Hluk v tehotenstve

13. okt 2020

Som smutna, mnohe si asi pomyslia, ze prehanam, ale je to nase vytuzene babatko, ktore sa nam podarilo po 5 rokoch. Som v 17tt, a sused nad nami si zacal prerabat byt, a vraj to bude trvat mesiac. Od rana do vecera vrta, bucha, trieska, a velmi to u nas pocut. A ja potrebujem utesit, ze nemoze z toho nas drobec v brusku trpiet 😕😪. Bojim sa, lebo som citala, ze od 16 tt pocuje babatko v brusku zvuky z okolia. A nas teda pocuje buchot 😕. Bojim sa, ze sa zlakne, az tak, ze mu prestane srdiecko z toho buchotu bit 😕. Baby, mozem byt kludna, ci ozaj sa moze nieco stat?

autor
13. okt 2020

Zabudla som napisat, ze som doma na pn, takze to stale pocujem.

pribinak
13. okt 2020

Chcela by som vidieť vyraz tvare báb, ktoré sú tehotné a robia niekde vo výrobných halách

paigesy
13. okt 2020

Podľa mna sa nemôže nič stať, babatko to má tlmené a aj tak cely čas počúva hluk z chodu nášho tela 😊

pukanec123
13. okt 2020

Preboha toto nemôžeš myslieť vážne takúto otázku...ešte máš pred sebou vyše polovicu tehotenstva, veď daj sa do kľudu lebo sa do pôrodu zbláznis. Jasne, že to dieťaťu v bruchu neublíži, veď zvuky zvonku tlmí plodová voda. Susedove búchanie a vŕtanie ty počuješ, podľa mna ku dieťaťu sa nedostane vôbec..🙏🏻

krisbar
13. okt 2020

Ja som otehotnela po 13 rokoch s tym, ze mam aj rozne zdravotne diagnozy. Ale povedala som si, ze kym je vsetko u gynekologicky v poriadku, nekrvacam, nemam bolesti, tak mam v sebe "bojovnika". Cele tehotenstvo som robila v zahrade, mam vlastne podnikanie, mam na stsrosti celu domacnost, az teraz v 38tt povolujem (kedze uz odpadla zahrada🤣). Ak mas naozaj zdravotny problem - chapem, treba dodrziavat kludovy rezim, ale ak je to len o psychike - tak si treba to v hlave prenastavit. Co budes preboha robit ked sa narodi a budu na neho cihat "nastrahy zivota"? A ze ich bude vela....
Hluk tvojemu dietatu neublizuje (to uz nase by bolo napr ohucane od dvoch psov co mame a dost stekaju). Ublizovat mu moze tvoja uzkostlivost a ta sa bude raz prenasat aj ked dieta mat budete.
Nemyslim to vsetko neuctivo voci tebe, len naozaj niekedy mam pocit zeny, ze to prehanate...
Ak ti to zdravotny stav dovoli, vybehni na par hodin von na prechadzku a vyvtraj hlavu...
Mmchdm - premyslam ci aj sused sa raz bude stazovat, ak budete mat nahodou placlive dieta a celu noc ho bude musiet pocuvat...

jankalukasova
13. okt 2020

Cele moje prve tehotenstvo sme dorabali dom... najcastesi zvuk bola krabobruska, vrtacka, vonku bagre.... mala je v pohode.

autor
13. okt 2020

@krisbar Ale ja sa nestazujem na suseda, je normalne, ze si preraba byt. Ja som sa len bala, ci ten hluk neublizuje babatku v brusku. Ale uz ma tu baby ukludnili, ze neublizuje 😊.

autor
13. okt 2020

Dakujem Vam baby, ukludnili ste ma 😊

nykkushka
13. okt 2020

Môžem ťa uistiť, že takýto pracovný ruch by bábätku nemal škodiť. Ja keď som bola tehotná, sme robili okolo domu-búchanie, vŕtanie , pilenie, brúsenie počas celého tehotenstva a malinký je zdravý ako repa.
A pravidelne dostával aj dávky hudby ez domáce kino alebo v aute a vážne mu nič nie je takže sa neboj, babo bude v poriadku 😊

lauren8m
13. okt 2020

Jedine co mu moze pri susedovej prerabke ublizovat, je ak sa pri tych zvukok ty rozculujes alebo si z toho vystresovana.
Pusti si nejaku relaxacnu hudbu, skus co najviac oddychovat, zamestnavat sa niecim inym.
Drzim palce

ivika99
13. okt 2020

Niektoré ženy fakt už nevedia co od dobroty 😀ved tehotenstvo nieje choroba ani nič iné. Preboha

thoughtfulweirdo
13. okt 2020

Ja som chodila tehotna na koncerty. Dcera v bruchu par z nich prespala 😉 takze neboj nic, babo je tam naozaj vyborne chranene

queen_mary
13. okt 2020

🤣🤣 ja som bola na koncertr kiss tehotna. Bud rada, ze prerabaju teraz a nie, az ked sa narodi

buubuu
18. okt 2020

ja som do 7mesiaca chodila na strelnicu 😂😂

mrkvicka060
18. okt 2020

To dieta ma v tvojom bruchu ovela vacsi hluk ako ty od suseda. Si predstav, ze pocuva ako ti pracuju creva, skvrka v bruchu, bije srdce, hladkas si brucho a suchas mu tym rovno do usi, fuj kks, sused s vrtackou sa moze shovat oproti tomu, ake koncerty tam ma 9mesiacov non stop to babatko...

danieli
18. okt 2020

Moje deti maju take povahy ako som sa ja citila v tebotenstve, tolko k tomu a usmev na pery, toto vediet skor, chodim ako slnko ziarive obidve tehotenstva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre