Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

pinco
18. mar 2008

Ale treba radsej viac krat stresovat a prist, ze sa ti zda, ze uz rodis, ako prist neskoro. Len ked my zeny sme take hrdinky, ze sa akoze nechceme pozorovat... A mozno ked to na nas pride, tak nam to bude hned jasne 🙂

montinka
18. mar 2008

to zacne zena krvacat ked ma rodit?

pinco
18. mar 2008

Fakt? Krv? Ja ze daka ta plodova voda mi odtecie...

dididi30
18. mar 2008

mnti nie nemusi, ja som zacala ale to bolo len take spinenie take ruzove to sa otvorila zatka a bola som na 2 palce otovorena, to je ale nic do desat musi cakat, hm......
pinco jasne, len si pekne bezkaj do nemocnice ak sa ti nebude nieco zdat, ak ta poslu domov nic sa nedeje

montinka
18. mar 2008

hm pinco aj ja som si myslela ze odtecie plodova voda ale to zevraj nie vsetkym zenam

dididi30
18. mar 2008

baby to je individualne mne sa voda nepustila, mne ju prepichli, iba troska ruzoveho vytoku a bolo to presne na termin, tak to bolo v poho a chcela som to presne a podarilo sa 🙂

pinco
18. mar 2008

No teda... Budem musiet zacat studovat odbornu literaturu 🙂 Ked mna take veci nebavia citat... Mna stale niekto trapi, ze ake je teraz male velke a ci uz ma vlasy a take reci a ja taka neuvedomela matka... Vsak doktor mi povie, nie? 😀

montinka
18. mar 2008

aha no ved hadam spozorujeme.

pinco
18. mar 2008

Didi, a aj si poupratovala byt a tak? 😉 Aby si isla v termine myslim.

dididi30
18. mar 2008

pinco necitaj nic, lebo ak budes tak si budes mysliet ,ze mas vsetky tehotenske choroby, ja som len tak zbezne citala, ale nevedla som nic o porode a to bolo super..vobec som sa nebala ani teraz sa nebojim, a som si ista,ze kontrakcie sa budem snazit predychavat co najdlhsie doma a ked to bude neznestielne a nahodou mi praskne voda tak potom pojdem urcite.....
monti my sme matky od prirody a spozorujeme instinktivne 😉

montinka
18. mar 2008

hm didi ani ja sa este nebojim to ma chyti az v nemocnici

dididi30
18. mar 2008

ani neviete ako by vam mohol pomoct partner, to je pomoc na nezaplatenie, ja chcem mojeho nech vidi co sa to deje a nech mam komu stlacat ruky 😅

pinco
18. mar 2008

Ja sa zatial nebojim. Este je to asi daleko... Este mi to len dojde 🙂 Skor toho sitia sa bojim.

dididi30
18. mar 2008

no to ano, to sitie je onicom, ak ti to neumrtvia, ale nikde nieje napisane ze vas musia natrihnut, su aj take baby co sa pekne otvoria...

montinka
18. mar 2008

hm no ak sa pekne otvorim tak im poviem nech sa ma ani nechytaju.😀 a poslu ma domov nie?😀

pinco
18. mar 2008

Ja ti neviem didi. To mozno v anglicku ti vidu v ustrety. Ale tu sa ta nikto nepyta, ci chces a strihaju 😖 Ale vsak prezili ine, tak aj my. Asi lepsie ako cisarsky...

dididi30
18. mar 2008

pinco veru sa na vsekto tu pytaju,aj epiduralku mas zadara a aj ten rajskhy plyn ked sa ti zle dycha a vselico,,,,,,lenze tu radi s klietami vytahuju toho sa bojim, malu som vytlacila takze dufam,ze vytlacim aj dorbceka...
monti ostanme tu ok??neposlu cosi 😀

montinka
18. mar 2008

ved ja viem ze nie to bol len zart no tak ostanme tu. inak za chvilku vas aj tak opustim to vies zase doucko. 😒 nemam naladu bodaj by mi odpadlo

pinco
18. mar 2008

Kliestami? No tak to je brutal... Ja viem, ze sa to tak robi, ale to ze mu potom tak stlacia hlavicku a ma ju chvilu krivu... Chuda male. Musis tlacit didi 😉
monti neposlu ta domov, ale nastrihnu ta- akoze pre tvoje dobro 😀

montinka
18. mar 2008

vies pinco kamoska rodila pred nedavnom a dali jej precitat papier a tam bolo ze moze odmietnut aj klystir aj nastrihnutie. hm ale to podla mna bolo len napisane urcite by to nesplnili

montinka
18. mar 2008

ozaj didi chcela som sa spytat vanilkove telove mlieko hadam nevadi v tehu

pinco
18. mar 2008

a ja ze strihaju rovno bez opytania. Ale mozno aj ked odmietnes, tak ti povedia, ze oni to museli, aby si sa neroztrhla (tak neviem, co je lepsie, asi to nastrihnutie...).
Aj vy chodite tak casto cikat baby? Ale vy uz mate aj vacsie bruska, tak vas to asi viacej tlaci.

montinka
18. mar 2008

hm no pinco ja chodievam podla toho ako pijem vodu. ale tak ked sa napijem tak kazdu pol hodku som na zachode 🙂

dididi30
18. mar 2008

pinco ale to je individualne to robia radi provorodickam, ak nevedia vytlacit aj u nas to robievaju...tu to robievaju preto, elbo anglicanky su tucky a nevlazdu tlacit.....ale ja dufam,ze mne to nebudu robit, nemam mat po kom dieta s velkou lavickou 🙂
monti nevadi, ked sa mozeme vonavkovat a malovat tak to je v poho,,...ja mam original pre tehotne aby som nepopukala....

pinco
18. mar 2008

Vsak treba pit vela vody, to je zas pravda... Ja dost nasavam 😀 Ale som aj rada, lebo zo zaciatku mi vobec nechutilo nic pit, tak teraz asi dohanam zameskane 🙂
Inak to vanilkove mlieko moze byt super. Neboj sa monti, urcite to malej pekne vonia 😅

dididi30
18. mar 2008

pinco....mna natrihli a este som sa roztrhla....hm.....
mne strasne vonaju kamikove veci.....vanilku ani levandulu nemusim a predtym mi nevadila....

montinka
18. mar 2008

🙂 hm no ja mam iba take z avonu no ale zatial som nepopukala.🙂 hm no ja som sa praveze pohorsila v piti na zaciatku som pila viac a mozno aj preto ma obcas pobolievaju oblicky ci krize ci co ma to boli. ale ja sa polepsim.

dididi30
18. mar 2008

zas ani vela vody nieje bohvie co, mozes z toho opuchat....

mirka8429
18. mar 2008

ahoj didi ako sa mas???

montinka
18. mar 2008

hm no takze 3-4 salky denne stacia? hm ok tak to je fajn

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre