Femibion 2 - za a proti

marlen_ka87
6. nov 2017

Ahojte,

už 2 mesiac beriem Femibion 2 ale rozhodujem sa ho vysadiť, je šialene drahý. Môže to nejako ovplyvniť dieťatko, prípadne nemôžem ho ukrátiť o nejaké vitamíny? (je to viacmenej doplnok stravy a odporúča sa ho užívať až do konca kojenia)

ďakujem
Marlen

sadika
6. nov 2017

Ano moze,ze nebude valibuk nad 4kg pri porode. Od 12-14 tt uz nepotrebujes umele vitaminy,samozrejme ak mas krvny obraz v poriadku. Su to len vyhodene peniaze. Skus sa stravovat zdravo, vela ovocia, zeleniny a ziadnu umelinu nepotrebujes.

mrkvicka060
6. nov 2017

Ja ho uzivam. Ale s tym, ze som kupila 1 balenie a vydrzi mi az do konca tehu. Asi mi aj zostane. Dam si tak kazdy treti-stvrty den. Fakt len ako doplnok. Ked menej jem alebo menej vyzivne jedla... inak nejak nutne ti ho netreba. Takto som brala aj pri prvom a narodil sa ako 3300g normalne babatko 🙂

marlen_ka87
autor
6. nov 2017

@sadika tak to si ma trošku vydesila :D 4kg sloníka fakt nechcem :D môže to femibion až takto ovplyvniť?
@mrkvicka060 to je celkom dobry napad si to takto rozdelit

práve preto zvazujem o vysadenie pretoze som pred týždnom dostala nutribullet a kazdy den sa snazim si robit ovocne/zeleninove smoothie takže myslim ze nejake vitaminy do seba dostanem 🙂

salome51
6. nov 2017

Ahoj, ja som brala prioboch deťoch. Najprv 1tku a potom 2jku. Veru deti som veľké nemala. Prvý syn rovné 3 kg a 52 cm a druhý syn 3, 10 kg a 53 cm. Ja vrelo odporúčam 💖

maminuska
6. nov 2017

@marlen_ka87 ja čakám teraz 5 dieťa ...pri prvom som nebrala nič, normálne som jedla , ale ku koncu som bola veľmi chudokrvná . Pri druhom tehotenstve som brala Maternu , syn mi narástol na 3800 g , čo bolo na moju výšku a váhu dosť veľký plod, potom Maternu na určitý čas stiahli z trhu , práve kvôli tomu že sa po nej rodili veľké deti . Pri treťom a štvrtom tehotenstve som celý čas brala femibion 1 a aj 2 , deti som mala normálnej veľkosti 3150 g a 3130 g. Teraz v poslednom tehotenstve beriem znova femibion a chlapček predbieha veľkostne a váhovo o dva týždne. Vzhľadom k tomu že z tehotenstva kde som brala Maternu sa mi narodil syn a aj teraz čakám syna, nepripisujem to vitamínom ,ale tomu že je to chlapec. Dievčatká som mala drobnejšie.

lindusss2016
6. nov 2017

pri prvom tehu som si kupila jedno balenie F1 a jedno balenie F2, uzivala som ale velmi sporadicky, kedze ja som na lieky lajdak, z tej dvojky mi ostalo skoro vsetko 😅
mala je zdrava, nedopujem ju umelymi vitaminmi ani teraz a klop,klop je zdravsia ako ostatne deti v nasom okoli.
Teraz cakam druhe a neuzivala som ziadnu kyselinu listovu od zaciatku. Zaradila som do stravy len viac ovocia a zeleniny, vysledky mam zatila vsetky super, nic mi nechyba.
Nie som za tieto preparaty, prirodne ziviny to nikdy nenahradi, akurat sa na tom nabalia farmaceuticke spolocnosti....

brigushka
6. nov 2017

@marlen_ka87 ja ho berem tiez tak....kupila som si balenie kde boli dve krabicky za vyhodnu cenu a davam si max 2x za tyzden 🙂

krokodil13
6. nov 2017

ja som uzivala pri vsetkych troch detoch. podla mna je hovadina, ze z uzivania vitaminovych doplnkov su obrovske deti 😀. ved telo si predsa zoberie co potrebuje, babatku sa rozdistribuuje cez pupocnu snuru co potrebuje a zvysok sa klasicky vyluci. Mne skor slo o tom , aby sa moje vlastne telo tehotenstvom prilis nevycerpalo, lebo chapem to tak, ze telo sa hlavne stara o babatko v brusku az potom o seba same. femibion uzivam uz vlastne skoro 6 rokov - lebo mam 3 deti s 2rocnymi rozdielmi a stale kojim. vlasy mam fajn, zuby tiez, aj krvny obraz. ano je to drahsia vec ale niekedy sa da natrafit na dobru cenu a potom si nakupim viac. minule som tusim nasla dobru cenu na www.drmax.sk. ale jasne je to doplnok, dolezite jest co najpestrejsiu stravu a vela cersvej zeleniny a ovocia. drzim palce a prajem vela zdravia tebe aj dietatku!

marlen_ka87
autor
7. nov 2017

Baby ďakujem za Vaše rady a postrehy!

lady911
7. nov 2017

@marlen_ka87 ahoj,ja som užívala femibion pred tehu,pocas a este prve mesiace pocas kojenia.. Vobec nie je pravda,ze budes mat veľké dieta po nar.,mne sa narodil maly stuplik 3120 g mal.. A co sa tyka vitaminov, ja som za,je sice drahsi,pravda,ale skus brat kazdy druhy den aspon.. Ale je to na tebe 🙂

lubka3232
7. nov 2017

Aj ja som ho brala,maly mal 3580 maly nebol ale zase ani 4kg nemal.sestra má dievčatko femibion brala len začiatku a bábätko sa narodilo 4100g.vela spraví genetika.ja som s ním bola spokojná

e3v3a3
16. dec 2017

Teraz maju na mojalekaren.sk za velmi dobru cenu balenie 2+1 zadarmo

17alisha
16. dec 2017

Pri prvej dcere som brala aj 1, aj 2 a rodila som predcasne v 33tt. Teraz som od zaciatku nebrala nic a vyzera to, ze budem rodit na termin, vsetko drzi pokope.

zuzpar
18. dec 2017

Vobec to nie je tak, ze dietatko bude nejake velke, ked budes brat vitaminy. Ja som vitaminy zacala brat lebo kamosky si ich pochvalovali, deticky im rastli ako mali a boli zdravucke, ked sa narodili. Tak som sa aj ja na ne dala a ja osobne budem brat Femibion az kym neprestanem kojit, podla mna je velmi dolezite aby dietatko malo vsetky vitaminy, ktore potrebuje 🙂 🙂
Uz sa drobca nevieme dockat 😍

viellik
20. dec 2017

Aké brušinko 😍
Tiež užívam vitamíny, začala som keď sme sa ešte len začali snažiť o tento náš malý zázrak čo mi rastie pod srdiečkom ❤ Tá tetovačka skvelo vystihuje situáciu si myslím, aj mne by sa to hodilo momentálne 😂😂

zuzpar
21. dec 2017

@viellik Rastieme veru, rastieme, mam pocit, ze uz zachvilu sa do nicoho nezmestim 😂 Ved a ake vitaminy uzivas? Ja mam tuto tetovacku z vitaminov, to bol k tomu ako darcek 🙂

e3v3a3
21. dec 2017

ja som v prvom tehotenstve femibion nebrala, bábätko malo vývojovú vadu srdca, pri druhom som brala už 4 mesiace pred otehotnením už len pre svoj kľud, že som aspoň niečo pre to, aby sa to neopakovalo urobila. Vychádza to nejakých 13 e na mesiac a ja osobne teda míňam peniaze aj na menej potrebné veci, takže keď to má aspoň v niečom máličko pomôcť tak to vôbec neľutujem.

ludmilik13
16. jan 2018

@e3v3a3 podla mna tie peniaze lutovat netreba, my sa snazime a tiez si ho kupujem a uzivam ho 🙂 ja som dlho nevedela naco preco a ci vobec treba vitaminy brat, no kamaratka ta mala tiez problemy, ze sa snazili dlhsiu dobu a nic a teraz je tehotna, tak som si povedala, ze to vyskusam, lebo stratit v podstate nemam co mozem len ziskat 😍
@zuzpar aj ja mam fotecku od tej mojej kamaratky 😍 velmi rada som, ked mi posle takuto fotku, ze vidim ako rastie babatko 👶, aj ked nemame cas sa nejako stretavat poslednu dobu 😢 😢😢

zuzpar
24. jan 2018

@ludmilik13 To tak byva nic si z toho nerob, ale mozes byt rada, ze aspon takto vidis, mne sa tie tetovacky velmi pacia, unesena som z nich a velmi pekne na brusku ukazu. Veru Coming Soon, my tiez sa uz sa nevieme dockat 😇

lubica1985
24. jan 2018

Je to blbost, ze vitaminy ovplyvnuju vahu dietatka... pri prvom som poctivo pravidelne uzivala... porodna vaha 3300g... pri druhom som nebrala vobec ziadne a porodna vaha 3800g..... a za mna jednoznacne treba nejake vitaminy uzivat, telo je v tomto obdobi maximalne zatazene, takisto aj pocas kojenia... ja som sa nato vykaslala a skoncilo to u mna tetaniou sposobenou tym, ze som si uplne vystavila organizmus... pritom stravu som mala dostatocne bohatu, len proste telo potrebovalo toho trosku viac :-/

zuzpar
24. jan 2018

@lubica1985 Mas pravdu s tym, co si napisala. Dietatku tie vitaminy mozu len pomoct, prospiet. Dost tieto vitaminy ovplyvnuju aj zdravicko dietata v buducnosti a podla mna je zdravie najdolezitejsie 🙂

alobalka
24. jan 2018

Užívam ho, aj som užívala v predchadzajucom tehu, od polky tehotenstva ale len obden, alebo jeden deň tabletku a ďalší tú kapsulku. Veľkosť detí bola normálna.

ludmilik13
30. jan 2018

@zuzpar tiez by som sa nevedela dockat, keby som v takejto situacii, ze uz mam taketo brusko, ale tak dufam, ze coskoro sa aj nam podari, uz by som si to velmi priala, by som bola najstastnejsia, keby uz aj mne dietatko pod srdieckom vyrastalo

zuzpar
20. feb 2018

@ludmilik13 Prajem ti, aby sa podarilo, my pravidelne chodime ved ku gyn a som rada, ze rastieme presne tak ako mame, nemam vacsiu radost z nicoho ineho ako z toho, ked vidim, ze rastieme ako mame a hlavne ze nie su problemy 🙂

ovecka888
12. mar 2019

Mamičky ostali nám 2 balenia Femibion 2, dátum expiracie je 6/2020. Cena za 2 balenia spolu je 30€

diaalex
28. máj 2019

Ahojte baby 🙂 chcem sa opýtať, v stredu začínam 11tt a práve zajtra sa mi minie posledný femibion 1, možem od 11tt užívať femibion 2? Máte niektorá s týmto skúsenosť? Nechcem zbytočne kvôli 1 týždňu kupovať 1tku a po týždni 2

viellik
25. jún 2019

@diaalex Ahooj, až teraz som našla tvoj komentár. Ako si to vyriešila? Podľa mňa by v tom nemal byť problém predsa len to bola veď len chvíľka 🙂

diaalex
25. jún 2019

@viellik ahoj 🙂 začala som skôr brat femibion 2 🙂 lekár mi povedal, že to vôbec nevadí a este mi dodal nech to beriem obden 😁 beriem to ale každý deň 😁

viellik
25. júl 2019

@diaalex Tak potom fajn, prečo obdeň? Ja som užívala ešte donedávna a to deň čo deň, každý jeden, aby mala Terezka dosť vitamínov stále 🙂

diaalex
25. júl 2019

@viellik lebo že je to pre dieťa návykové 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre