Kilá v tehotensve

nadaa1
12. sep 2015

Ahojte chcela by som sa opýtať ako je to s kilami. Ja som v 8 týždni vážila 62 kg ked ma 1x odvážila sestrička teraz som v 29 týždni a vážim 72 a váha ide stále hore ja nechcem priberať tak veľa ale to sa nedá chodím aj na prechádzky 3x denne a cvičím trocha ale nič s tým nenarobím. Ako to vlastne je podľa vašich skúsenosti v ktorých mesiacov sa priberá najviac ? Ešte priberiem veľa do 5 decembra? mam termín a potom sa bojím že neschudnem ako idú kila dole rýchlo po pôrode alebo nie aké máte vy skúsenosti ? Ja chcem vážiť 50 kg. A po pôrode ako vlastne vyzerá pokožka na brušku ? Bruško sa zmenší o dosť alebo ostane skoro rovnaké po pôrode ?Hrozne ma desí že ostanem tučná a to som pribrala aj na bokoch a nohách a potom nevojdem do mojích pôvodných vecí :( aký je účinný a rýchli spôsom schudnúť po pôrode ???????? Dakujem

andisko
12. sep 2015

ahoj. ak sa zdravo stravujes a primerane hybes, mas velku sancu, ze to je len voda. kamoska pribrala 20kg, ked isla z porodnice jej uz ostalo len 5kg a tie isli rychlo dolu doma pri starostlivosti o male a kojeni. je taky isty prutik ako bola. takze nestresuj sa zbytocne, uvidis ako to dopadne 🙂

1234lubka
12. sep 2015

@nadaa1 v prvom rade sa v strave neo mexzuj tvoje dieta potrebuje vsetky ziviny abybolo zdrave. Ja som pri prvom pribrala strasnych 22kil...zo 62 som isla rodit 84kilova...par mesiacov po porode som bola na 63kilach 🙂 neriesila som to dalej 🙂

1234lubka
12. sep 2015

@nadaa1 po porode hned spadnes o nejakych 7 kil, potom to pojde rychli dole hlavne ked bzdes dojcit...

marianna162
12. sep 2015

ahoj , schudnes rychle, samo to pojde dole,,, ja som pribrala 24kg, stale som sa len zvacsovala ale neriesila som to , a potom po porode vsetko krasne zmizlo, kojila som dokonca 2,5 roka a proste lietas okolo babatka a ide to samo, teraz som na povodnej vahe, no vlastne uz nie som kedze som opat v tom :D

siska53
12. sep 2015

@nadaa1 moja skusenost:
Pri malom som pribrala.17kg..do 9m.som bola na povodnej vahe.
Pri malej som pribrala 12kg..na povodnej vahe som bola az po vyse roku..dovtedy nejake tie 2-3kg sa ma drzali.

Ako nikdy som sa nad tym specialne nezamyslala,btala som to tak,ako to je.
Jedine,co mi ostalo,je vacsie brucho,lebo mam diastazu brusnych svalov (som mala,stihla a dva cisarske,tak preto).
Dolezite podla mna okrem dojcenia,ktore zvacsa ulahcuje chudnutie to,aby si mala pravidelny prisun zdravej vyzivy a dostatok tekutin. Cize nie napchavanie sa sladkostami na rychle doplnenie energie a prip.vecerne vyjedanie chladnicky..jednoducho babo treba naucit,ze aj ty potrebujes jest. Ja som vzdy jedla pravidelne. Dieta aj spinkava a dalsia vec,ja pri dvoch detoch som casto jedla aj s malou v nosici alebo som im povedala,mama sa ide najest,aby bolo mliecko. Dala som si ich tak,aby sme na seba videli. U mna neexistovalo,ze nestiham.ist na wc,napit sa,ci najest. Aby som nebola nervozna,toto muselo byt vybavene. Ale jasne ak som chcela ist jest a babo sa ozvalo,e je hladne,tak dostalo jest najprv ono a hned na to ja.
No a pri zavadzani prikrmov sme zacali jedavat postupne v rovnajych casoch - ja i deti.
Ak budes jest zdravo,pravidelne nie obrovske porcie,ak si najdes cas sa najest relativne kludne (druhe dieta bolo kolikove a teda vela placuce),tak by s tym nemal byt problem.

A hlavne - nechci nemozne - byt do 3-4m.na vahe nizsej ako pred porodom. Daj tomu cas a zbytocne nestresuj a nemuc sa.

Ak budes moct,najdi si cas na cvicenie. Nieco lahke typu pilates joga..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre