Je 38 veľa?

adka31
11. aug 2013

Ahojte, čakám svoje 3 dieťa. Prvé dieťa som mala v 20-ke, druhé v 30-ke, no a teraz budem rodiť takmer 39 ročná. S nadhľadom sa dá povedať, že rodím v desaťročniciach 🙂 Ale teraz vážne. Pri prvom som ani netušila, čo sa deje, veľa mi pomáhala mama ( a navyše som zostala s ročným bábatkom sama). Druhé dieťa som si maximálne užívala a teraz sa aj teším, aj mám strach. Či budem mať dosť trpezlivosti a hlavne fyzickej sily to zvládať. Mám dobrého manžela a aj deti. Ako je to u Vás, zvládate to ? 🙂

cherry1981
11. aug 2013

Kazdy to zvlada inak. Niekto super niekto horsie, ale nemyslim si ze je 38 rokov vela. Ale ja ked mozem porovnat prvu dceru som mala 18 syna v 21 a v 30-stich poslednu dcerku, ale toto tehu som ja osobne pisem za seba zvladala najhorsie a ovela viac prezivam, ked je chora, ked place atd... A to som si hovorila ze este v 40-stke dalsie ale veru uz NIKDY 😀 Drzim palce a krasne tehulkovanie, inak aj strarsi pomozu aj u nas to tak funguje 😉

kacena4
11. aug 2013

neboj zvladnes to v pohode kedze nie si prvorodicka vies do coho ides a tak to nebude ani pre psychiku ani pre telo zataz a stres ze "babatko pomoc!!!!" 😀 😀 😀 😀 a kedze mas velke deti uvidis ako ti krasne pomozu moji najstarsi maju teraz 11 rokov a krasne uz pomahaju ked ja nezvladzem (som invalid a ked mam zachvat viem ze mi pomozu ak je treba s babatkom) takze neboj bude to ok, je to len stres zo zmeny. pridaj sa do skupinky mamin s podobnym problemom napr. vychovavam dospelaka, pubertiaka a babatko ci tak nejak a vykecas sa s rovnakymi maminami a bude ti lepsie lebo si poradite navzajom. inak gratulujem k dalsiemu clovieciku. uvidi je to radost zo zivota omladnes mi babatku. aspon ja to tak citim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

siska53
11. aug 2013

Celkom ano, ja som mala prve v 35, druhe v 37, teraz mam 38.. , da sa to, len unava je trochu vacsia - starsi syn poobxe nespava a dcerka je taka mamina a stale sa rada nosi, co je dost unavne..ale ked ti starsi pomozu a najdes si cas pre seba - cvicenie, masaz, iny relax, tak je to v pohode. Ja sa na svoj vek ani necitim..
A mozno je clovek viac opatrnejsi v mnohych veciach.

hajajanka
11. aug 2013

@adka31 Urcite ti pojde 🙂 Ved mas uz vacsie deticky, ktore iste radi pomozu. Ja poznam kopec mamiciek s tretim dietatom a su pred 40-kou a zvladaju to super. Mna to caka tiez 🙂

janinah
11. aug 2013

@adka31 ja som mala tretie v 42r.,nič lepšie ma/nás nemohlo stretnúť 😉

adrika72
11. aug 2013

Ja mám 41 rokov a čakáme štvrté dieťa a neskutočne sa všetci tešíme...a tehotenstvo si užívam,pretože viem,že je to posledné...

martinami74
11. aug 2013

Ja čakám prvé, mám 39 a som na rizikovom. Som unavená a musím si veľmi dávať na seba pozor. Preto mám aj obavy či budem sa vedieť po pôrode postarať o drobca. Ale zároveň sa teším a ukľudňujem sa, že to zvládnem. 🙂

ask
11. aug 2013

@adka31 15syn 13dcera a 1,5syn... a ja na rok 40 😎 Kebyze sa mam znova rozhodnut- nevaham ani minutu a to tretie zlato mam zas. 😵 Jediny rozdiel je ze ho ovela viac rozmaznavam / me 😎 😀 😀 😀

janinah
11. aug 2013

@adka31 ale aby som aj odpovedala na otázku-trpezlivosti budeš mať viac,fyzickej sily možno menej ako pri starších deťoch,pomôže ti veľmi pomoc starších detí ani nie teraz okolo babetka ako potom,ak ho bude treba kočíkovať či vodiť do školky,len si to treba vedieť zorganizovať..a budeš aj dlhšie mladá 😉

adka31
autor
12. aug 2013

diki dievcata, som rada, ze ste zareagovali. ja som tu nova, prispela som prvy raz. Budem mat treti cisarsky, tak mozno aj z toho ten strach. Som zvedava, koho to "chyti" viac, ci 18 rocneho syna, alebo 8 rocnu dceru 🙂 Tipujem, ze asi syna, dcera, to je taky jašo, len sadnut na bicykel a hajde za kamaratkami. Syn uz ma "kamaratku" ( on vravi priatelku), mozu teda pekne spolu kocikovat, hihi, to bude vtipneee 🙂

zany76
22. aug 2013

pridavam sa aj ja k "starsim" maminkam mam 37 a som v 5 tt🙂 mam doma uz 2 baby vo veku 16 r. a 7 r. a rodila som podobne ako ty adka prve ako 21r. a druhe v 30r🙂 na babatko sa tesime aj ked je pravda ze obavy troska su nakolko zijeme vo Svajciarsku uz 4. roky a system lekarskej starostlivosti a poradni zatial nepoznam ale na buduci tyzden mam prvy termin tak drzte palce🙂 prispievam 1.x som tu nova🙂 ale tesim sa ze som vas nasla

horana
22. aug 2013

Ten vek je v pohode, v dnesnej dobe to ziadna rarita nie je. Len ma napadla taka pikoska,keby ciste nahodu a teorticky aj syn zakladetelky, kedze uz ma priatelku sa rozhodli mat dieta, alebo skratka by sa tak pritrafilo, vlastne v rovnakom veku ako zakladatelka sama mala 1. svoje dieta, ze by nastala ta zaujimava situacia ked
kedze aj jej v zaciatkoch jej mama pomohla, mohla by potom aj ona obcas vypomoct povarovat vnuca aj vychovavat svoje dieta pekne spolu. A oni - ti mladi, zas naoplatku tiez mozu naraz kocikovat svoje dieta aj jeho stryka - sranda. Ale paci sa mi to, taketo rozvrstvene rodiny. Moc drzim palce.

zena77
18. sep 2013

Jéééj - ako to tu čítam - my máme podobný prípad : doma mám dvoch synov 15 a 12 a v januári na moje 37 narodeniny budeme mať mimi...
Chíľu som si myslela že budem "stará" - ale ako to tak sledujem - vôbec nie 🙂 a užívame si tehuľkovanie. 🙂

bambulka12
2. okt 2013

Ja mam 38 a budem mat druhe,syna mam 13 rocneho a strasne sa vsetci tesime a nejako neriesim,ci to budem zvladat,verim,ze ano 🙂.Inak,stara sa vobec necitim byt a ani nevyzeram,ale moj gynekolog mi do oci povedal,ze :STE STARA!!!

severankasr
2. okt 2013

ja budem mat zajtra 38 rokov 😵 a patmesacneho syna a 4 rocnu dcerku mam, je to dost, som vacsinou sama, rodicia su daleko, takze pomoc nemam a mam sa co obracat, este k tomu aj pracujem, hoci cele tehu ma strasili a prognozy neboli dobre, maly je v poriadku a zdravy, 10 lekarov, 10 nazorov, veru uzila som si hlavne preto, ze mam vek aky mam a nechapem to strasenie mamiciek po 35tke....clovek je rad, ze vsetko dobre dopadlo a to prajem aj tebe 😵

klincek
2. okt 2013

@adka31 asi budes dost unavena..ale deti mas uz vacsie, mozu ti trosku pomoct, a hlavne uz mas skusenosti. neboj, bude to v pohode, hlavne nech ste s babom zdravi, potom zvladnete vsetko.

adka31
autor
2. okt 2013

@bambulka12 Cozeee? No ked som sa mojho gynekologa opytala, ci ma rodicky v takomto veku, tak sa zasmial a hovori:" U mna sa rodi od 15 do 45, takze ste celkom v priemere." 🙂

bambulka12
2. okt 2013

@adka31 tak to mas super gynekologa,tohto som si vybrala asi pred tromi mesiacmi na odporucania,ale som velmi sklamana.

adka31
autor
2. okt 2013

Ma sice obrovsku klientelu, ale je to odbornik a dost sa venuje aj neplodnosti parov a najnovsie jednodnovu chirurgiu priamo v budove.

helena35
2. okt 2013

mam 36, 4-deticky prve v 20,druhe 23,tretie31,stvrte 35 a trez som v 3-tom tyzdni ties sa bojim ako to zvladnem

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bocianka123
2. okt 2013

@adka31 Ahoj, neboj sa, zvládneš to, ja som rodila ako 38 ročná , hoci o niečo skôr pred termínom, ale zvládam to. Mám staršieho, už takmer 13-ročného syna a dá sa povedať, že aj ja som rodila v "desaťročniciach", ale nie pri mojich okrúhlinách, ale deti mám s 10-ročným vekovým odstupom. A môj gyndr. ma v tom práveže podporoval 🙂 . Drž sa, všetko zvládneš 🙂 .

adka31
autor
3. okt 2013

Tehotenstvo zatial bez problemov, az na to roztahovanie jaziev, to bolieva, babatko uz pekne kope a naozaj sa vsetci velmi tesime 🙂 Tie pociatocne obavy su uz prec, som uz v 22 tyzdni, takze za polovicou. Dakujem za podporu a aj ja Vam, mile maminy mlade a aj nam"stale mladym" prejem prijemne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

stella33
3. okt 2013

@adka31 jeej, som rada, ze som tu nasla podobne "postihnuté" 🙂 ja mám 37, 11- rocnu dcerku, a som v 16tt. po dvoch potratoch a snazeni sa nejako zadarilo a zrazu si na to netrufam. Ked budem rodit budem mat 38. som na rizikovom kvoli zrazanlivosti krvy, picham si denne fraxiparin, mozno aj preto som rozklepana. pri dcerke som ani nevedela ze som tehotna. teraz len cakam kedy sa uz budem citit "normalne" a nebude mi zle, busit srdce, tocit sa hlava ... 🙂 ked som otehotnela, hovorila som si, no mozno stihneme do 40 tky este jedno. Teraz si uz taka sebou ista nie som 🙂 Ale suhlasim s tymi, ktore hovoria, ze starsie deti su uz samostatnejsie a trochu pomozu. Pri dcere som bola vacsinou sama (manzel v praci, babky daleko) a isla som sa potrhat aby som ju zabavila, aby som jej aktivne vyplnila cas. S mojou, pri narodeni babatka skoro uz 12 rocnou kockou, to nebude problem a trochu tie ulohy rozlozim. Aj manzel uz trochu "vyrastol" a babatko si uziva uz teraz a tesi sa 🙂 Myslim ze si to aj viac vazi, po tych vsetkych problemoch. A tiez si myslim ze starsie maminy su trochu "nad vecou". Pri dcere som ju stale "riesila" ci jej nechyba toto- hento..., ake aktivity by jej najviac prospeli... no stres 🙂 teraz sa tesim, ze sa nikam nebudem ponahlat, vsetko poznam a budem sa uz len vytesovat z kazdej chvilky. 😅

adka31
autor
3. okt 2013

tak, tak, clovek to v tomto veku asi trosku inak preziva. ja som ucitelka v MS, s detmi som v jednom kuse, takze si nemyslim, ze budem nejaka uzkostliva matka, ja to beriem sup - sup, ako to ide, to by som sa musela zblaznit. ale - pravda, ze pri synovi, ked som mala 20 rokov, bola som cela vytrasena, ani som ho sama nekupala, co som sa bala. skor mam trochu strach z mojich zdravotných problemov, mam problem s krcnou chrbticou, presnejsie s platnickou a casto velke bolesti /aj teraz/ . v podstate mozem od bolesti len paralen, ale ten castokrat nezabera. uz aby to bolo narodene a mozem si supnut nejaky normalny liek. trocha cvicim, tusim mi pomaha, ked ma manzel vymasiruje, uz sa to chudak naucil ako profesional 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre