Mali ste niektorá zlé pečeňové testy v tehotenstve?

amelia9293
21. máj 2019

Ahojte baby, som 23tt -dnes som volala o výsledky z krvi a dozvedela som sa, že mám zle pečeňové testy. Takže musím ísť na interne. Máte s tým už niektorá skúsenosť počas tehotenstva ? 😞

94miva
30. máj 2019

@blontimka mám zle hepatalky a aj zvýšené zlcove kyseliny... 2 týždne som ležala v nemocnici aktuálne som doma ale chodím každý týždeň na kontroly

blontimka
30. máj 2019

@94miva prvé či druhé tehotenstvo? Aj držíš diétu? Ktorý si tt? Ja som 26tt, 2 tehotenstvo... A nič ma nesvrbi, len z rešpektu pred tou chorobou uvažujem, že si dám spraviť testy... len pre istotu....

94miva
30. máj 2019

@blontimka prvé tehotenstvo,teraz som 34tt začalo mi to od 29tt....určite si daj zobrať a gynekológ by ti to mal brať automaticky keď si to mala v prvom tehotenstve, držím palce nech ťa to tento krát minie

veronikao84
26. máj 2021

@vivien16 a aké lieky ti dali ak smiem vedieť?

vivien16
27. máj 2021

@veronikao84 ursosan

veronikao84
27. máj 2021

@vivien16 a mala si aj niake priznaky ?

vivien16
28. máj 2021

@veronikao84 aké by som mala mat? Nie žiadne príznaky nič mi nebolo

lenuska9999
22. jún 2022

Baby pozerám, že je to už staršia téma. Tak ju chcem obnoviť. Mam momentálne ten istý problém. Zvýšené pečeňové tetsy, tie stále mierne stúpajú. A Zvýšené zlcnikove kyseliny na hranicu normy, na USG zvacseny žlčník. 2 krát hospitalizovana v nemocnici pre neskutočne bolesti. Naposledy som ležala týždeň, prepustili ma do ambulantnej liečby, no vraveli neico o tom, že pôrod bude vyvolaný skôr. Som 36tt+3 .. ako vám to nakoniec dopadlo ?

blontimka
29. jún 2022

@lenuska9999 táto choroba ohrozuje dieťa, čiže sa vyberá hneď ako je to možné -38+0.

diiidi
27. júl 2022

@amelia9293 ženy u mna druhé tehu s cholestazou. Pri prvom nezistena rodila som spontánne 37+6 s ohromným šťastím pretože hodnoty boli šialene. teraz 2. tehu a to iste. Našťastie som sa sledovala a zistili v 33t mierne zvýšené žlčové. Už týždeň beriem ursosan a essentiale a žlčové sú už dobre. No pečeňové zvýšené. Šľak ma trafí. Tej pliagy sa nezbavim asi. Neviem či sa aj tie pečeňové ešte zlepšia, snáď áno, nasadila som si diétu a budem dúfať. No pevne verím, že to aj tak do termínu zvládneme. Alebo aspoň spontánne a už je mi jedno kedy. Chcela by som sa vyhnúť vyvolávačke a rodit prirodzene. Máte niektorá aj takúto veselšie skúsenosť?

katkaa85
7. dec 2022

@diiidi ahoj, ako ste prosím ta nakoniec dopadli? Ja som v 30tt a začalo mi svrbenie, mala som cholestazu v prvom tehu, takze keď ma začalo svrbiet telo, už som vedela o čo ide… pečeňové mi idu stále hore, dnes som dostala lagosu na užívanie. Žlčové mam hraničné hodnoty, normal je do 10 a ja som dnes mala 9,61… tmavý moč mám stále…

pupava567
12. jan 2023

@blontimka ahoj, ak sa mozem spytat, ako si dopadla v 2. tehu? Zopakovali sa ti problemy s pecenou alebo sa ti tomu podarilo vyhnut?

blontimka
12. jan 2023

@pupava567 v 2 tehotenstve som si bola istá, že cítim vsrbenie od 6 tt... Opakovalo sa mi to pravidelne po 3 tt... Cholestaza sa však nepotvrdila 😂😂😂

pupava567
12. jan 2023

@blontimka dakujem za odpoved 🙂 skvele, ze ta to obislo 🙂 Tiez som to mala v prvom tehu. Teraz zvazujeme druhe a dost sa toho obavam.

blontimka
13. jan 2023

@pupava567 ako vážne si to mala?

pupava567
13. jan 2023

@blontimka Hodnoty som mala velmi vysoke. Zlcove kyseliny boli nad 160, co bolo velmi vela. Ked na to prisli, este v ten den som sla na sekciu (37+3). Nastastie vsetko dopadlo dobre. Ja som to totiz nemala vobec liecene, kedze som nemala ziadne obvykle prejavy, ziadne skrabanie, nic. Len ma obcas neprijemne bolel zaludok (aj to po cca 2 hod. vzdy odznelo, asi len 3x som to mala za posledny mesiac). Pri tretom raze sa mala v bruchu velmi vrtela, tak som sla radsej na pohotovost, kde boli nastastie opatrni a vzali mi krv.

blontimka
15. jan 2023

@pupava567 verím, že ak sa NATO dáš budeš v poriadku. Držím palce.

diiidi
4. feb 2023

@katkaa85 ahoj. Bola som pod liekmi a v 39t sa začali výsledky zhoršovať. Dovtedy boli v norme. V 40t boli tak zle, že mi museli okamžite vyvolávať pôrod, našťastie som v deň pôrodu bola otvorená na 4cm tak mi len praskli vodu a rozbehlo sa to same ;) držím prsty

katkaa85
4. feb 2023

@diiidi ja už mám po skoro 3 týždne, malý sa narodil v 35+3, posledné tri dni som mala kontrakcie opakujúce sa každých 10 minút, nelepsilo sa to, ani nezhoršovalo a opätovné testy ukázali, že za tri dnisa mi žlčové kyseliny zvýšili z 24 na 147. Išla teda okamžitá sekcia, už som mala aj zelenú plodovu vodu. Synček je našťastie úplne zdravý. 🙏🏻

diiidi
4. feb 2023

@katkaa85 prveho som porodila v 37t. Tiež vysoké hodnoty som mala. Teraz pri druhom som mala žlčové 14 ale pečeňové boli zle. Po pôrode choďte radšej na sono zlcnika a pečene. Zvyknú sa zlcnikive kamene robiť

katkaa85
7. feb 2023

@diiidi ja som sono absolvovala niekoľkokrát aj cez tehotenstvo. Kameň tam mám, ale už asi 10rokov, len jeden a vyše 1cm má. Problém nerobí. Pečeňové som mala bežne min. 10násobne zvýšené, okrem teda tých žlčových… ale už teraz je to všetko ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre