Nárok na Materskú ak som pracovala cez agentúru

marika1230
15. dec 2018

Dobry den chcela by som sa informovat ohladom Materskej či mam nárok keď som bola zamestanana 2 roky vo firme ale cez agentúru, tehotenstvo som v praci nemala oznamene ale očividne to namne asi zbadali.. kvoli zdravotnemu problemu som musela isť na PN v decembri kedy mi aj koncila zmluva na dpbu urcitu k 31.12.... podla zakona ma agentura dalej nemoze zamestanavat cize by som mala prejst pod firmu.

marika1230
autor
15. dec 2018

.....lenze mi prisliel domou papier o skonceni pracovneho pomeru na zaklade uplynutej doby .. cize kto mi bude vyplacat Matersku ? Kedze už nesom ich zamestnanec ?? Mam vobec narok ked somnou skoncili PP?? Momentalne som na PN

beky1813
15. dec 2018

@marika1230 zamestnavatel matersku neplati, to socialna poistovna. Normalne zostan na PN az do termínu nastupu na matersku

tatianaba
15. dec 2018

Najlepsie ist na socialku a opytat sa,tam dostanes najlepsie info,mozes aj telefonicky,oni ti to podla zaznamov hned povedia.
Ja viem,ze podmienka naroku na vyplacania materskeho je byt nemocensky poistena minimalne 270 dni za obdobie dvoch rokov pred porodom.

nelinka2009
19. dec 2018

@marika1230 zalezi od toho ci si v poslednych 4 rokoch mala platene nemocenske poistenue minimalne 730 dni... matersku vyplaca socialka, tak ako aj pn... zrejme ak budes nat vyplacanu pn, budes mat narok aj na matersku

evittam
19. dec 2018

@nelinka2009 Ty prosim ta o com pises?! Hlavnou podmienkou naroku na MD je mat 270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom! Ak ma niekto narok na PN tak nemusí mat narok na MD. PN s MD nema nic spoločné. Keď niečomu nerozumies nerozdavaj zavádzajúce rady. Urobis sluzbu viacerym.
@marika1230 Narok na MD budes mat. Si v OL,zostan na PN az do nástupu na MD ak chces mat nejaky prijem. Kedy mas nástup na MD? Alebo TP? Od kedy trvala pracovná zmluva? Ak mas za posledne 4roky 730dni PvN (co ak si pracovala 2roky) tak mas tak mas dokonca aj narok na podporu o ktorú mozes požiadať do dvoch rokov od skončenia PP. Cize po MD požiadat o podporu a zatial RP na otca dietata.😉
MD vyplaca SP ako aj PN a podporu a nie zamestnavatel.

marika1230
autor
21. dec 2018

@evittam TP mam 4.6 teraz som na PN ....asi budem az do konca cize .. ja len ci nebude problem nejakyy .. nemam otom vobec preglad ako to chodi ...

evittam
21. dec 2018

@marika1230 Plati co som napísala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre