Hroziaci potrat v 14. týždni kvôli cvičeniu?

kiss1234
23. apr 2020

Ahojte som v 14tyzdni a bude to moje prvé chcem sa opýtať či mi nebude hroziť potrat už keď by som dvíhala nieco ťažké alebo by som. Začala cvičiť za každú radu ďakujem.. Viem. Ze na začiatku tehotenstva miminko by som ohrozila ale v tomto štádiu neviem dúfam ze nie mate nejaké skúsenosti?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibg
23. apr 2020

@kiss1234 Ahoj. potrat ti moze hrozit vzdy a hocikedy. Nic tazke by som nezdvihala a pokial si necvicila pred tehotenstvom tak by som isla nato veeeeelmi zlahka. Hovori sa ze tehotenstvo nie je choroba. No ja som momentalne v 15 tt a lezim v nemocnici pretoze mi unika plodova voda. A to som dvihala syna ktory ma 11 kg. Ty sa musis citit dobre a hlavne sa moc nenamahat. Cvicit je fajn ale velmi opatrne a skor s vlastnym telom ako s cinkami. 🙂

katarina4141
23. apr 2020

Tehotenstvo nie je choroba ale urcite by som sa fyzicky az tak nenamahala ako pred tehotenstvom.
Su cvicenia ktore mozes robit aj v tehotenstve ale urcite by som nechodila behavat alebo ine narocnejsie cviky.
Uz aj kvoli tomu ze sa mozes zranit nahodne a neumyselne.
Co sa tyka zdvihania tazkeho....co konkretne ?
Ja som behala s tazkym vysavacom od sameho zaciatku po sami koniec tehotenstva a nestalo sa nic. Ale zas nevysavala som kazdy den....
Treba si davat pozor a neriskovat zbytocne. Byt aktivna je fajn ale setrit ti odporucam.

nickpick
23. apr 2020

@kiss1234 hmm, zmenila by som nazov prispevku... takto to vyznieva, ze nie je ohrozeny plod, ale planovany potrat....

kiki68
23. apr 2020

Ofiko papiere odporucaju vahu do 5kg, teda do 5kg mozes dvihat cinky, mozes jednorazovo zdvihnut 10kg, pripadne ak si predtym cvicila aspon 3x tyzdenne mozes ponechat polovicu tej vahy. Cvicenia co du tabu su tie zamerane na brucho a v lahu, napr brusaky. Jedine co nimi v tehu dosiahnes je diastaza svalov. Co mozes robit su drepy, cvicenia na nohy, ruky, chrbat. Potom uvidis kde Ta to pusti tak v 20tt . Keby nieco bolelo, tahalo, okamzite s tym prestan. Rob castejsie pauzy, max hodina cvicenia aj so strecingom a lahkym kardio.

denisakonarik
23. apr 2020

@bibg dobry den ako vam je ? Dufam ze vsetko ok.

deti95060810
23. apr 2020

pri jednom tehu som cvičila aerobic. Musela som prestať, pretože som sa jedného dňa ocitla v nemocnici....Už som to potom nikdy viac neskúšala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre