Absolvovali ste glukózový test v už 21.tt a trochu iným spôsobom?

rebelka2014
24. sep 2019

Ahojte, v 21.tt mam ist na poradnu a budu mi uz robit glukozovy test. Nie je to skoro? Stretli ste sa s tym uz?
Dokonca som dostala na vyber, ci chcem klasicky test - teda vypit glukozu, alebo ze rovnaky obsah cukru maju 2 obycajne rozky so zivocisnym maslom a caj s 2 CL cukru.

vinejka6
24. sep 2019

Štandardne sa tento test robí medzi 24-28tt, ale možno aj skôr, neviem, nestretla som sa s tým a ani s tým druhým som sa nestretla, že rožok a čaj 😱no to som veru ešte nepočula.

rebelka2014
autor
24. sep 2019

@vinejka6 ani ja som to este nepocula ale oni to zvyknu aj tak robit.. ze to maju z lekarne vypocitane.. Tak zistujem, ci sa s tym niekto stretol

ajka0207
24. sep 2019

@rebelka2014 ten test s rozkami sa robi celkom bezne. A k tomu týždňu je to sice skoro, ale nie uplne netradicne. Mne robil v 22. tt. Vsak povedz ze chces az na ďalšiu poradnu ten test. Oni ti urcitw vyhoveju.

ceklis
24. sep 2019

@rebelka2014 ten test nie je nič hrozne. Vezmi si so sebou v nejakej nádobke vytlačený citrón a ten nalej do tej sladkej vody. V klude pomaly to v pohode vypijes. Ja by som asi mala problém zjesť naraz dva rohliky. No keď ponúkli tuto možnost, tak si môžeš aspoň vybrať čo ti viac vyhovuje. Nechápem prečo je taký strašiak ta voda, neni to lepidlo 🙈

rebelka2014
autor
24. sep 2019

@ceklis ja som to v prvom tehu tiez pomalicky vypila..ale vraj dost z toho vracaju a potom treba prist znova,.. tak som sa nechala ukecat na rozky 😀

eva233
24. sep 2019

@rebelka2014 o tom či to môže byť skôr neviem nič, ale aj ja som dostala na vyber tie rozky a je to uplne v pohode, je to glykemicky vypočítané takže to sedí ako keby si vypila tu glukózu, záleží čo si vyberieš 🙂

vinejka6
24. sep 2019

No ženy opäť som o niečo múdrejšia ohľadom tohto testu 🙂

kulumulu123
28. sep 2019

Mne robili v 20tyz vysli mi mierne zvysene hodnoty odvtedy chodim k diabetolog.aj si meriam child Sama doma a zatial ani naznak akehokolvek priblizenia sa k zvysenym hodnotam... Stravujem sa normalne tak ako predtym sice zdravo ale ziadne obmedzenia ked mam chut na sladke dam si kolko mi chuti jasne ze nie polovicu torty... Momentalne som 27tyz takze si myslim ze ked sa ten test urobi v blbom case vyjdu blbe vysledky....

kulumulu123
28. sep 2019

Meriam Sama cukor sorry

polyana
28. sep 2019

Ja, som tiež mala test robený rozkami ale miesto masla dva tavene syrecky. Bola som rada, že nemusím piť sladkú vodu. Čaj bol znesitelnejsi.

dzovanna
20. jún 2020

Ahojte, kedze vidim,ze existuje viacero maminiek hladajucich odpovede, som zdravotnik a coskoro dvojnasobna maminka, u obidvoch tehu mi GDM bol potvrdeny (mame cukrovku v rodine) a preto som sa rozhodla o svoje poznatky a skusenosti podelit. Ak by niekto potreboval jednoduche vysvetlenia krok po kroku k tejto teme, odbornych protichodnych a casto nezrozumitelnych clankov odtrhnutych od praxe je na internete viac ako dost... Chcem vam dat do pozornosti moj nedavno zalozeny instagramovy ucet venujuci sa prave tejto teme. Snad niekomu pomoze...najdete ho pod nazvom "Drz cukrovku na uzde" ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre