Pohyby bábätka v 14. týždni

michalka55
16. sep 2012

Baby, možem cítiť už pohyby dieťatka, ked som ešte len v 14.tt ...ale som už 4 krát tehotná?? dakujem 🙂

lubenka131
16. sep 2012

@michalka55 ano mozes aj ja som pri druhom citila v 14tt sestricka mi najprv neverila ale potom uverila 😀

lubenka131
16. sep 2012

@michalka55 ty mas 3 deti a stvrte cakas ci ako?

anjelicek26
16. sep 2012

@michalka55 - urcite mozes 🙂 Ja som citila malu v 15. a maleho koncom 13.tyzdna... poloha babatka, poloha placenty, hrubka tukoveho vankusa na brusku, poloha maternice... vsetko tomu nahrava alebo naopak nie. Tes sa z toho, tie prve dni je to len obcas, potom sa to stupnuje na intenzite 🙂

michalka55
autor
16. sep 2012

@lubenka131 ..ja som mala prvú dcérku, druhé som potratila v 24.tt, potom mám synceka, potom som zasa potratila v 14.tt a teraz cakam 🙂

lubenka131
16. sep 2012

@michalka55 tak to urcite mozes 🙂

katkasofi
17. sep 2012

@anjelicek26 a hrubka tuku na brušku - ako si to myslela? to keď je slanina pred otehu tak to citiš pohyby potom neskôr? či naopak? 😉

lussy83
28. sep 2012

ako tak citam baby,nie som jedina ktora ich citila takto skoro..zacinam teraz sice pomaly 17ty tyzden no prve pohyby som zacitila uz v 14tom tyzdni a doktor sa ma snazil presvedcit ze to som nemohla este citi pohyby ako take..ale som rada ze nie som jedina,ktora to jednoducho citi a hotovo ako sa hovori..

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalka55
autor
29. sep 2012

@kinna ...vela stastia a nech mas zdravucke babenko, drz sa 😉

michaelamia1902
27. dec 2012

aj ja uz par dni citim pohyby som v 14tt

vivien27
7. jan 2013

Ahojte som v 14tt a vcera som citila akoby bublinky v podbrusku a mam take sem tam steklenie okolo pupka,su to pohyby?

kotatko1232
7. jan 2013

baby ja som prvorodicka a som v 13tt a citila som pohybi take bublinkovanie v Brusku alebo ako praskanie.to je to ze??

monika291
7. jan 2013

no ja som v 15tt a sa mi zda že ešte ništ :( iba take škvrkanie 🙂 a to asi nieje ono 😒

gabikatn
10. jan 2013

Ahojte. Ja som v 13 tt a prave som pocitila prve pohyby, slabucke ako bublinky, ale viem urcite ze je to ono. Cakam stvrte dietatko takze uz to poznam 🙂

nunulik
13. jan 2014

Dievčatá som v 14 tt a prvorodicka uz v 13 tt som cítila jemne steklenie a teraz uz aj pohyby. Snad by to mohlo byt babo alebo je to este skoro? 🙂

stanislava88
13. jan 2014

@nunulik to budu len creva, citit to ako pihyby. u prvorodiciek by si mala citit pohyby az v 20 tt

stanislava88
13. jan 2014

@monika291 ja tiez, som v 16 tt a este nic a to som tretorodicka, len druhe miminko mi zomrelo, tak mam zatial len synceka

marcela1992
13. jan 2014

ja som pri prvom citila v 16tt a teraz pri druhom v 14tt 🙂

iva1009
11. aug 2014

ja som v 14tyzdni a akokolvek sa snazim nic necitim 🙂 skodaaa uz keby som ho 🙂 🙂 citila

stanusenka
8. okt 2014

Baby ja som v 13 tt a tiez uz treti den citim pohyby, jemnucke ale su, a nic ine to nie je to viem 🙂 druhe tehotenstvo..

lensam
17. nov 2014

Ja som tiež v 14. týždni, tretie tehotenstvo a keď som sa raz zobudila po spánku na pravom boku, tak na tej strane sa mi vytvoril malý kopček. Tvrdší ako bruško na druhej strane. Uzivala som si svoje bábätka a moc sa nehybala. Už s tým mám skúsenosti z predchádzajúcich tehotenstiev. Keď som sa začala hýbať, tak sa stiahlo a už nebolo tak cítiť. Poznáte to aj vy? Klasické pohyby ešte necítim. Bublinky to sú črevá 🙂

majattttt
23. feb 2015

ja som pri prvom babatku zacítila pohyb na konci 17 tt.. a teraz pri druhom už v 14 tt? nie som si istá - bolo to len akoby brnenie ...pri prvom som hned vedela že to je moj maly motýlik ... ale tu si fakt nie som istá ...

kotatko1232
2. okt 2015

Ach jaj ako by som chcela zase citit tie pohyby ☹

lovely_choice
27. mar 2016

Ahojte tehulky, ja som teraz v 13tt a citim steklenie. Najprv som si to sla vyhovorit, ze je to este skoro, no ked sa mi to zopakovalo 3. den a je to moje druhe tehotenstvo, vravim si, ze to bude nas drobcek 🙂

vydrnik
27. mar 2016

Pri detoch som citila pohyby od 16tt

zuzka3210
7. apr 2016

Ahoj, ja som pohyby malickeho zacala citit az v 19 tt.

birbalka
7. apr 2016

Ja som citila pohyby u prveho skor, okolo 16 tt; taktiez pri druhom okolo 13-14 tt.....a creva to urcite neboli aj ked sa mi dr snazil nahovorit ine.... mozne to je, ved kazda si predsa pozname svoje telo...ci?

lovely_choice
30. apr 2016

refreshujem info: uz to nie je len steklenie, ale od 17tt aj kopkanie 🙂
Zienky prajem vam krasne tehulkovanie! 🙂

rococco
25. sep 2016

Ahojte tehulky...ja neznaaaasam, ked mi doktor hovori, ze tl co citim..su creva a plyny. Neviem..som mozno divna...no od uhniezdenia som citila babo na lavej strane. Take tahanie..k nicomu inemu to opisat neviem. Ked som sa ho na vnutornom sone opytala..ze kde je male..vysmial ma. No ked som bola v 11tt.na sone..uz mi robil vonkajsi..a malr boli presne tak, kde ho obcas citim. 🙂 Prave zacinam 13tt a nehovorim, ze citim kopnutia..alebo ako sa male otaca..ale take prijemne tahanie. Uz dokonca aj viem, pri kt. prilezitostiach. ;) vacsinou ked sa najem..tak do 15minut sa zacne vrtit..alebo..ked uz dlho robim, ako by mi davalo najavo, ze mami..pod si uz vylozit nohy. :D a potrvdilo sa mi to minuly tyzden, ked sme boli na screenengovom ultrazvuku..hovorim v cakarni mojmu(bolo to po rychlom obede)..ze pockaj ako ti bude male kyvat..akurat sa zobudilo...a presne..na obrazovke mu nebolo rady. Bolo to uzasne..presvedcit sa o tom..ze len Vas lekar a keci o tom..ako prvorodicka NEMOZE tak skoro citit pohyb babatka..je somarina..a ze podla mna..to kazda z nas citi. Takze, aby som to upresnila..babo..som citila skoro stale...no teraz..za posledne asi dva tyzdne..uz poznam jeho zvyky a citim intenzivnejsie. 🙂 snad je tu este aspon jedna tehulka s podobnymi pocitmi.. ;)

maleprekvapenie
21. okt 2016

@rococco
U mna je to podobne, obcas citim babo v brusku a nebola som prave nadsena, ked mi lekarka tvrdila, ze babo citit este nemozem...
Teraz ho citim este viac, viem kedy je hore a tiez to mam podobne po jedle 🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre