Kedy vám povie lekár z bežného USG pohlavie?

21. nov 2023

Na veľkom usg som bola v 13tt, ale nevedeli povedať na isto. Teraz chodim len na poradne k mojmu lekarovi, som 16tt, kedy mi bude vedieť povedať pohlavie aj moj lekar na klasickej poradni? Vďaka 🙂

bolarazjedna
21. nov 2023

V 16tt už by mohol vedieť povedať (mne to tiež povedal vtedy), samozrejme, ak sa bábo chce ukázať.

autor
21. nov 2023

@bolarazjedna ja ale všade čítam, že podľa kvality usg..ma klasické sono, žiadne 4D 😅 na to som bola na inej klinike v prvom trimestri na ten prvotrimestrálny screening…najbližšie k nej idem v 19tt, tak hadam už bude vidieť🙏😅

bolarazjedna
21. nov 2023

No môj lekár tiež má tiež len klasické sono , aj to nie najmodernejší typ (ma 2 ambulancie a zrovna kde chodím ja , tam ma starší prístroj s horším zobrazením, ale nie zlým.... Ale napr fotku stále mi nevie spraviť, lebo malé si zakrýva tvár a potom vidno iba rozmazanu machulu na fotke, tak sám navrhol, aby som prišla na druhú amb, že tam má lepší stroj). Ale pohlavie vedel určiť bez problémov.

autor
21. nov 2023

@bolarazjedna ďakujem krásne, tak snáď to už v 19tt bude vidieť🙏🥰

majamat
21. nov 2023

vseobecne plati, ze skor az po 20tt vedia presnejsie povedat, ale ani to nei je na 100%.
samozrejme neikedy zistia pohalvie aj skor, ale skor v pripade ze ide o chlapca. jednoducho vidia mu nieco medzi nozickami. no ak sa nahodou zle otoci, uz neviedia,a ke je to pohlavie. mne nevedel dr povedat ani presne v 20tt. dcera sa skryvala.

cim skor, tym mynej presne to je.

rfrd12
22. nov 2023

Na 100% až pri pôrode

andrejka1974
22. nov 2023

Záleží ako sa ukáže ja keď som čakala dievčatá boli tajnostkárky staršia tá sa ukázala až v ôsmom mesiaci dovtedy bola vždy otočená chrbtom a zadkom a chalani ti sa ukázali hneď v 12 týždni

petronellla87
22. nov 2023

Mne povedal v 18tt

akiknabruh
24. nov 2023

som v 18tt a stale este nevieme je to 50na 50 o dva tyzdne mame morfo tak snad uz 🤭

ness222
24. nov 2023

Mne az v 26.tyzdni, do 2.velkeho sona sa so mnou ani nechcela bavit stale ma odbila ze to az na velkom ultrazvuku sa bude pozerat a ked som bola v 21.tyzdni na velkom ultrazvuku tak to nebolo dobre vidno lebo mala bola zle otocena 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre