Kam na tehotenské cvičenia v Bratislave?

selly671
1. jan 2020

Ahojte, kam odporucate chodit na jogu a cvicenia pre tehotne v Bratislave? Zaujmali by ma vase osobne skuaenosti kedze tych centier som nasla viac.
Dakujem

kataka10
1. jan 2020

@selly671 ja chodim do HYC na gravid jogu so Sasou. Za mna spokojnost. Sasa robi aj dulu a laktacnu poradkynu uz vela rokov, takze vie poradit v oblasti tehotenstva a porodu, ked zeny nieco zaujima alebo trapi.

selly671
autor
1. jan 2020

@kataka10 dakujem ja som do HYC chodila na hot jogu, ani som nevedela ze robia aj gravid jogu, urcite pojdem vyskusat! Dakujem

natalala
1. jan 2020

@selly671 ja som chodila cele tehu na sustekovu do gravifitu...tehu cvicenie ma veronika a je aj porodna asistentka. Za mna super je velmi mila a kopec zaujimavych veci nam povedala 👍🏼

katkaba1
1. jan 2020

@natalala Rozmýšlam nad Gravifit aj ja ale podľa recenzií mi to príde skôr ako nie moc zamerané na pohyb. Dá sa to cvičenie využiť aj napr. na udržiavanie kondície? Či je to skôr také "lenivé" tehu cvičenie? Pozerala som aj, že hodiny sú 1x do týždňa len..
Mám dilemu - či tehu cvičenie v Gravifit alebo plaváreň, ale aspoň 3x do týždňa.

natalala
1. jan 2020

@katkaba1 tak je to cvicenie s ohladom na tehotenstvo takze nejaky extra zaberak to nie je ale velmi mi to pomohlo v tehu ziadna bolest krizov ani chrbta a tak. Ja som chodila 3x do tyzdna. Ja by som to skombinovala cvicenie aj plavanie je super mne to pomohlo aj po psychickej stranke ze som sa zrazu necitila ako knedla 🙈 kedze pred tehu som cvicila. Zacala som chodit po 12to tyzdni a zo zaciatku sa mi to zdalo take dost easy ale cim som bola viac tehotna tym to zrazu bolo tachsie :D

katkaba1
1. jan 2020

@natalala Samozrejme, ani nemám v pláne robiť už drepy s 20kg záťažou 🙂 ale zas chcela by som niečo viac ako hopkanie na fit lopte 🙂 ja som 12tt+3 takže už môžem začať cvičiť. Sice čakam dvojičky ale citim sa dobre, unavená síce ale potrebujem už pohyb. Nevracala som ani raz a už som nabrala 3,5kg :D z 48 na 51,5...akosi rychlo na mňa, už som knedla.
A chodila si aj plávať? Ja mám kúpené tie vazelinove tampony..že či ozaj chrania pred infekciou. A to cvičenie..no ja som na webe našla, že 5 tyždnovy kurz a vzdy v pondelok je hodina. Čo sa mi zda velmi velmi malo..aspon kym nie som hroch :D

natalala
1. jan 2020

@katkaba1 ja som si kupila naraz viac kurzov lebo boli v rozne dni...ja uz zacinam 37tt takze neviem ako su teraz od noveho roka lebo uz chodit nebudem ale chodila som pondelok, utorok na tehu cvicenie a vo stvrtok na pilates. Tie tampony na plavanie su dobre ja som sice nechodievala uplne pravidelne ale nemala som pocas celeho tehu ziadny problem s infekciou alebo nejakymi mykozami atd 🙂 ale skus mozno aj nejakeho trenera co sa venuje tehotnym a on ti vie nastavit aj narocnejsie cvicenie ale stale take aby to bolo vramci tehu ok...ja som zvolila toto lebo som si nebola ista ako intenzivne a ake presne cviky mozem aby sa nahodou malej nieco nestalo 🤷🏼‍♀️ Ale tak uz sa tesim po sestonedeli ked budem moct cvicit normalne

katkaba1
1. jan 2020

@natalala Aha, jasne, to ma nenapadlo, že takto sa dá kombinovať na viac dní. Nad trénerom som na začiatku rozmýšlala ale úprimne - som žgrlavá pchať niekomu 25€ na hodinu keď by som chcela cvičiť 3x do týždňa plus plávanie. A sama pri dvoch fazulach si ani ja netrúfam cvičiť lebo ja síce vládzem ale či je to dobre aj pre krpcov je otázne - som prvorodička takže ja vidim všetko ružovo :D svet gombička..zatial :D
Ale keď hovoriš, že to bolo fajn tak vyskúšam aspoň jeden kurz tu na Šustekovej, to mám aj blízko. Plus to plávanie, to nie je záťaž na telo, asi ideálne pre tehotné.
Tak a Tebe prajem úspešný, nekomplikovaný, rýchly a čo najviac bezbolestný pôrod, už to máš za pár 😊 Nech ste zdravé ❤

selly671
autor
2. jan 2020

@katkaba1 ja som 12+5tt a tiez len cakam na suhas lekara a chcem zacat cvicit, tak mozno sa uvidime na treningu v gravifite. 🙂 Dufam ze z toho hopkanie na fitlopte budem mat aspon svalovicu, lebo bola som zvyknuta cvicit a nechcem uplne zknedlit. 🙂 Ja som mala volakedy davno osobneho trenera, ktory stal sice 20 euro ale ked sme chodili 2 tak sme mu platili len 25 euro.

katkaba1
2. jan 2020

@selly671 Super, tak sa možno vidime 🙂 Určite bude všetko v poriadku, neboj sa.
Ja chcem cvičiť tiež hlavne aby som nebola uplná knedla, aj potom sa bude lahšie chudnúť ak telo ostane v pohybe, tiež ako prevencia proti striam - natieram sa jak blazon ale predsa ten pohyb pomaha tiež. Zo strii mam nočne mory..musim davať bacha na váhu.
A toho trénera ste si platili vyslovene ako tehu trénera? Kam ste chodili?

sofiia87
2. jan 2020

Ja som chodila v tehotenstve plavat a nic lepsie som urobit nemohla. Hned ma prestali boliet krize, do vody som sa zakazdym tesila. A cvicili sme aj s cinkami vo vode, samozrejme kazda podla svojich moznosti. Vrelo odporucam. Vyskusala som aj par gravid jog, ale mna moc nebavilo sa hodinu len “valat”

selly671
autor
2. jan 2020

@katkaba1 praveze to nebol tehu trener ale obycajny trener a chodili sme vtedy do Golemu, ale skusim zistit ci moze trenovat aj tehotne a ci tame ste je. 🙂 A inak este som nasla take ze Bellykick, kde mas prvy trening zadarmo, aj to chcem ist vyskusat.

selly671
autor
2. jan 2020

@sofiia87 a to kde si chodila prosim ta ze ste aj cvicili s cinkami vo vode? to znie super.

olivia_0309
2. jan 2020

Ahojte baby, pripnem sa k vam lebo prave riesim tiez tuto temu. Som 11+0 dnes este len ale uz od zaciatku rozmyslam nad cvicenim a plavanim a podobnymi pohybovymi aktivitami v tehu. Tiez som z Ba, tak sa mozno niekde na cviceni vidime😉 Drzim prsty a prajem pohodove a aktivne tehu🤰🏻

selly671
autor
2. jan 2020

@olivia_0309 tak o tyzden uz mozes cvicit s nami 🙂 ja sa aj tak chystam az od buduceho tyzdna. Inak volakedy boli cvicenia pre tehtone aj niekde v Dubravke, ale uz to neviem najst. Drzim palce aj tebee!

olivia_0309
2. jan 2020

@selly671 vdaka, no ja prave pozeram ze aj ty si z Dubravky😊 Idem na poradnu az 16.1. tak sa aj opytam Dr. ci uz mozem cvicit. Dovtedy neviem,ale po Vianociach by sa zisiel nejaky neskodny pohyb-napr.mam doma orbitrek ze na nizkej zatazi aspon 10-15min by som mohla skusit no nemala som odvahu doteraz. Problemy som nemala ziadne,iba nevolnosti,schudla som hned 2kg ale mam pocit ze kedze mi pocas sviatkov ustupili a zacalo mi chutit tak som ich aj nabrala 😆

selly671
autor
2. jan 2020

@olivia_0309 aj ja som miesto priberania schudla 2 kila, ale mne byva obcas zle a nechuti mi, tak asi preto :D ja mam poradnu 17.1, ale zajtra idem na morfologicky ultrazvuk, tak sa opyta ci uz mozem chodit cvicit.

sofiia87
2. jan 2020

@selly671 do plaveckej akademie, chodila som do Podunajskych biskupic, ale maju viac pobociek po Ba

weronyca
3. jan 2020

@olivia_0309 dievčence aj ja som z Dúbravky.
Chcela som sa prihlásiť na gravidjogu ale v dúbravke je plno. Zvažujem sustekovu, neprídete sa?

selly671
autor
3. jan 2020

@weronyca ahoj, ja sa urcite pridam! Len musim pockat do poradne do 14.1, zatial nemam dovolene cvicit 🙂 tak verim ze b polke januara som s vami!

weronyca
3. jan 2020

@selly671 pozerám,že sme cca v rovnakom týždni. Tak snáď bude na poradni všetko OK a podarí za nám spoločné niečo vymyslieť

olivia_0309
3. jan 2020

@weronyca ahoj ja sa pridam tiez, no mam poradnu 16.1. az a prvosemestralny screening 15.1. takze tiez dovtedy este nie😉 ale dnes som si uz pozerala aj jogu, pilates, fitlopty aj plavanie by som dala😁

tatiana321123
4. jan 2020

Ahojte, rada by som sa opýtala kde v Ba chodíte plávať? Sú špeciálne bazény pre tehu? Ďakujem

selly671
autor
4. jan 2020

@weronyca urcite anoo, ja dnes zacinam 13ty, ala mala som hematom, ktory tam uz teda nieje ale preto mam pockat do tej poradne, co povie moj lekar.

selly671
autor
4. jan 2020

@tatiana321123 pozri plavecka akademia, kurzy robia v Podunajskych a v Ruzinove, pondelky 19:30.

selly671
autor
4. jan 2020

@olivia_0309 aj ja chcem vyskusat vsetko! Tak po tom 17.1 mozeme ist na to 🙂

olivia_0309
4. jan 2020

@selly671 oki😉uvidime ako vyhodia dalsie kurzy🤰🏻

selly671
autor
15. jan 2020

@olivia_0309 uz niekam chodis cvicit?

selly671
autor
15. jan 2020

@weronyca uz si zaCala cvicit?

weronyca
15. jan 2020

@selly671 ahoj, zatiaľ nie. Skolila ma chrípka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre