Nespavosť v 6. mesiaci tehotenstva

gabrieluskka
21. sep 2020

baby, nespim cez den pracujem 10 hod denne , a v noci sa 6-7 x za 8 hodin zobudim ci uz na zachod alebo na len na to ze sa mi zle lezi. Vecer vzdy tepla sprcha a caj ale nepomaha. Som v 6 mesiaci. Mate niektora skusenost ?

alikal
21. sep 2020

ja som to mala pri prvej, unavena jak hovado a proste som nevedela spat. horsie bolo ze som do toho mala kyselinu a nepokojne nohy. teraz tu nespavost mam uz od 4. mesiaca 🙈 mala to aj kamoska, ta sa na to pytala aj doktora a vraj to je proste hormonalna zalezitost

cookie29
21. sep 2020

Bohuzial napodobne. Večer som padala okolo 20-21h a o 2 som bola hore a nie a nie zaspať.

zuzka341
21. sep 2020

Nechcem strašiť, ale bude ešte horšie dievčatá 😁

trendyy
21. sep 2020

@gabrieluskka ja tiež 6ty mesiac ... minule 22,00 zaspala a 23,15 vyspata a do rana utrpenie,kniha telka ,pracka , pokusy o spanok, jedenie 🙂))) nie a nie si najst polohu ... vyspata proste

adamadent
21. sep 2020

No to už sa telo akosi pripravuje na starostlivosť o bábätko.😁 Moje deti sa už v noci nebudis ale za posledných 6 rokov som neprestala vkuse ani jednu noc.

jeanne14
21. sep 2020

Nepomôže nič, ani keď som bola extrémne unavená neprespala som celu noc od 6.mes až do pôrodu. To je už normálne teraz

gabrieluskka
autor
21. sep 2020

ufff... dufala som ze sa to upravi 😄 ja sa budim aj na to ze sa neviem ulozit do nornalnej polohy alebo ako som pisala wc potom smäd a nakoniec spim dohopy 2 hodiny a rano padam na hubu unavou 😆

nikapuggioni
21. sep 2020

Juuuj kocky ja mám to iste. Od začiatku tehu som spala z 24 hodin 18. A teraz? Nabuduci týždeň začínam 6 mesiac a že vôbec nedokážem spat celu noc. Bud sa zobudím na wc a pak sa dve hodiny prehadzujem v posteli. Od únavy by som až plakala ale nie a nie zaspať. Alebo sa zobudím na zlu polohu, pak začne malička vystrájať v brušku.
A ja že si ešte užijem spanok dokedy je malinká v brušku keďže po pôrode to bude iné 😂😂😂 a nie asi sa už chystáme na to že keď sa narodia detičky tak tak často nebudeme spávať haha 🤣

brita7777
21. sep 2020

bohuzial nespavost a tehotenstvo je uplne bezne.. no 10h pracovat v 6mesiaci mi pride dost

ckatka
21. sep 2020

Ja som mala aj zlé sny a tak...púšťam si na noc do difuzera esencialne oleje. Špeciálne také na uvoľnenie na upokojenie, na dýchanie a pod. (Od Doterry napríklad najčastejšie miesam Air, OnGuard a Balance). Na večeru sa snažím jest bielkoviny len a nejst spať hladná.
Plus mam veeela vankúšov a dva paplóny na popodkladanie. Momentálne je najobľúbenejšia poloha na chrbte s nohami vyloženými na dvoch vankúšoch.
A na večer pred spaním treba dobrý sex a bude sa aj lepšie spať...

danielahamar
21. sep 2020

25tt a dnešnú noc som spala možno 2hodky😪, tiež nemôžem spávať, z týždňa možno 2 dni prespím cele

dollyzv
21. sep 2020

Ja som tiež nespavala okolo 5-6mesiaca,tiež ma všetci strašili že to bude už len horsie..našťastie som bola PN a čakám prvé takže povinnosti skoro žiadne..bola som unavená jak hovado ale ani za svet zaspať..držalo ma to asi mesiac,potom som musela začať užívať magnézium a odvtedy spavam v pohode 🙂 a to za pár týždňov rodim :D a veľmi mi pomáha tehotenský vankúš na uloženie sa do "správnej polohy" :D na ten nedám dopustiť 😁

gabrieluskka
autor
21. sep 2020

Od dnesneho dna ma doktorka dala na rizikove cize sa vyspim cez den 😊

tanchen
8. nov 2023

@gabrieluskka ja som mala tehitensku nespavost v kazdom tehotenstve, od zaciatku az do konca. Vecer som zaspala v pohode ale v noci som sa zobudila a do rana hore. Ked uz by som aj bola zaspala, trebalo ist do prace. O malo lepsie to obcas bolo ak som sa cez den viac hybala- sport, dlha prechadzka...ale nie vzdy pomohlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre