Načo slúži magnézium?

mia_ko
9. dec 2013

Ahojte načo služi magnezium? Ďakujem

luba28
9. dec 2013

dviha krvny tlak,posobi pri tvrdnuti bruska v tehotenstve,pouziva sa pri krcoch,.....pri unave....pri nervozite,.....

mia_ko
autor
9. dec 2013

@luba28 a môže sa používať aj ked cítim dieťa priliš dole v panve? že ako prevenciu aby som sa neotvárala?

saska.t
9. dec 2013

na uvolnovanie svalov a krcov...

luba28
9. dec 2013

@mia_ko no toto neviem,zavolaj gynekologovi a on ti povie,.....

quaxi
9. dec 2013

@mia_ko magnezium je na uvolnenie svaloveho napatia. Nie je to ziadna prevencia pred otvaranim, pokial nemas skutocne (ucinne) kontrakcie, ale to by uz bol zasadny problem a bolo by ho treba riesit aj inac. Ak mas krce, alebo tvrdnutie brucha, moze ti pomoct. Ale tvrdnutie brucha nie je problem, je to fyziologicky stav a ak sa k tomu neotvaras, moze ti tvrdnut hocikolko a nemusis to riesit nijako, ani magneziom. Magnezium totiz nie je bez rizika. Uklada sa do placenty a sposobuje jej predcasne starnutie, takze moze viest az k potrebe predcasneho porodu pre prezretost placenty. Zostava v tele este dlhsi cas po vysadeni a moze sposobit taku svalovu slabost, ze pre teba nebude ani mozny prirodzeny porod. Sposobuje zavislost u dietatka, takze z toho moze mat babatko po porode abstaky a ty sa budes cudovat, preco je babatko take nepokojne, uplakane - moze to trvat az 3-4 mesiace, kym si odvykne. Tiez zvysuje riziko hypotonie u deti.

andreasiskova3
9. dec 2013

Mne zas v nemocke povedali, že magnézium znižuje tlak. Dr. mi ho predpísal, ale nakoniec mi ho nedávali, lebo mám dosť nízky tlak, že aby sa mi ešte viac neznížil.

materina_duska
9. dec 2013

Čo sa týka tlaku, ja viem tak, že magnézium tlak upravuje 🙂

luba28
9. dec 2013

ano mate pravdu s tym tlakom,znizuje ho,....sorry,......🙂

ivett1
9. dec 2013

@mia_ko ako prevencia zabránenia skorého pôrodu? nie... a pozor v tehotenstve je najlepšie, keď ti ho predpíše gynekológ - obvykle ti na poradni povie, či ho máš brať alebo nie - a v akých dávkach (ja som mala magne B6, výrobcu si už nepamätám a dávkovanie som mala tiež presne určené) ...všeobecne magnézium je na uvoľnenie svalových kŕčov (berú ho aj športovci- zase v iných dávkach...), čo sa týka tlaku, Mg by ho malo skôr znižovať ...mala som dosť vysoký krvný tlak v tehu (riziko preeklampsie...)...

lorela
9. dec 2013

Z vlastnej skúsenosti - tlak nezvyšuje, pretože ho užívajú aj tehuľky s hypertenziou.

luba28
9. dec 2013

@lorela ved som to napisala trochu nizsie,...

lorela
9. dec 2013

Áno, prepáč, všimla som si až neskôr.

demo
10. dec 2013

@quaxi toto vsetko co si napisala mas odkial prosim ta? abstaky babetka po porode? magnezium? stranutie placenty? pisala si o magneziu cize o horciku? lebo horcik je jeden z najdolezitejsich mineralov vobec a v tehotenstve je ho v organizme spravidla malo. a prave to, ze ho je malo, moze sposobovat rozne komplikacie. o zavislosti, teda nejakej patologickej, som v zivote nepocula 😕

sedmokravka
10. dec 2013

@mia_ko ahoj, ja som brala konske davky magnezia v tehu, zensky mi povedal, ze to sa cez infuziu dava takym, ktore zacnu rodit, keby nemali, takze asi to zastavuje porod. preto sa ma vysadit pri konci tehu. a vraj ukludnuje celkovo

quaxi
10. dec 2013

@demo ano, je to o magneziu teda horciku. Samozrejme ze ho treba, ale nie privela, ako to v tehotenstve casto byva. Magnezium totiz lekari casto predpisuju ako placebo - nech ma tehotna pocit, ze jej nieco predpisali. Povazuju ho za uplne neskodne, ale novsie vyskumy ukazuju, ze az take neskodne nie je, ak sa to s nim prehana - vychadzaju z toho rizika, ktore som spominala. Lenze novsie vyskumy casto lekari nesleduju. Ja som si to studovala ked som bola tehotna a bola som zhrozena z toho, co som sa dozvedela. Nakoplo ma k tomu, ked som mala v okoli pripad, ze malo babatko zavislost a prisla na to az velmi skusena neurologicka. Nevie o tom skoro nikto, maloktory detsky lekar, gyndosi absolutne netusia, ved tych babatka po porode nezaujimaju. Nie su z toho abstaky takeho typu, ako po drogach, ale su z toho velmi nepokojne, bezdovodne uplakane babatka - ich nervovy system je nastaveny na urcitu davku Mg a ked ju nedostava, chvilu trva, kym si zvykne na mensie mnozstva. Potom, cca po 3 mesiacoch, akoby utal - z dietatka je odrazu mile, spokojne babo. Velmi casto sa rodicia stazuju na "trojmesacnu koliku" a vobec netusia, ze za tym moze byt prave tento problem - privela Mg v tehotenstve (samozrejme ze moze byt aj iny dovod).

marthuska
10. dec 2013

@quaxi spravne pises, da sa o tom precit na anglickych strankach. Po spravnosti sa ma magnezko vysadit postupne zhruba mesiac dva pred porodom

lucka1987
10. dec 2013

@quaxi fuha toto som netusila.. magnezium som uzivala ci uz vo forme infuzii alebo tabletiez v podstate od 4 tt az po 38 tt 6 tabletiek denne spolu s inymi hormonalnimy liekmi ci ascorutinom a inymi vitaminmi..
ale musim za seba povedat, ze ci uz som mala krce v nohach alebo tvrdnutie brucha alebo mi busilo srdcom a citila som sa nervozna magnezko mi v tehotenstve pomohlo..
strasili ma zldhavym porodom ako prvorodicku, ked som magnezkoa ine lieky brala .. pritom porod bol extra rychly.. tiez som nieco pocula o placlivosti babatka, pritom drobec bol vlemi spave a kludne babatko.. ale samozrejme moze to byt tak ako pises a my sme len nejakou vynimkou

sedmokravka
10. dec 2013

@lucka1987 ja som brala taktiez 6 tabletiek mg a porod som mala rychly na prvorodicku (13hod kontrakcii, 3 min na stole) 🙂 a ziadne nervozne dieta ani podobne, mne robilo magnezium dobre

lucka1987
10. dec 2013

@sedmokravka ja som to zmakla od prvej kontrakcie po zasitie za 2 hod.. 😀 kontrakciu prvu som ucitila ked koncil panelak o 21,05 / bola som v nemocnici uz tyzdne pred porodom / a maly sa narodil 22.35 😀

slniecko77
10. dec 2013

@quaxi pekne laicky pravdivo v skratke napisane 😉

slniecko77
10. dec 2013

@demo to, ze si o tom ty nepocula neznamena, ze to nie je pravda 😉 quaxi ma absolutnu pravdu vo vsetkom co napisala, skus si nastudovat odborne studie hlavne anglicky pisuce stranky..napr. v UK ti nikto magnezium nenapise a v lekarni ho tehotnej nepredaju 😉

quaxi
10. dec 2013

@lucka1987 to, ze su neziaduce ucinky, este neznamena, ze ich ma kazdy. Jasne ze vela ludom sa neprejavi nic z toho, alebo len nieco. Len treba vediet, ze to nie je uplne neskodne, a dobre zvazit ci sa to oplati brat - ci je prinos vyssi ako rizika. Mnohe zeny to beru ako lentilky, pripadne len preto, ze to kamoske niekto poradil, ci lekarnicka chcela mat kseft...

lucka1987
10. dec 2013

@quaxi tak to ano. ja som ich brala na zaklade, toho ze mi ich predpisal doki.. pri druhom tehu, ak nebudu potrebne sa im samozrejme vyhnem rovnako ako aj inym liekom, ktore som do seba vtedy pchala 😉

lorela
10. dec 2013

@quaxi Vďakabohu! Mala som šťastie, teda my sme mali šťastie. Magnézium som užívala zhruba 6 mesiacov tehotenstva - 3x denne 500mg a dcérka bola kľudné a usmiate bábätko hádam od prvého dňa 🙂

aadulik2110
10. dec 2013

@quaxi
@lucka1987 ja som brala magnézium pri prvom tehu od 32tt do 36tt (pretože na monitore som mala v 32 tt kontrakcie), pri tomto tehu som začala mať strašné kŕče v nohách kvôli ktorým nemôžem už niekoľko týždňov spávať a tiež mi doktor predpísal magnézium. Užívam, lebo je na to dôvod, ale ako ste písali - niektoré to hltajú ako lentilky lebo kamoška to tiež brala, prípadne v lekárni mali kšeft.

demo
10. dec 2013

@quaxi mohla by si mi dat link na nejaku takuto studiu? Dost ma to zaujima, lebo sama som si vela problemov poriesila prave magneziom a chcem teda vediet, ci nemam v davkovani pribrzdit. Inak nie som tehotna ani nic, ale aj tak ma to zaujima. Dakujem

demo
10. dec 2013

@slniecko77 nikde nepisem, ze to nie je pravda, ale ze ma to prekvapuje. to je rozdiel.
al ze sa horcik berie ako lentilky nie je pravda. to mnozstvo, ktore ho obsahuju komercne tablety a pod. je smiesne male. takze ak sa to v niecom prehana, tak celkom urcite s pomocnymi latkami, ktore vsetky tieto tablety obsahuju.

quaxi
10. dec 2013

@demo rada by som ti pomohla, ale zaujimala som sa o to na zaciatku posledneho tehotka, teda skoro 3,5roka dozadu, tak uz to nemam odlozene.

sedmokravka
10. dec 2013

@quaxi suhlasim, magnezko urcite pomoze, ale brat ho tak dlho a ako ja napr. dost vela, to aj nieco spravi. napriklad viete ze sa rozmohli strasne myomy, endometrioza a pod. a stale skumaju co sa deje... podla mna cohokolvek vela uz skodi 😉

lienka2407
10. dec 2013

Ja beriem magnezium najma na bolesti pri roztahovani maternice,doktor mi odporucil brat max do 36 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre