Hormóny a žiadosť do neba o dievčatko

barnica
14. dec 2015

Ahoj babenky som maminka dvoch fešákov úžastných a sme tretí krát tehotný 🙂 problém je v tom že už pri druhom my vraveli že bude dievčatko až do siedmeho mesiaca a zrazu bim bam chlapček. Teraz prvý krát my v 22týždni povedali že dievčatko a ja sa neviem tešiť a som v strese či naozaj nechcem zase chytiť nákupnú mániu a potom dumať že do frasa čo s tým :D manžel sa zo mňa smeje už že kvôli dievčatku by som aj vraždila... Berte to prosím s humorom ale áno dievčatko je môj vytúžený potomok,Nezabilo by ma ani keby to bol tretí chlapček ale tajne dúfam že bude to už ozaj bábika. Ako mám udržať tento svoj ošiaľ na uzde prosím vás furt len sondujem dievčenské oblečenie,hračky a dumám ako sa budeme parádiť s bambuľkou. Hrozné,čo? Potrebujem radu ako to zvládnuť a prestať byť tak zaťažená na dievčatko a tešiť sa nech to bude čokoľvek. Nejaké rady?

petrao2
14. dec 2015

Pozri si co ti vychadza podla cinskeho kalendara....nas bolo v robote behom roka tehotnych 6 a vsetkym nam to vyslo 🙂

zuzana76
14. dec 2015

@barnica na 4d ti už určite povedia s veľkou presnosťou, či bude dievča alebo chlapec a v januári budú aj výpredaje, tak tých pár týždňov už vydržíš, nie

barnica
autor
14. dec 2015

Jaaaj ved to ze vypredaje 😊uz teraz setrim na nejake pekne kabatiky a tak 😁 tesim sa na 4d snad sa ukaze co a ako

emilia25
14. dec 2015

No ja som na tom podobne 3 chlapcov máme doma a 4 čakáme.moj doktor mi este nic nepovedal a tak som bola na vytuzenom 4d sone kde nám povedal ze to vizera naozaj na dievčatko potom som bola este na pohotovosti kde mi robili dalsie sono a pani doktorks opet guľky nevidela tak snáď nám uz ani nedorsstu tešíme sa na slzbetku.ale tiez som bola zmierens na chlapca o dievčatku som len snívala tak snáď sa nám ten sen aj splní a bude doma ruzicks medzi mojimi chlapcami.

bozenkad27
14. dec 2015

Ja som tiez velmi tuzila po dievcatku a nevydrzala som a v 14tt som si dala urobit test pohlavia z krvi (ten co spominala kocka vyssie za 350e je trisomy test, tebe staci tento z babygen.sk, stoji 84€. Tvoj doktor ti to nema ako urobit, ale skus kontaktovat priamo geneton.sk - ja som to riesila cez nich priamo, oni to robia jediny na slovensku. Poslala som krv v skumavke a do par dni prisiel vysledok. Odporucam... a drzim palce 🙂

barnica
autor
14. dec 2015

@bozenkad27 jeeej dakujem za radu nevyznam sa v tom ale urcite im napisem a budem obhryzat nechty nech mi povedia vysledok ☺ na 4d ideme medzi sviatkami tak snad nic nedorastie a bude vytuzena Neluška. Ako poteším sa aj chlapcovi ale je fakt že zatiaľ mám myšlienky len na dievčatko 😄

evittam
14. dec 2015

@alana1 Prepáč, ale takej sprostosti a hlavne malej pravdepodobnosti veríš už len asi ty a ešte niekto a ten už dávno zomrel......A ešte čo mám sledovať - kedy počas dňa presne sa idem ja vys..ť a tiež partner? A podobne? 😀 Fakt sa nestačím čudovať.
Dievčence, hlavne sa nestresovať, užiť si života a ono to príde a bude to úplne jedno či chlapec alebo dievča. 😉

alana1
14. dec 2015

@evittam mam rada take typy ako si ty 🙂 vysmievaju sa, ale nic mudre nenapisu ...tato mnou popisana metoda ma pravdepodobnost uspesnosti na pocudovanie az 58 - 63% 🙂 precitaj si nieco o chromozomoch 🙂 a potom tu vyskakuj a mudruj...

bozenkad27
15. dec 2015

@barnica aj ja mam nellusku!!! To je znamenie 😊. A v ktorom si tyzdni? Mne povedal doky uz v 13tt ze podla neho dievcatko a od vtedy som nespala az kym som to nevedela na 99% 🙂

dendrobia
15. dec 2015

Ja som mala prvych tiez chlapcov. Tretie som cakala dva roky po druhom synovi a tiez som velmi tuzila po dievcatku,dokonca pri druhom synovi mi vraveli,ze bude dievca.
Pri tretom mi najskor vraveli,ze bude chlapec,potom dievca na 70% (mala som vyssiu vahu a viac tuku na bruchu,tak si neboli isti 😀 ) mna pocas tretieho tehu nezaujimali dievcenske vecicky,ale ja som sa obliekala a kupovala si ruzove veci 😀 fakt 😀
no a ked ma brali na sal pytali sa ma,ci viem po co si idem. Odpovedala som,ze malo by to byt dievcatko,no nie je to stopercentne. Sestricka sa zasmiala,ze pan Dr.vytahuje len dievcata 😀 ked som sa prebrala z narkozy opytala som sa sestricky,ci sa babo narodilo zdrave. Odpovedala,ze ano a ze mame krasne dievcatko. Fakt som tomu nemohla uverit a ked mi ju priniesli,prve co som urobila,pozrela som sa ci je naozaj dievca 😀
takze uplne ta chapem 🙂
teraz cakame stvrte,som len na zaciatku 9tt. a citim,ze to bude dievka.
Pri tomto tehu si vsak neprajem nic ine,len nech je drobec zdravy ♥
Viem,ze dievcatku by si sa potesila viac ako synovi,no tiez vam ine neprajem,len aby ste boli zdravi 🙂

evittam
15. dec 2015

@alana1 A ja zase typy ako ty, čo tiež viac-menej len mudrujú.....A píšu to čo píšeš ty - prepáč, teda nabudúce sa partnerových spermii rovno spýtam, čo sú zač.....A nikde sa nikomu nevysmievam, len som napísala čo si myslím...
A naozaj, poradiť žene, ktorá je už tehotná aby si sledovala aké veľké spermie a aké rýchle do nej partner "napustil" a ešte aj presne vedieť, ktorá z nich to vajíčko nakoniec oplodnila je také múdre a školené.....Ale teoreticky máš pravdu - a to je všetko. A 58-63% - to stále nie je 100%. Takže stále má naistejšie krvné testy.

adeli79
15. dec 2015

ja mám 3 synov a nemenila by som za nič na svete. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som bola zase opačne pri treťom - želala som si, aby to bol aj do tretice chalan. a vyšlo. 😵

evittam
15. dec 2015

@alana1 A ešte jedna vec - neviem, čo je také fantasticky múdre na tom čo si napísala- niečo si si prečítala a napísala si to sem a už si akože strašne múdra a vieš určiť akého pohlavia bude tvoje nenarodené dieťa? A ako to pomôže zakladateľke témy?!

alana1
15. dec 2015

@evittam 🙂 dufam, ze si kludne spala 🙂))))))))) rozmyslam, co si ty za cloveka...otrasne!

evittam
15. dec 2015

@alana1 Díky za tvoju starosť o to ako som spala..Ja som otrasný človek?!!! A na základe čoho? Toho, že píšem otvorene čo si myslím? ´Ty sa zobuď a nerozmýšlaj nad tým ako kto spí a uprac si to v hlave. Nič zlé som tu ani tebe a ani nikomu nenapísala!
A okrem iného ani odpovede som sa nedočkala.
Len ťa irituje niekto kto má zdravý pohľad na vec a svoj názor? Pekný deň prajem.

alana1
15. dec 2015

@evittam 🙂 cista katastrofa

evittam
15. dec 2015

@alana1 Samozrejme. 😎

luciasing
15. dec 2015

@evittam @alana1 :D :D baby kľuuuud, veď je to jedno. Je pravda o tých spermiach čo písala alana1 ale nieje to všetko na to aby to vyšlo musí byť ešte ďalších 10 vecí v poriadku u muža aj u ženy ako je PH pošvy a podobne 🙂 takže je to úplne blbosť sa iba na to spoliehať ja som si to prečítala v brožúrke čo som dostala u gynekológa a hneď som sa ho aj na to spýtala 🙂 hneď mi povedal, že nikto nikdy nevie čo splodí 🙂 ale veď je to jedno len nech je babatko zdravé a my rodičia šťastní

alana1
15. dec 2015

@luciasing len davaj pozor co tu pises, lebo sa panni evittam pusti aj do teba 🙂))))))))

moni244
15. dec 2015

@barnica ja mam dievca, saty zobrala na milost v 2,5 roku, mne sa zase nepaci, ze vsade ruzove, precackane veci, normalne oblecenie, hracky pre dievca nekupis, len same barbie a podobne

barnica
autor
15. dec 2015

@bozenkad27 ja som zatial v 18týždni 🙂 a neviem sa dočkať 29.decembra že pôjdem si dať vziať krv a na 4d ultrazvuk.
@adeli79 a ako to zvládaš prosím ťa s troma chalanmi lebo ja si to ťažko viem predstaviť nakoľko najstarší má obdobie vzdoru a odkedy máme mladšieho vrátil sa k plienkam a silou mocou mi cika do plienky ked ma slipky precura furt nas rekord denne 34slipov teplakov a obcas az aj ponoziek :(

evittam
15. dec 2015

@luciasing Veď ja nikde nepíšem, že to nie je pravda. Len ak to má byť prospešné zakladateľke diskusie a k téme - tak je to trošku pritiahnuté za vlasy, nakoľko mať sa podľa toho riadiť - a hlavne to reálne dokázať je u mňa "volovina", to je všetko čo som tým myslela. A verím, že väčšina to pochopila. 😉 A ja som úplne v kľude ale podľa niekoho čo ma v živote nevidel a nepozná ma som otrasný človek a podobne. 😎

adeli79
15. dec 2015

@barnica zvladame. 🙂 prvych dvoch som mala s rozdielom 23 mesiacov, to bol vtedy zaberak,lebo navyse manzel chodil na tyzdnovky, tak som s nimi bola sama. ale hned od zaciatku sme nabehli na rezim,ktory nam trva dodnes a aj najmensi sa uz prisposobil. hlavne co sa tyka chodenia vecer spat. o 20tej vsetci v posteli. inak by som osedivela. 😀 😀 😀 😀 😀 a mne chlapcenska povaha velmi vyhovuje, lebo su ovela menej komplikovani ako dievcata. neriesia blbosti. no ako chlapi. 😝 a pre mna najvacsia vyhoda - ze sa spolu zahraju. su uzasna trojka.

barnica
autor
15. dec 2015

Nasi sa zatial nehravaju spolu skor starsi mladsiemu robi zle beriem mu hracky a presadzuje si svoje ale aj mladsi sa uz ozenie po nom😆 klasika chalani aj dobre aj do seba skocia. Mne chyba trosku ta zenska stranka ta jemnost a mojkavost chalani sa malokedy chcu pomojkat jedine ze maju bibinko 😆 vtedy som najlepsia

anjelik0907
15. dec 2015

@barnica pozerám, že si s Popradu ku komu ideš na 4D? Ja som tam chodila ku Mudr. Kramárovi a super 😉 Ja som mu tiež neverila, keď povedal že to bude dievčatko tak mi musel pekne ukázať dôkaz a vysvetliť kde čo je 😀

bosoriak
15. dec 2015

@alana1
@evittam

Neexistuje jeden medicinsky podlozeny dokaz o tom, ze by spermie X vykazovali ine vlastnosti ako spermie Y. V 60tych rokoch to vyhlasil pan Shettles, ale bola pouzita nedokonala metoda vyskumu. Nova studia z 2006 podava celkom dost dokazov o tom, ze teoria o "vytrvalejsich" X-chromozomovych spermiach a "rychlych" Y-chromozomovych spermiach nie je pravdiva.
Tu su zdroje, co som nasla ja:
http://skeptics.stackexchange.com/questions/800...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11191075

Autorke to uz nepomoze, tam uz je zamiesene, ale ani ak by sa riadila tou teoriou, aj tak neexistuje sposob, ako ovplyvnit pohlavie dietata (inak ako po umelom oplodneni a teste chromozomov). Takze sa netreba hadat 🙂

evittam
15. dec 2015

@bosoriak Ja sa niekde hádam - hneď som napísala, že je to volovina - len som bola osočená, že som otrasná a nevzdelaná......,nakoľko nie som schopná si prečítať nejaký "odborný" článok od nejakého odborníka a hneď tu zavesiť štúdiu, ktorá je aj tak zbytočná pri tejto diskusii a "probléme". 😉 - to som už dávno napísala vyššie - podobne ako ty - asi si nečítala. Ale v pohode ja s tým problém nemám, len niekoho iného tu iritujú triezve názory a skúsenosti iných - čo spravíš ..... 😉 😀 😎

alana1
15. dec 2015

@bosoriak zaujimave clanky, je pravda, ze pravdepodobnost podla tejto teorie je vyssia - dodavam , ze nam sa takto podaril vytuzeny chlapcek 🙂 - no tak ako pises 100% istotu ti da jedine umele oplodnenie. ak si zakladatelka temy sleduje svoje plodne dni napr . ovulacnymi testami a spomenie si aj kedy sexovali s manzelomi, tak si moze sama overit ci tato teoria funguje alebo nie🙂
nemam potrebu s nikym sa hadat, ak ma niekto iny nazor, respektujem to, len pani evittam sa asi nezmierila s tym, ze zijeme v demokratickej spolocnosti, kde si moze kazdy slobodne povedat svoj nazor 🙂

evittam
15. dec 2015

@alana1 Ak chceš o mne písať, tak ma najskôr označ. Ešte raz sa ťa pýtam - kde ti ja beriem tvoj názor alebo píšem, že neviem kde žijeme a nerešpektujem názor iných. Nemáš ten problém náhodou ty?! A môj názor: vám sa podaril vytúžený chlapec na základe toho, že si vedela akými spermiami v deň kedy ste sa s mužom milovali ťa on oplodnil a ešte si aj presne vedela, ktorá spermia to bola-iba na základe toho, že si mala plodné dni?! 😀

alana1
15. dec 2015

@evittam 🙂vysmievanie ti teda riadne ide! jedna radost 🙂 preco by som ta mala oznacovat? ved aj bez toho ti pride upozornenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre