Je tu prvorodička, ktorá je tiež smutná z pohlavia?

22. dec 2020

Hneď na začiatok, nepíšte mi tu, že mam byť rada, že čakám zdravé dieťa. Som a veľmi. Ale tak som mala vysnívané dievčatko, už aj 8 rokov mam meno vybraté 😄 aj my sme tri sestri a je to super.
Čakáme chlapčeka, samozrejme, že je to už teraz môj vesmír ale cítim sa dáko sklamane. Potom to vystriedajú výčitky, že sa vôbec cítim sklamane 😄 Potom niekto okolo keď je tiež tehotny a povedia, že čakajú dievčatko, tak ma zo tiež tak zamrzí. Viem,ze ešte môžem mať dievčatko ale nie je to isté no, nedá sa to zaručiť, škoda 😄 Ma niekto podobné emócie?
Ja som taky snílek, veľa som si už ako pubertiačka predstavovala svoju budúcnosť a snívala som o dcérke, šatičky, vrkočiky, ružová a tak. Jasné, že viem, že nie všetko je tak ako chceme. Prídem si teraz zlá, že cítim sklamanie aj keď ho nechcem cítiť. Je to normálne, či som v sama?🙂

alchemilkazltozelena
22. dec 2020

Mali ste sa snazit par dni pred ovu.. my sme chcelo dievcatko a mame ho, lebo sme pre to urobili vsetko 🙂

s_a
22. dec 2020

Mala som to tak isto .. ale to prejde.. 🙂 nevymenila by som ho za nič na svete teraz 😊

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
22. dec 2020

uprimne a nechcem sa ta skutocne dotknut, vobec to neviem pochopit taketo zmyslanie, som prvorodicka na ceste, po dvoch potratoch sa nam podarilo (zatial) byt v 11tt aktualne a po tychto dvoch predchadzajucich skusenostiach mi je uplne jedno ci to bude chlapec alebo dievca, hlavne nech uspesne donosim zdrave a vytuzene babo, takze nie ja to tak naozaj nemam

nikpa
22. dec 2020

Ja to isté, nikdy som si ani nepripúšťala, ze by som porodila chlapca. Stále len dievča, dievča. A mam dvoch chlapciskov, ked som zostala druhýkrát tehotná uz som to cítila inak a chcela som zase chlapca. Ano, možno pre teba ako pre matku je do budúcna vidina dievčat praktickejšia a ešte ked ste vy tri baby. Ale to su nepodstatné veci, raduj sa z toho co máte 😀

limetka69
22. dec 2020

Ahoj, je to uplne v pohode podla mna. Tiez som si chcela porodit kamaratku a desilo ma, ze budem riesit stahovanie predkozky, 😂😂😂 a mam syna. A druhe dieta muz nechce. Ale nedala som by som ho za nic na svete. Prejde ta to najneskor v porodnici. Syn ma 5 a som rada, ze mam syna a nie dievcatko s odstupom casu. 🙂

medeaa
22. dec 2020

Ja cakam prve babo a bude to chlapcek. Sklamana ani nahodou nie som, skor mam pocit, ze vstupujem do neznamych vod 🙂. Nemoze to byt aj tvoj pripad? Si predsa zena, mas sestry, si nastavena na zensky kolektiv. Ale poviem ti, ze ako som najprv bola zmatena, ze ako to bude s chlapcekom, o to viac sa teraz tesim na to objavovanie a na svet jeho ocami. Vzdy si aj spomeniem, aku oporu ma matka mojho manzela vo svojich synoch a to je nieco velmi silne.

staskast
22. dec 2020

Ahoj. Pri prvom mi povedali v 16 tt že dievčatko. V 18 tt to už bol chalan. Taký rev som spustila 😅 teraz minuly týždeň bolo v 20 tt dievčatko ok nádych výdych po 5dnoch na morfo už jasný chlapec 🙂 plač už tentokrát nebol 😅 nebudem ti písať že možno druhé bude dievča lebo možno nebude. Ale teda áno pri prvom som revala 😅

autor
22. dec 2020

@petamich v pohode, vôbec si sa ma nedotkla 😄 veľa šťastia

Jaj baby super, som rada, že v tom nie som sama. Tiež si myslím, že to prejde, môže to byť aj tym, že je to pre mňa niečo iné, nové. Ľúbim ho už teraz, niekedy to proste neriešim, a niekdy to tak na mňa príde.

autor
22. dec 2020

@staskast juj tak ťa potrápili.. My to máme iste, dávali sme si pohlavie z krvy zistiť tak mňa už neprekvapila, ibaže by hej? 😄Ale nie, videli sme už aj pipíka 🥰

autor
22. dec 2020

@medeaa no u mňa je možno aj to problém, že veľa chalanov nemajú taky super vzťah s maminou ako napríklad ja. Ako manžel má s maminou dobrý vzťah, ale tá tiež keď sme jej povedali ze pipik dobre, že neplakala lebo ma dvoch sinou a veľmi túžila po vnucke, ona je v tom somnou 😄
Veľa faktorou to ovplyvňuje

autor
22. dec 2020

@nikpa určite máš pravdu, ja sa aj raduje, len občas to vystriedajú iné emócie 😄

autor
22. dec 2020

@alchemilkazltozelena no nebudeš veriť, aj my sme sa tak snažili a vidíš. Čari marí nefunguje 😄

asia83
22. dec 2020

@zuzudrnda No neviem. Známa má staršieho chlapca, že by to malo výhody nespomínala. Mám staršiu dcéru, to je výhoda. Malého opatruje, láska, bozkáva, češe, pomáha mi, plienky nosí...darmo, dievčatá majú tú starostlivosť v sebe. No to je teraz doba moderná. Pravdu prekryjú klamstvom, lebo tú pravdu neznesú. Ľudia bez pokory.

autor
22. dec 2020

@zuzudrnda ďakujem, po vzbudila si ma 👍😉

redana
22. dec 2020

Mna by zasa strasne zaujimalo, co maju vsetky zeny s tymi dievcatkami..stale natrafim na nejaku diskusiu o tom, ze mali vysnivane dievca a nakoniec je to chlapec..alebo zena este nevie co caka, ale dufa, ze dievcatko?Preco to nie je napr. naopak?Preco su dievcata tak uprednostnovane?Hadam nie kvoli vrkocikom, satockam a ruzovej..lebo to predsa vsetky vieme, ze to zdaleka nemusi byt pravda..alebo ze dievcatka su pritulnejsie, milsie..toto ked pocujem, tak ma dviha..toto je zalezitost povahy nie pohlavia..

autor
22. dec 2020

@asia83 myslím, že aj toto je individuálne. Tiež poznám žienky, čo majú staršieho chlapca a je to super, pomáha. Je to aj o výchove a o povahe

autor
22. dec 2020

@redana neviem, čim to je, tiež ma štve ze to tak mám, no nespravím s tým nič.

makaronka01
22. dec 2020

Ja som vždy tiež strašne chcela dievčatko, že ju budem cesat, paradit... A potom som zistila ze čakám dvojicky. Potom som sa bála ze to budu 2 dievčatá a chlap bude sklamaný 😂 podaril sa nám párik, dievča a chlapec. A syn je neuveriteľný tulko, nevydrží bezo mňa ani chvíľu, aj povahu ma oveľa lepšiu ako dcérka. Keby som bola tehotná a mala možnosť si vybrať tak jednoznačne syna. Toľko lásky co mi dá... Nedala by som ho ani za 5 dievok 😂

autor
22. dec 2020

@makaronka01 to je krásne, super ❤️

cookie29
22. dec 2020

Moja... mám za sebou roky rokuce snaženia. Dieťa bolo viac než zázrak. Pohlavie sme nechceli vedieť ale bola som presvedcena že bude dievcatko. A narodil sa chlapček. Bola som sklamaná. Aj som si poplakala. Vieš, veľa ľudí by povedalo, že v mojom postavení, po vyše desaťročí snaženia a nejakom tom potrate je dieťa zázrak (je) a že môžem byt rada že sa podarilo. A napriek tomu som bola sklamaná. Proste sme si niečo vysnívali a chce to nejaký čas kým spracujeme že realita je iná. Mám úžasného synčeka. A čakám druhé a neuveríš nielenže mi je jedno čo to bude ale povedala by som že by som dokonca brala druhého chlapca. Smutne na tom je, nie to že niečo prežívaš ale to že to nemôžeš povedať pretože ľudia ľahko súdia

dankatomi
22. dec 2020

Jooj,neboj,ja som tiez,ze sme 3 sestry,a tiez som tuzila po dievčatku,a vselijake sponecky,suknicky,babiky,saticky...a cakala som.chlapca...po skoro 3 r.som si porodila aj dievcatko..a teda ten chlapec je viac taky zavisli na mamine (lenivejsie pohlavie?😂),takze nebooj. Ono ta to prejde,a je to podla mna normalne take pocity. Hlavne budte zdravi,a druhý krát to možno bude aj to vytúžené dievčatko ☺️😘

zuzanockamt
22. dec 2020

@redana tiež to nepochopím, čo je na tých dievčatách také úžasné...pri prvom.mi to bolo.jedno a pri druhom som si od začiatku želala, nech je to znovu syn...ja by som zase dievča nechcela...chalani sú lepší a majú aj lepšie vzťahy s matkou

asia83
22. dec 2020

Dievča je super. Predsa, viac si rozumieme svojmu pohlaviu. No chlapec je tiež super, lebo je vecný, viac hravý, jednoduchý, a jednoducho chlapci sú takí "ochrancovia" matiek. Ja milujem dámy, ktoré plačú, lebo chcú dievča, prvý je chlapec. Potom druhé je dievča a ony sú smutné, lebo čo teraz s dievčaťom. Ich hrdosť im nedovolí ukázať radosť z dievčaťa, lebo však každý povie: "No, po chlapcovi konečne dievča, že?" Poznám také. Verím, že to nebude váš prípad, ak bude druhé dievča.

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cervenaruza123
22. dec 2020

Pokial neplaces kazdy vecer do vankusa, tak si myslim, ze tie pocity prilis riesit nemusis. V tehotenstve su aj hormony ine a na co by si inokedy reagovala normalne, to ta v tehotenstve uplne rozhodi a rozplace. Ja som napriklad najprv dufala v dievcatko, cisto z toho dovodu, ze som zazila v rodine same male dievcatka a chlapceka som si jednoducho nevedela predstavit. Potom som sa ale zacala tesit, ake by bolo mile mat maleho chlapceka. A ked nam mali povedat pohlavie, zistila som, ze obe moznosti ma potesia, ale zaroven sklamu, lebo by som najradsej mala obe 😀 . A jasne, ze ked v nieco dlho dufas a snivas, tak ta to trochu sklame, ak sa to nesplni. Proste to prilis neries, vies ze ho budes aj tak lubit najviac na svete. Pocity v tehotenstve su niekedy velmi zvlastne

sara07
22. dec 2020

@redana no ano presne podla tohto
šatočky, vrkôčiky, mašličky a táták , proste viac brané ako bábika ako dieťa, ktoré hlavne patrí sebe , nie je to vec
kamarátka ? snád sa viem zabavit a zvladnut sama nepotrebujem k tomu xy kamaratok, a mama má byt hlavne mamou , mamou so všetkým
a tiež sa čudujem v tejto dobe ked je každý rád že vôbec majú dieta špekulovat a byt sklamany že čo ,

ninusa221
22. dec 2020

@alchemilkazltozelena tak ako toto pocujem prvy krat😃

heleninamama
22. dec 2020

Ja pri takýchto diskusiách hlavne nechápem, že ženy, ktoré majú deti len jedného pohlavia sa vyjadrujú, že to druhé pohlavie by nechceli, že je v niečom horšie... ako napr. @zuzanockamt. Čo by si urobila s dcérou, utopíš ju, alebo ju budeš nenávidieť? 😂
Mám oboje a je to úplne, ale úplne iné. Je to ako výhra v lotérii, možnosť byť v dvoch svetoch zároveň. A priznávam, tiež som chcela vždy len dcéru. Syn bol len bonus navyše a je super - ako aj dcéra. Sú rovnako úžasní a cenní, aj keď takí odlišní.
Proste, tak ako chlapi podvedome túžia mať syna - pokračovateľa rodu a nositeľa mena, tak chcú mať ženy dcéru - kamarátku, blízku dušu, oporu.
Nie každému je to dopriate, dá sa s tým v pohode žiť, ale občas príde na človeka smútok. Nikoho by som za to neodsudzovala

alaguema
22. dec 2020

To bábätko v tvojom brušku vníma a cíti, každú tvoju emóciu. Prečítaj si niečo o prenatálnom vývoji a o tom, ako veľmi, veľmi citlivé a vnímavé je bábätko a myslím, že to ťa z tých infantilných predstáv o viazaní vrkôčikov vylieči.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre