Otázky na tie, čo absolvovali nifty

katulka1141
27. mar 2020

Tie cos te absolvovali nifty. Ako dlho pokial vam dosli vysledky? A ako vam zavolali len ci su negativne alebo pozitivne? Ak boli pozitivne povedali vam aj konkretne co? A co nasledovalo dalej. Isli ste s nimi ku svojmu lekarovi? Mam kopec nejasnosti.
Je tu niekto kto mal negativne triple testy a aj tak mal pozitivne nifty? Dakujem

lilsuri
27. mar 2020

@katulka1141 ja som mala nieco pozitivne a nevolali mi, ani mi to neposlali mailom ako slubovali, len to poslali priamo doktorke a ta mi to potom povedala aj dala tie papiere. Trvalo to 10 pracovnych dni, ale spracovali to uz na 5. den.

katulka1141
autor
27. mar 2020

@lilsuri mala si robene aj triple? Boli aj tie pozitivne? Ako si nakoniec dopadla.?

lilsuri
27. mar 2020

@katulka1141 nifty bolo v 10tt, tripple v 12tt boli potom negativne (ale tie by to ani neodhalili, dokonca ani v ramci trisomy toto netestuju) a bola som teraz v 16tt na amnio a cakam na vysledok 🙏

denden77
27. mar 2020

@katulka1141
2019 - cca. 10 pracovnych dni a potom telefonat od Dr., ze mam prist - vysledok DS,
2020 - po 8 pracovnych dnoch SMS z Medirexu, ze ukoncili analyzu a vysledky zasielaju Dr., nasledne ma o vysledkoch po telefone oboznamila sestricka.
vela co sa tyka lehoty a interpretacie vysledku zavisi od firmy/labaku.. a potom od Dr., niekto oznamuje telefonicky, niekto osobne 😉
drzim palec 🍀

katulka1141
autor
27. mar 2020

@lilsuri a mala si aj nejaky nalez na sone? Ja som zatial mala vsetko uplne ok. Teraz som bola na 3d v 19tt a babetko ma o 2tt mensi obvod hlavicky k telu a brusku.
Doktor vravel, ze to moze indikovat geneticku vadu. Ale mal aj problemy s viditelnostou. Tak dufam, ze zle pomeral.

katulka1141
autor
27. mar 2020

@denden77 dakujem ti krasne. Ja som zatial mala vsetko ok.modlim sa, aby to tak aj bolo

denden77
27. mar 2020

@katulka1141 to sme 2.. verim, ze vsetko dobre dopadne 😊

katka2602
27. mar 2020

Mne volala pani, ktorá mi brala krv. Ona mi zavolala, že je všetko v úplnom poriadku. Potom mi poslali výsledky mailom a myslím, že aj lekárovi.

kiki68
27. mar 2020

Ja v 11 tt nifty ten kompletny na trizomie, potom tie dalsie syndromy a k tomu tie microdeletions, plus pohlavie tam bolo. Viem, ze niektore z tych microdeletions neboli take zavazne a nebolo bybyo velmi poznat. Jeden den brali krv a predomnou to zapecatili a rovno to islo kurierom do toho labaku. Do 5 dni mi volali naspat, ze nech sa stavim po vysledky. Vsetko vyslo super, pohlavie tiez sedi s usg neskorsim. Potom som mala aj asi vase triple, u nas sa to vola oscar kombi test, tam sa berie krv, testuje sa trizomia a k tomu este riziko preeklampsie plus organove sono. To bolo na konci 13tt a tiez vsetko oki. Trizomie boli bo vysokych cislach. To nifty este vo vyssich, tam nieco vychadzalo fakt na pomaly statisice a miliony. Ten oscar vysiel nejakona tisice, nieco ako 1:15000 a pod. Zle vysla iba preeklampsia 1:50 a to nasadili lieky a zatial ( 27tt) je pokoj. Inak my sme to robili iba z vlastnej iniciativy kvoli veku a teplotam v zaciatku tehu (7tt)

katulka1141
autor
27. mar 2020

@kiki68 dakujem ti. Verim, ze to bude ok.

kiki68
29. mar 2020

@katulka1141 drzim palce, ked to dobre vyjde je vacsi klud na dusi a vies aj pohlavie. Nepoznam nikoho, ze by sa to pomylilo v pohlavi alebo vysledku tych syndromov. A davali to robit viaceri znami po tej 35tke v tehu

carodejka008
31. mar 2020

Ahoj, mne z Triple testov vyšla pravdepodobnosť na DS 1:150.doktorka mi odporučila nifty test, po zobrati krvi mi na 8.den prišli výsledky emailom, všetko prehľadne rozpísané, pravdepodobnosť 1:7 miliónom. Pohlavie sa nám potvrdilo neskôr aj na utz. Som v 36tt tak dúfam, že testy neklamali.

katulka1141
autor
1. apr 2020

Vysledky mam negativne. Placem od stastia ❤️

denden77
1. apr 2020

@katulka1141 gratulujem 😊🍀

lilsuri
4. máj 2020

@kiki68 ja som mala falosne pozitivny Nifty - vysoke riziko na jeden syndrom. Amnio ani morfo utz v 21tt to nastastie nepotvrdili.

kiki68
4. máj 2020

@lilsuri ako stat sa vzdy moze, ked nieco zle vyjde tak amnio. Oni vlastne vsetko, co zo screeningu vyjde blbo odosielaju na amnio. Kamoske vysiel pred tyzdnom z kombi testu Edwards a zial odber klkov ho potvrdil. Usg bolo ukazkove.

lilsuri
4. máj 2020

@kiki68 mne klky neodporucali, lebo tie sa beru z placenty a tam moze byt problem, aj ked dieta je uplne ok. Amnio ukaze vysledok len za dieta

kiki68
4. máj 2020

@lilsuri zalezi ako sa clovek rozhodne, ci pockat do amnio. Osobne som rada, ze nam vsetky screeningy vysli dobre. Kamoska to musela porodit, male bolo velke na iba kyret.

zuba1987
22. jún 2021

@denden77 ahoj, smiem sa spytat ked si mala z nifty DS nasvedcovalo tomu nieco? Screening u dr? prip. sono?
dakujem

denden77
22. jún 2021

@zuba1987 ahoj.. len tripple testy v 16tt

zuba1987
22. jún 2021

@denden77 a sono bolo ok? nepamatas kolko ti vysli tripple testy?

denden77
22. jún 2021

@zuba1987 sono bolo ok, pamatam, 1:50

zuba1987
22. jún 2021

@denden77 dakujem za info
ja mam 1:120, idem zajtra na nifty 😢

denden77
22. jún 2021

@zuba1987 drzim palce.. keby daco, kludne napis spravu 😉🍀

zuba1987
22. jún 2021

@denden77 dakujem

zuba1987
24. jún 2021

Baby a aj vam prislo na mail ze obdrzali vzorku ci take cosi? niekde som to tu citala. Ci len potom vysledok?

denden77
24. jún 2021

@zuba1987 pri Trisomy od Medirexu ano

zuba1987
24. jún 2021

@denden77 aha to som asi o nich citala, dakujem

89katka89
16. aug 2021

@zuba1987 ahoj Zuba ,ja mam presne takú istú hodnotu, zajtra nifty testy. Ako si dopadla ?

zuba1987
17. aug 2021

@89katka89 Ahoj nifty pro mi vysli negativne, DS sa nepotvrdil. Ani nic ine nenasli. Aj morfo sono v 20tt u Cunderlika je uplne v poriadku.
Tie tripple su casto pozitivne lebo staci mala odchylka od "tabulkovych hodnot" a vyjde ti zvysene riziko. Aby zachytili co najviac pripadov. To neznamena chore babo, len ze to treba viac skontrolovat. Tak mi to vysvetlil moj dr.
Vysledky tripple mi volala sestricka v utorok, v stredu rano som bola na odbere nifty, prisla taka pani od nich, sestricka mi vzala krv, ona si to zbalila, podpisali sme papiere, zaplatila som svojmu gyn. V nedelu tesne pred 23:00 vecer mi prisli na mail vysledky ze nenasli ziadnu chromoz. abnormalitu.
Ake tie dni som nespala a preplakala.
Drzim ti moc palce, ak si mala prve sono ok, je obrovska sanca ze babo bude zdrave.
Ozvi sa ako si dopadla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre