Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pohlavie dieťaťa na 70% v 20. týždni

kllamarka
16. mar 2016

Mate skusenost so sono v 19-20tt, s urcenim pohlavia na 70%. Chapem, ze dievcata sa horsie urcuju, ale nie je mi jasne co znamena 70%...resp ci niekto pocul/zazil o neskorsej "oprave". Vdaka.

bosoriak
16. mar 2016

@kllamarka Jedina istota zistenia pohlavia je amniocenteza alebo porod. 🙂 Uz tu boli pripady, ked rodicom lekar v 38.tt povedal, ze ups, nie dievcatko, ale chlapcek 🙂 Dolezite je, ci je dieta zdrave, aj tak sa na pohlavi nic nezmeni.

kllamarka
autor
16. mar 2016

@bosoriak to je samozrejme 🙂 Ale som zvedava na podobne skusenosti a ako dopadli. Ci sa radsej tesit s rezervou a nakupovat neutralne 🙂

piacere
16. mar 2016

@kllamarka tak pravdepodobne lekár poriadne nevidel a nie je si istý. Pravdaže je možné, že o mesiac to bude úplne iné pohlavie, pokiaľ teraz nevidel dobre.... Mne v 18tt tvrdila moja lekárka, že na 90% 😉 dievča, aj mi to zapísala do knižky a v 20tt na morfo u iného lekára synátor predviedol plnú výbavu, takže tam už potom nebolo skutočne o čom pochybovať, akého pohlavia je 🙂 Tak isto druhý syn ukázal VŠETKO 😀 už v 18tt na sone, proste nebola šanca, aby sa z nich stali dievčatá 😀
Ale pokiaľ si lekár nie je istý - bábo má prekrížené nohy, otočené zadkom, popr. tam ešte smeruje aj pupočná šnúra.... jasné, pohlavie sa môže "zmeniť".... Trpezlivosť 🙂 v auguste to budeš vedieť s istotou 😉

janickacrazy
16. mar 2016

@kllamarka ak si taká zvedavá, tak chod na 4D sono a budeš vedieť

arwen88
16. mar 2016

Stalo sa,ze sa aj dr.pomylil,je tu uz par takych tem..poradim kupovat biele vecicky,pre babatka.je aj tak lepsie obliekat biele,bez farbiv a pod..a po porode,ked.budes mat istotu,mozes.cez.net nakupovat o 106...prvy mesiac aj tak.nepotrebujes.saticky,suknicky,riflicky a tak...to staci neskor kupit 🙂

moni244
16. mar 2016

@kllamarka no 70% znamena, ze si nie je uplne isty, cize dobre nevidel a nevie to urcit na 100%

maslenka47
16. mar 2016

@kllamarka ja ti poviem, ze na 50% to bude dievca, ani sono na to nepotrebujem 😀 A nenakupuj vobec, skoda penazi. Moj dalsi odhad.. 70% toho, co kupis PRED narodenim dietata bud nepouzijes vobec, alebo to oblecies raz a zistis, ze je to sice pekne, ale neprakticke jak hovado.

Nehovoriac o tom, ze kym zacnes dokrmovat (4-5 mesiac), tak ti staci tych veci naozaj par kusov.

evittam
16. mar 2016

@janickacrazy Ani 3D/4D sono ti to nezaručí pokiaľ bábo nebude správne natočené aby lekár dobre videl pohlavie - osobná skúsenosť.
@bosoriak Jediná istota nie je len amniocentéza a pôrod 😉 . Sú tu ešte krvné testy.
Kamarátke sa pred nedávnom narodil synček - mala to byť Dominika 😀

piacere
16. mar 2016

@maslenka47 no... môj malý grcal tak, že som nestíhala prať a pár kusov mi naozaj nestačilo, ja som nestíhala kupovať body, aby ich bolo dosť.... 🙂

janickacrazy
16. mar 2016

@evittam ved áno, máš pravdu, ale vačšinou je to na tom 3D/4D jasné a málokedy sa tam lekár pomýli

evittam
16. mar 2016

@janickacrazy Tomu never......

piacere
16. mar 2016

@evittam čomu nemá veriť? Že ak na 3D vidno pohlavie, tak sa to potom aj tak môže "zmeniť"? 😀

tana85
16. mar 2016

asi az po porode je to na 100% 😀 mne pohlavie potvrdili 3 odlisni lekari na 3 roznych ultrazvukoch, takze som si celkom ista. ale este je cas ako na nakupy, tak aj na zmenu, min. jeden uzv ta este caka

evittam
16. mar 2016

@piacere Nie, že ho nemusí byť vidno na 100% ani na 3D/4D ako tvrdíš. To je všetko. Ak ho vidí tak nech sa páči. Ale ako som už tiež napísala poznám dosť prípadov, kde sa mýlili...... 😉 Čiže 100% istota je naozaj len pôrod, amniocentéza, krvné testy.

katyt
16. mar 2016

Doktor Ti nikdy na 100% nepovie aké to bude pohlavie, lebo oni sami tvrdia, že na 100% to bude až keď sa narodí, ja som veru počula také prípady, že doktori celý čas tvrdili, že to bude dievča a nakoniec sa narodil chlapec, alebo naopak. Jediná istota ako to vedieť skôr je amniocentéza, alebo zistenie pohlavia z krvi matky.

janickacrazy
16. mar 2016

@evittam tak v mojom okolí to každému vyšlo, kto bol na 3D, čo poznám 2 mamičky, čo sa im doktor pomýlil tak tie neboli na 3D, ale možno ty máš inú skúsenosť

piacere
16. mar 2016

@evittam 😕 ja som nikde nepísala, že na 3D na 100% vidno pohlavie 🙂

áno, nemusí ho byť vidno, pretože bábo nemusí byť správne natočené a to ho vtedy môžu "presvecovať" aj 120D sonom... ale pokiaľ je jasne vidieť pohlavie, tak tam sa proste nemá čo zmeniť. Skôr sa "mýlia" ak hádajú z 2D, niečo tam "visí" (pupočná šnúra) a lekár povie: ASI chalan... to sú tie omyly... ale ak vidno jasne pohlavie, tak nie je o čom 🙂

Najistejšia je krv.... ale aj najdrahšia 🙂

piacere
16. mar 2016

@katyt ale povie... pokiaľ pohlavie jasne vidno, nemá prečo ti nepovedať, že to na 100% bude chalan napr. .... 🙂 Čo mu ten pindík odpadne, či čo? 🙂

kllamarka
autor
16. mar 2016

No sak toto, ze tam je aj pupocna snura, tak tipujem, ze povedala dievca z dovodu, ze nevidela pansku vybavu.

evittam
16. mar 2016

@piacere Tak určite, no ale vidíš stávajú sa aj také prípady.... 😉 Pinďuš nemusí byť taký veľký že až visí 😀 😀 😀 😀 , väčšinou to určujú podľa semenníkov a tie môžu zostúpiť aj až pri pôrode....
@piacere

katyt
16. mar 2016

@piacere no niekedy sa stane, že to namiesto pindíka môže byť pupočná šnúra. Akože nemyslela som to tak, že nepovie vôbec, doktor povie, že bude to dievča, alebo chlapec, podľa toho čo vidí, ale keď sa opýtaš, či na 100% si je istý, tak Ti povie, že na 100% to bude isté až po pôrode. 🙂

piacere
16. mar 2016

@katyt už sa ťaháme za slovíčka 😀 Mne to povedali 2x, že je to jednoznačne chalan... sama som videla "výbavu", nebolo o čom pochybovať a čakať, že "kto sa to" narodí 🙂

katyt
16. mar 2016

@piacere aj mne povedali pri chlapcoch a pri dievčati som si bola istá, lebo som to mala zistené z krvi. 🙂

monhla
16. mar 2016

@janickacrazy Ja poznám4 žienky čo to po 3D a 4D vedeli "presne". Trom to vyšlo a jedna musela voziť Adamka v ružovom kočíku 😀

piacere
16. mar 2016

@monhla ale to je potom aj neprofesionalita lekára. Lebo ak si nie je istý, tak nepovie, resp. mamička by mala brať pohlavie s rezervou a kúpiť neutrálny kočík 😀 ... Ak si nie je istý a prepne to do 3D, tam proste musí vidieť, že to nie je chlapec, ale pupočná šnúra. 🙂

babatkoo
16. mar 2016

Mne v 16 tt povedala lekarka ze 100 % chlapec a aj tak bolo 🙂 a to bol iba taky maly 3D ultrazvuk

monhla
16. mar 2016

@piacere To si myslíme my dve. Doktor tvrdil na 100% že bude dievčatko. Niekoľko krát.
Ja som tak-či tak kupovla kočík i oblečko č. 56 a 62 neutrálne, lebo som plánovala viac detí. A tieto veľkosti sa nosia kratučko. A to som vkľude mohla kupovať 100% ružovú výbavu, lebo máme 3 princezné 😀 No kedže sme mali vždy prekvapko, tak som to neriešila. Mne a mm na pohlaví detí nezáležalo, tak načo stresovať 🙂

janickacrazy
16. mar 2016

@monhla presne tak, je lepšie nakupovať neutrálne veci pre istotu, ešte dievča v modrom je v pohode, ale chlapec v ružovej zavinovačke a ružovom kočíku vyzerá dosť blbo 😀, ja som tiež nakupovala neutrálne a mám 3 chalanov

majka_ka89
16. mar 2016

Pohlavie ti najlepsie urcia v 24.tyzdni, mne v 20.tt povedal ze dievcatko a bola som v 24.tt a je to chlapec.niekedy tie miesky nezostupia dope tak skoro. Aj ked predtym to vyzeralo fakt na babu

andrea1010
18. mar 2016

no ja čakám chlapčeka a viem to už od 16tt. :D malý sa rád vystatuje už teraz 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli