Je test z krvi na určenie pohlavia 100%?

10. nov 2020

Baby, ktoré ste si dávali robiť tie drahšie testy z krvi na určenie pohlavia, vyšlo vám to? Mne dnes povedala doktorka, že čakám chlapčeka 💙.
Som len na začiatku 14tt. Tak by som chcela vedieť, či sa na to môžem spoľahnúť 😊

ukulela
10. nov 2020

mne sa mari, ze tam pisu 99,9 percenta ... vyzera, ze tym kuskom sa kryju pre istotu 🙂 mne to vyslo. nie som studovana geneticka, ale asi by tam muslea byt nejaka chyba (chromozomova nezrovnalost) aby to nesedelo.

ivkazba
10. nov 2020

Na "Vyšlo - nevyšlo" sa hrajú domáce babské testy. Toto je genetický test ktorý identifikuje prítomnosť chromozómu Y. Áno, je tam uvedená úspešnosť nad 99,5% a to z dôvodu, že sa rodia vo veľmi malinkom množstve deti s poruchou chromozómov. Takže buď v kľude a na test sa spoľahni.

cookie29
10. nov 2020

nie nemusi byt... presnost je okolo 95% v tomto stadiu. Po 20tt je 99% takze zostava stale nejaka nepresnost

sara07
10. nov 2020

ano vyšlo to presne

stary_ujco
10. nov 2020

@cookie29 ale pri Y chromozome (teda určení chlapca) je toprakticky 100 percent. Lebo ak sa Y nájde, tak uz tam je chlapec. Ak sa nenajde, stale je sanca ze tam je, len ho genetický test nenašiel a vysledok je chybne interpretovany ako dievča. A to kazí celkovú úspešnosť určenia.

e3v3a3
10. nov 2020

Mne aj z výsledkov amniocentezy volali že je to dievčatko a keď som prišla pre výsledky tak to bol chlapček, takže stáva sa všeličo 😀

nevenka
10. nov 2020

@stary_ujco no este som citala, ze pokial zena predtym uz porodila chlapca a teraz napriklad caka dievcatko,.ze ten chromozom Y v tej krvi sa najst moze a moze vyjst, ze caka znova chlapceka arotácie nie je to tak. No kazdopadne je to zaujimave a urcite to nebyva pravidlom taketo nieco...🤔

lienka.7
10. nov 2020

Ano. Robili mi trisomy test a vramci toho bolo aj urcenie pohlavia... nemylili sa 😊👌🤗

kkk253
19. nov 2020

Ja som absolvovala v takmer 12 tt babygen test s výsledkom, že to bude dievča. Dr. mi už ba dvoch poradňách tvrdila, že to bude chlapec, naposledy mi dokonca ukazovala gulky 😁🤭 tak neviem

ckatka
19. nov 2020

Genetické . testy ako napr trisomy...hľadajú v tvojej krvi chromozóm Y.
Máš ho tam vtedy keď
1.cakas chlapca
2.cakala si chlapca (nejaký čas ešte v krvi môže byť ale neviem.ako.dlho...napr po potrate a pod...)
3 . máš penis

Takže keď trisomy povie ze čakáš chlapca a ty si predtým tehotná nebola, resp bola ale s dievcatkom....môžeš mať istotu.
Nam.potvrdili chlapca v 11tt, morfo v 24 potvrdil. Uvidíme .čo.sa o dva tri týždne narodí ale doktor skonštatoval ze z toho pindura dievča neurobí....😂

autor
19. nov 2020

No už nám aj Dr. povedal, že tieto genetické testy sú na 100% a ukázal nám aj pipiška. Tešíme sa 💙

sovicka24
30. nov 2021

@kkk253 a co to nakoniec bolo? Gulky ci pisulka?

1didika0
28. júl 2022

@kkk253 a nakoniec teda bola pravda že dievčatko či chlapčeka máte ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre