ja tomu verim 😀
inac drizm palceky aby ti to vyslo tak ako si to zelas ty a by si uz mala tu tretu hodinu za sebou 😀

montinka
13. mar 2008

ahojte

montinka
13. mar 2008

baby viete niektora co znamenaju tie skratky zo sona?

dididi30
13. mar 2008

ahoj.......ake stranky? tak ako bolo u lekara?

mywiel
13. mar 2008

Dolezite je vediet o vsetkych moznostiach no a potom je tu ta slobodna vola... 😀 😀
Idem sa uz chystat asi aj pojdem mrknut porodnicu a tu vanu co tam maju ak to bude volne. 😉

mywiel
13. mar 2008

Ja mam vsetky tie skratky v jednej knizke tak mi ich napis a ja ti vecer odpisem. pa

montinka
13. mar 2008

skratky co su na papieri zo sona. ale joj nie moc dobre tak ma vyplasil. meral mi tu gravidometriu a som v 22tt ale to cislo som mala az 28 a tak mi povedal ze sa mu to nezda a ze sa mu zda ze sa mi skracuje krcok a hned ma poslal na sono a ze ked budu zle vysledky tak ze si ma tam mozno nechaju. preto som sa pytala ci neviete co znamenaju tie skratky zo sona.ale vsetko je ok no nechapem preco mam to cislo take vysoke. ☹

dididi30
13. mar 2008

mywiel, tak len kukaj 🙂) pekne nech ta pokukaju a nech si spokojna.... 😉

dididi30
13. mar 2008

juj moja, to je teda......no asi je to tak ako lekar vravi....no mywiel ti poradi ona je odbornicka 😉 v dobrom 🙂
a to ti na sone zistia ze sa ti skracuje krckok, to akoze cez brucho ci cez pipinku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre