Používame cookies. Viac informácií tu. OK
sisaha
25. apr 2012

@beba07771 no toto by sa v dnesnej dobe stat uz veru nemalo...Minimalne v 20tt pri morfologickom uzv..., alebo tam bolo vsetko v poriadku? :-/

beba07771
autor
5. jún 2013

@sisaha hej tam bolo vsetko ok..tyzden pred tym som mala poradnu a vsetko bolo v poriadku☹

skippy7
6. jún 2013

@beba07771 mne sa stalo presne to isté, v 27.tt som rodila mrtve babätko, odumrela mi placenta....a par dni predtym bolo tiež všetko "ok", doktor nevedel, že mám problem s krvou-nevedela som to ani ja....
viem ťa pochopiť, je mi to ľuto ☹

beba07771
autor
7. jún 2013

@skippy7 dakujem a ak sa mozem spytat,tak ako si nato prisla?teda ze malinke nezije ☹...lebo mne nikto nic newie powedat k tomu..teda wlastne este po roku mi neprisli wysledky z histologie z Ba...ja som prestala citit pohyby tak som isla k lekarowi a uz bolo neskoro☹..ty si prisla na to ako???

skippy7
7. jún 2013

@beba07771 presne tak ako u teba - prestala som citiť pohyby, išla som k lekarovi, vtedy ešte povedal, že je to ok, malemu bilo srdiečko, ale ked sa to nemenilo ,išla som opať a už bol mrtvy....na histologii zistili pričinu - infarkty placenty, nasledne mi na hematologii zistili trombofiliu(zlá zražanlivosť krvi)

beba07771
autor
8. jún 2013

a ak sa mozem opytat na hematologiu ta poslal gynekolog?lebo ja som sa na to pytala a on powedal ze netreba ze ja som mala wsetko ok...ale wed to nie je normalne............a napriklad este stale nemaju moje wysledky z histologie...no uznaj je to w dnesnej dobe normalne?ale zla zrazanliwost nieje pricina?ci aj to moze byt?

beba07771
autor
8. jún 2013

@skippy7 a ak sa mozem opytat na hematologiu ta poslal gynekolog?lebo ja som sa na to pytala a on powedal ze netreba ze ja som mala wsetko ok...ale wed to nie je normalne............a napriklad este stale nemaju moje wysledky z histologie...no uznaj je to w dnesnej dobe normalne?ale zla zrazanliwost nieje pricina?ci aj to moze byt?

moon1979
8. jún 2013

@beba07771 keď ťa nechce poslať gynekolog pýtaj sa od obvodného .... normálne to určite nie je a nie je normálne ani rok čakať na výsledky z histologie ... skús si to ponaháňať, obvolať ... je to velmi smutné, ak sa stane takéto niečo, obzvlášť už vo vysokom štádiu tehotenstva :(

beba07771
autor
8. jún 2013

@moon1979 hm no to weru je...najhorsie je to ze ak nahodou budeme cakat dalsie,tak sa budeme bat wiac ako je treba..

lolonka
8. jún 2013

baby pri zlej zrazanlivosti krvi treba brat cele tehu lieky....svagrova tak mala niekolko potratov, nez jej na to prisli...hned ako ostala tehu tak jej dali lieky az do porodu...........a v 34tt jej zistili, ze ma zle prietoky....ale jej bezny lekar jej to nezistil....chodila na kramare prednostovi..a on jej to zistil............vlastne jej tym zachranil babo..maly by jej do dalsej kontroly zomrel....

lolonka
8. jún 2013

@beba07771 ak si mala takyto problem ..tak by som uz chodila na tvojom mieste na specializovane pracovisko......kramare priklad take je..a treba si tam aj vybrat lekara..je dobry RUsnak..alebo Cunderlik............

moon1979
8. jún 2013

@beba07771 to verím ... želám vám, nech toto bola posledná zla skúsenosť ... veľa šťastia

beba07771
autor
9. jún 2013

@moon1979 dakujeme

beba07771
autor
9. jún 2013

@lolonka budem sa informovat..dakujem 🙂

skippy7
10. jún 2013

@beba07771 ano, mna poslal na hematologiu moj gynekolog....ja som stale vyvolavala kôli tym vysledkom z histologie, aj chodila osobne, ked ich nebudeš nahanať, kašlu na to.....žiaľ.....zlá zražanlivosť je jedna z pričin, prečo bábo može zomrieť, tak si to daj veru vyšetriť, ja chodim na Antolsku do BA....a šarapatu vie urobiť aj štítna žľaza - tu máš ok?

beba07771
autor
10. jún 2013

fuuuuuu ja newiem...zatial som nemala s nou problem..no uwidim teraz mam dni...tak ked mi skoncia idem na prewentiwku k zenskemu tak uwidim co mi powie...

lila69
11. jún 2013

@beba07771 Joooj moja 😢 to mi je luto ☹
Zla zrazanlivost krvi, resp. vyssia zrazanlivost krvi moze mat za nasledok odumretie babatka i v takmto stadiu tehotenstva, pretoze placenta je vyzivovana mikro cievami a ak nastane infarkt placenty = upchaju sa tieto mikro cievy, tak babatko nema ako byt vyzivovane a zial takto to skonci ☹
Tehotenstvom sa celkovo troska zvysuje zrazanslivost krvi u kazdej zeny prirodzene a bilogicky, (asi priprava na porod, aby sa predislo vykrvacaniu), ale pokial by si mala uz predtym problem so zrazanlivostou o ktorom si ani nemusela vediet a problem sa prejavi az v tehotenstve je ohrozeny plod.
Ja som mala tiez problem so zvysenou zrazanlivostou krvi, mala som 3 roky pred otehotnenim trombozu a pocas prveho tehu a i teraz pocas druheho si picham injekcie na riedeni krvi, cim by sa malo predist zvysenej zrazanlivosti a samozrejme som sledovana na hematologii.
V kazdom pripade mas narok na vysetrenie u hematologa, ak ta neposle gynekolog, tak sa pytaj od obvodneho a to obzvlast ked sa ti stala takato smutna vec. 😒

foryou25
11. jún 2013

no v podstate som mala ja podobny pripad, ibaze moje dietatko zije, ale tym ze malo takyto problem, musel ist skor na svet aj jeho bracek. maly nemal tiez skoro ziadnu vodu, a mal placentu ktora vraj bola od zaciatku na prd, a mala a nevyzivovala ho dobre, mesiac mi v brusku nerastol, stale len mi tvrdili ze proste bude len mensi, ale uz som sa tak nastvala, ze som sa dala previest do ineho mesta, a hned rano mi robili sekciu, prisla som v hodine dvanastej malicky by uz asi neprezil. V podstate babatku ked nejde uz poriadne vyziva cez placentu, vypije plodovu vodu, no a ked vypije aj tu, a neskor dochadza k tomu ze nema ani kyslik, a tym padom sa zadusi, takze u teba to mohol byt podobny pripad, ale urcite by som si dala vysetrit aj tu zrazanlivost na hematologiu.
pripadne sa informuj na histologiu, lebo mne placenty poslali na rozbor

beba07771
autor
12. jún 2013

@lila69 Dakujem moja ani newies ako si mi pomohla

beba07771
autor
12. jún 2013

@foryou25 dakujem..ano wiem ze placentu posielali na histologiu...dakujem urcite sa poinformujem

skippy7
4. sep 2013

@beba07771 ahoj, maš niečo nové? zistili pričinu? urbili ti nejake dalšie vyšetrenia?

beba07771
autor
5. sep 2013

ahoj..hej bol to infarkt placenty☹..powwedal mi ze som uplne fit,ale na teraz sme si dali s babenom pauzu..tak mi lekar powedal, ze ked sa rozhodneme tak ma odporuci na hematologiu,aby som mala co najcerstwejsie wysledky..tak uwidime...a ty sa mas ako??

cecil36
5. sep 2013

@beba07771 odporucam v BA dr. Drakulovu, je na kramaroch, chodila som k nej pred tehu aj cele tehu a potom este par mesiacov po porode, lebo mam tiez zlu zrazanlivost. Je strasne mila a dosledna 😉

skippy7
6. sep 2013

@beba07771 hmm, to čo ja....ale aspon sa zistila pričina. Ja som pri malom celé tehu pichala Clexane, teraz som opať tehotna a tiež samozrejme pichám, to isté čaká zrejme aj teba, ked otehotnieš- hned nasadiť injekcie a budeš pravidelne chodiť na odbery na hematologiu. Ja verím a modlim sa, aby toto moje tehu dopadlo dobre. Držim aj tebe palce, aby dalšie teh. prebehlo v poriadku a mala si živé a zdravé babenko 🙂 . Keby niečo, napiš.....

ellinka13
7. sep 2013

ake ste mali hodnoty zrazanlivosti krvi baby ?

skippy7
7. sep 2013

@ellinka13 mysliš D-dimery ,či? vo vysledkoch su všelijake nazvy a hodnoty, moc sa v tom nevyznam...ale aj tak treba sledovať, či dieťatko nezaostava v raste a to musí gynekolog dobre odsledovať... u mna hlavne prietoky ,či su ok a to sa dá vraj až od 30.tt,hm 🙄

ellinka13
7. sep 2013

fibrinogen napr. ten som mala ja zly napr. No ja idem na 3D o tyzden, tak snad bude vsetko ok

skippy7
7. sep 2013

@ellinka13 ja som mala naposledy fibrinogen 3,82, teraz najnovšie neviem, lebo som bola len včera na odberoch...
tak držim palce na 3D 😉

ellinka13
7. sep 2013

@skippy7 dakujem velmi pekne 😉 , ja som bola v stredu a vysledok bude v pondelok, tak snad je to uz lepsie, ale nasadila som zelezo, lebo mi bolo velmi zle a citim sa ovela lepsie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli