Hormóny a žiadosť do neba o dievčatko

barnica
14. dec 2015

Ahoj babenky som maminka dvoch fešákov úžastných a sme tretí krát tehotný 🙂 problém je v tom že už pri druhom my vraveli že bude dievčatko až do siedmeho mesiaca a zrazu bim bam chlapček. Teraz prvý krát my v 22týždni povedali že dievčatko a ja sa neviem tešiť a som v strese či naozaj nechcem zase chytiť nákupnú mániu a potom dumať že do frasa čo s tým :D manžel sa zo mňa smeje už že kvôli dievčatku by som aj vraždila... Berte to prosím s humorom ale áno dievčatko je môj vytúžený potomok,Nezabilo by ma ani keby to bol tretí chlapček ale tajne dúfam že bude to už ozaj bábika. Ako mám udržať tento svoj ošiaľ na uzde prosím vás furt len sondujem dievčenské oblečenie,hračky a dumám ako sa budeme parádiť s bambuľkou. Hrozné,čo? Potrebujem radu ako to zvládnuť a prestať byť tak zaťažená na dievčatko a tešiť sa nech to bude čokoľvek. Nejaké rady?

evittam
15. dec 2015

@alana1 Nie nepríde a ani ma to nezaujíma v tvojom prípade. Ja sa ti nikde nevysmievam....Len mi už konečne aspoň raz odpovedz na moju otázku-či odpoveď nemáš? Len teóriu?

alana1
15. dec 2015

@evittam neviem co vlastne odomna chces 🙂 ked ta mozem poprosit , vyber si niekoho ineho a otravuj ho, ok? alebo sa chod radsej venovat uzitocnejsim veciam, rodine napr ...

evittam
15. dec 2015

@alana1 Ja sa venujem tomu čomu uznávam za vhodné ja - ty si ma začala nemiestne osočovať....a bez dôvodu. Ja sa ťa len slušne pýtam na niektoré veci a ani na jednu si mi ešte neodpovedala, len som u teba stále zlá,zlá,zlá....

alana1
15. dec 2015

@evittam ??? prajem pekny den...

evittam
15. dec 2015

@alana1 Ďakujem a nápodobne. Keď nevieš, tak nevieš - nevadí..... 😉

barnica
autor
15. dec 2015

@anjelik0907 chodím do Svitu k Rafikovi... No ja budem chciet tiez aby mi ukazal ze je to naozaj dievca alebo chlapec 😜

katka1981
15. dec 2015

@barnica, ja ti rozumiem, ja som vzdy chcela parik, najprv chlapca, potom dievca. No ked sme sa odhodlali k potomkovi, tak som silou mocou chcela dievcatko. Neskutocne som po nom tuzila az mi sibalo. Keby ze mame mat druhe dieta, pohlavie si nevyberam, lebo uz to svoje vytuzene mam a to uz bude len doplnok aby sme boli kompletni 🙂 Drzim ti palce, aby sa vam naordilo vytuzene dievcatko.

bozenkad27
15. dec 2015

@barnica to ti uz musi povedat doktor, takze usetris za krvne testy... v 20tt to uz krasne vidiet... iba ze by sa male nejak zle otocilo...

barnica
autor
16. dec 2015

Ved to ze toci sa jak rogalo a este aj maternicu mam otocenu dozadu 😕

lucretia7
24. dec 2015

@alana1 Tejto teorii sme verili aj my, ale sme zivym dokazom, ze to nefunguje. Aj lekar mi povedal, ze to je len pravdepodobnost, ale neda sa na to spolahnut.

alana1
25. dec 2015

@lucretia7 vies co je pravdepodobnost????? nikto tu nepise o tom, ze je to 100% istota! pri tejto teorii je pravdepodobnost okolo 60% co je o 10% viac ako ked to neriesis a mas 50% sancu ze ti vyjde zelane pohlavie.prijemne sviatky!

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucretia7
26. dec 2015

@alana1 Odkial mas tych 60 %? Daj link na zdroj. Nam lekar/primar hovoril, ze je to tak 10-20 %.

adka1978
26. dec 2015

@barnica ja Ta plne chapem, presla som si tymi istymi pocitmi. Viem sa dokonale vzit do Tvojej mysle. To pochopi iba zena ktorej sen je mat dievcatko. Mna tiez nikto nechapal a ani to po nich nechcem. Prajem vela stastia 🙂

alana1
26. dec 2015

@lucretia7 prosim povedz mi, ako moze byt len 10-20% ked uz bez akejkolvek snahy alebo teorie mas 50% 🙂))))) sak stale mal len dve moznosti co sa ti narodi 🙂)))) takze to co on povedal len zvysuje pravdepodobnost o 10-20% 🙂 takze dokopy 60-70%🙂

barnica
autor
26. dec 2015

@sandria ďakujem veľmi pekne nechám si vziať krv lekárom a nech to tam pošle a už budem len čakať... 29-teho idem na sono ale to je stale este nie uplne presne takže radšej by som si bola na istom.
@adka1978 veru po dvoch chlapčekoch ktorý sú úžastný netvrdím že nie by som ale chcela ozaj slečnu aby sa to trošku vyrovnalo... aby som aj ja mala s kym riesit zenske veci lebo tak synovi tazko budem vravieť o účesoch a sponkách 🙂

emily76
26. dec 2015

@barnica ja na tvojom mieste by som trosku schladila nadsenie..mam dcerku, ktora sice miluje saty, sukne, licenie..ale cesat len s placom...najoblubenejsia hracka? Lego..transformer...bionicle...okrem zumby chodi aj na wu-shu. 😉 to, ze budes mat dcerku nezaruci, ze neskoncis zasa pri autickach a sporte a mala bude snahy o modne vyzitie tvrdo ignorovat. 😃 ale drzim palce, nech ti to vyde...ale hlavne, nech je babo zdrave. 💖

suzie_17
26. dec 2015

@emily76 pravda, ja sama som sa takto narodila, po 4 bratoch a namiesto maminých vysnívaných sukničiek a sponiek som skončila vo futbalovom drese na štadióne, loziac po stromoch a moje najobľúbenejšie hračky boli pištole 😀

bozenkad27
26. dec 2015

@barnica to ti tam doktor neposle moja... 🙂 najskor tam musis napisat, poslu ti fakturu a az po zaplateni posielas krv... mne krv brala doma kamoska sestricka. Moj doky bol potom pomaly urazeny aka som povrchna ze som nepockala do sona... s nim to ani pri druhom nebudem roesit. Ale sono ti utorok na 100pro povie 🙂

lucretia7
27. dec 2015

@alana1 Ved tych 50 % je jasnych, na to nepotrebujes ziadnu metodu. Ale tych 10 % navyse nie je ziadna vyhra. To je asi ako vypocet pohlavia podla cinskeho kalendara. Alebo test podla sody bikarbony. Preto len hovorim, ze by som to ako osvedcenu metodu neuvadzala. Ziadnej z bab v mojom okoli sa nepodarilo splodit dievca, hoci mali sex pred ovulaciou. Vsetci mame chalanov. Takze kludne si mozes prilozit cajove vrecko na brucho a hovorit, ze pomoze k spravnemu pohlaviu, sance mas takmer rovnake. Preziju aj muzske spermie ak sa im chce.

alana1
27. dec 2015

@lucretia7 ak sa im chce 🙂 odpadavam , dalsia co nevie citat- nikto to ako osvedcenu metodu neuvadza, stale pisem len o 60% pravdepodobnosti, 100 % mas len pri umelom oplodneni, myslim, ze je moznost vyberu pohlavia je u nas zakazana, myslim, ze len zo zdravotnych dovodov je povolena. a ty si si asi to vrecko s cajom prikladala nespravne, ked ti to nevyslo 🙂

andraska
27. dec 2015

@evittam s tymi spermiami je to pravda,tie co nesu geny chlapcenske su pohyblivejsie a rychlejsie,cize ak si mala ovulaciu a styk bezprostredne po nej bude chlapec u nas to tak bolo a sperkie co su nositelmi dievcenskych genov su pomalsie a dlhsie prezivaju cize ak po oulacii napr na 3den mas styk bude dievca.okrem ineho chlapci ako nositelia xy genu mavaju casto geneticke poruchy genov ak je poskodeny genY tak bohuzial odumru,dievcenske genyXX maju lepsie schopnosti prezitia z dovodu,ze pri poskodeni jedneho chromozomuX ten druhy plnohodnotne prevezme jeho rolu a preto aj z mensimi genovymi poskodeniami dojazu sa dovyvijat,tolko male genoce okienko k téme o spermiach 😀 ,ale v zasade su ludia ,ktori ked chcu cielene urcite pohlavie tak normalne pocitaju dni sexuju podla ovulacie.....mna by z teho drblo,ja som tuzila po dievcatku,ale kedze moje obe tehotenstva su male zazraky,tak sme sa cielene nemnozili...... 😀 😀 proste sme mali sex kedy sa nam scelo a nase dve deti vysli absolutne ako v krizovke nahodou.....ale ked si spomeniem tak vzdy po ovulacii alebo tesne pocas nej som musa vzdy uh n ala k cinu....... 😀 😀 😀 😀 😀

andraska
27. dec 2015

@alana1 to co pises o tych spermiach a ovulacii vyslo aj u nas.....mam dvoch chlapcov nie cielene ale viem presne kedy som mala ovulaciu a aj termin otehu ,aj ked dr.pocital od TMZ 😉 takze kto trosku viac rozumie genetike prenosu,plodnym dnom tak si to dokonca vie odsledovat..... 😎 😀

evittam
27. dec 2015

@andraska Ja sa o tom niekde hádam alebo podobne? Mne bolo taktiež úplne "putné" kedy sexujeme a čo to bude, v živote by som nerobila také výpočty a neviem čo.....Príde mi to už trochu "pritiahnuté za vlasy" sledovať ešte aj kedy si nebodaj prdnem a či sa to mohlo alebo nie...to je všetko.
Ja som napríklad pri prvom dieťati nesledovala vôbec nič a pri druhom som len presne vedela kedy mám plodné dni. A taktiež som presne vedela kedy sme dcérku počali-tiež lekár rátal podľa poslednej MS aj keď som mu to povedala. Našťastie ja sa musím vyhýbať aj "pohodeným slipom". 😝

andraska
27. dec 2015

@evittam joooj to mas dobre,ze pohodenym slipom hehe,hlavne ze tie deturence mame,kebyze ich nemame nas zivot by bol taky pusty......tak setko dobre zelam 🙂

evittam
27. dec 2015

@andraska Presne ako píšeš. A ďakujem a nápodobne. 😉

malzeville
27. dec 2015

Tak o tomto by som mohla napisat roman : mam dve dcery a syna
najstarsia - jasne ze som ju paradila bola moja kamoska dokonca sme sa rovnako obliekali - bola som mala stihla kupvala som ore nu i ore seba rovnake oblecko a ludia sa nam smiali ze ci sne sestry
velmi tuzila po sestricke po 7 rokoch sme dostali byt sestricku dostala ale vobec tu druhu nebavili babiky nechcela suknicky dievcenske nohavicky dokonca mi v 6. r. tvrdila ze je chlapec !! az nas to zavuedlo na psychiatriu
tam z nej dr. vytiahla ze mi to hovori preto ze nechce aby som jej obliekala dievcenske veci ina chce rifle!!!
bolomto v roku 1984 rifle ken v Tuzexe ani starsia 13r. ich nemala boli sme 2 ucitelia a zili sme tazko
Katka mala aj ma tazku povahu otec ju miloval bola po nom tiez dominantny zaujmy sport, technika ,
je architektka zije vo franc. so starsou si rozumeju ked sem oride navstevuju sa a pomaly aj starsiu pretvorila na svoj obraz - ta sa v nej vidi
3r póakatke sa narodil syn ktory je aj vzdy bol citlivy mily vsetci susedia mi ho zavideli ako mi ochotne
pomahal velky rybar az do 30r. sme spolu " gazdovali " potom sa ozenil byva v inom meste ma milu zienku a20mes. synceka - je s nimi dobre su priami syn casto sem chodi aj s rod.
co som tym chcela povedat? v mojom pripade som s laskou vychovala 3 deti tesila sa z ich uspechov ako vidite dcery lipnu viac k otcovi syn ku mne - satocky paradenie babiky este neznamenaju ze po case
dcera nezmeni svoje nazory - treba sa tesit z dietatka nezalezi na pohlavi ved deti rychlo rastu menia sa
a potom sklamanie boli- prajem vsetko najlepsie a tesit sa ci Boh da a hlavne zdrave dueta 🙂)))

barnica
autor
27. dec 2015

Ja tajne verím že všetky moje deti nebudú mať problém prísť k mame aj keď už budú odrastené a mať svoje rodinky... Chcela by som mať s nimi tiež skvelý vzťah tak ako mali moji rodicia s nami. Taký skôr kamarátsko výchovný ako nejaký distriktný. Teším sa na 29-teho a či to bude dievča alebo chlapec je už fuk hlavne nech je zdravé. I keď môj muž sa smeje že aj keď už tak nejančím s malých dievčatiek ale že určite budem skákať meter dvadsať keď mi lekár povie že vidí dievčatko :D

andraska
27. dec 2015

@barnica no vies ako to v zivote chodi hlaven nech ma setky prstiky a setky udiky a j e zdrave , to ti uz bude v danom momente jedno ze co to bude, a mozno ti chlapci privedu vynikajuce nevesty a tak nadobudnes dceru co si nemala, ja sa tiez tak utesujem 🙂 inak vies si predstavit ako vam bude s tatikom veselo ked si dovedu frajerky setci traj a abudu mat svoje deticky a kokos jaka velka rodina budete, mna ti len mrzi ze som ti uz patricne stara a ked sa tak udeje uz budem mega stara korka.... aby som si ja tie vnucata este uzila lebo ti moji chalani ak poberu nase maniere tak kokos sa ich ani nedockam tych vnucat ☹

barnica
autor
27. dec 2015

moj manzel sa zenil ako 40rocny a keĎ mal 41 mal prvého syna a druhé vnúča v rodine takže svokrovci tiež majú už viac rôčkov ale užívajú si chalanov neskutočne... takže toho by som sa nebála 🙂 a ono človek sa na deti musí cítiť niekto to cíti v 28 niekto v 30 niekto v 40 🙂 hlavne že dá deťom to čo potrebujú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre