Pohyblivý termín pôrodu

anicka_dusicka
2. apr 2015

Ahojte, chcem sa opýtať ako je to možné že sa mi vždy zmení termín pôrodu a lekárka mi vypočíta iný tyždeň, Naposledy som bola pri nej v 11 tyždni, po troch týždnoch som skončila v nemocnici tam mi vypočitali že som najprv v 14 tt a kontrolny ultrazvuk som už bola pomaly v 16 tt a to som bola v nemocini cely tyždeň? je to možné, že sa to tak mení? a rozdiel je aj týždňovy? ďakujem za postrehy a odpovede.

nanka3
2. apr 2015

@anicka_dusicka ahoj, ono, najpresnejsie stanovenie tyzdna tehotenstva je okolo 8-9 tyzdna, vtedy sa na zaklade merani a tvaru oplodneneho vajicka vie, aky tyzden to je , po tom 12tt to je uz trosku zlozitejsie, niekedy je vyvoj rychlejsi a moze sa stat, ze dojde akoby k " preskoceniu" nejakeho tyzdna, tiez som takto pocitala tyzden po tyzdni a ked som odisla od mojho dr. a pozrela do tehu knizky, tak mi ten tyzden nikdy nesedel, potom som uz prestala ratat tyzdne, dietatko samo bud vediet, kedy ma ist von a nejake tyzdne zapisane v knizke na tom nic nezmenia 😉

nigguska
2. apr 2015

@anicka_dusicka ano,je to mozne....prvy termin som mala vypocitany podla ms a ten bol 25.8. potom to bolo podla sona 10.8.!!!!! a nakoniec teda ze priemer okolo 20.8.!!! tak si vyber 🙂 nakoniec som prenasala a maleho mi vyvolali 30.8.
najlepsie je vediet kedy bola realne ovulacia a riadit sa podla nej-babatko sa vyvija roznou rychlostou,nedaju sa porovnavat a tabulky nie vzdy sedia-ale ovulacia nepusti,vtedy sa vajko oplodnilo a hotovo 🙂

maria117
3. apr 2015

@anicka_dusicka no mne doktorka vzdy povie:" termin je taky +-8 dni, to viete 1mm znamena 1 tyzden..." a hlavne ak ti to meraju rozni lekari na roznych pristrojoch,to mas ako ked si meras teplotu s roznymi teplomermi, vysledok moze byt rozlicny....

anicka_dusicka
autor
8. apr 2015

Ďakujem Vám za odpovede, niekedy zostresujem, ale hlavne že je babo v poriadku 🙂 nech si len rastie 🙂

tjaden
12. apr 2015

@anicka_dusicka ahoj mne tiež každý doktor povedal iný týždeň a rodila som mesiac predčasne a narodilo sa mi krásne silné dievčatko takže ktovie či to bolo vôbec mesiac predčasne alebo len 2t :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre