Pohyby bábätka v 21. týždni stále necítim

nikola_12
21. mar 2020

Ahojte žienky. Chcem sa spýta. Kedy ste vy začali cítiť pohyby bábätka v brušku? Ja som v 21tt a zatiaľ stále nič. Už začínam mať z toho celkom stres lebo všade čítam že už by som to mala cítiť. Ale dočítala som sa aj že prvorodičky a silnejšie maminy to môžu cítiť aj neskôr. Aj jedno aj druhé je môj prípad. Tak ma zaujíma to vaše ,, neskôr". Poradňu mám takto o týždeň tak dúfam že je všetko v poriadku :-/

kigusha
21. mar 2020

ja som zacala citit medzi 22 a 23 tyzdnom ;) a teraz citim stale 🙂

juliet86
21. mar 2020

ja uz som zacinala citit. ak ti mozem poradit daj si gaucovy/postelovy den. vacsinu dna bud neaktivna s knizkou/mobilom. mne sa prave v ramci takej nedele zacala mala vypucat a zacala som ju mega citit. ked sa hybes tak ju to uspava

kigusha
21. mar 2020

@juliet86 hej ja tiez citim maleho iba ked lezim v klude ...

andreal1
21. mar 2020

Ja som zacala toez citit az na konci 21 tt, tqke zretelnejsie cize som vedela ze je to ono. Vobec som necitila dovtedy ziadne zblknanie bublinky ani motyliky tak ako to popisovali na forach.. Ja som citila kopkanec prvy a po par minutach aj bolo vidno hrbolcek na brusku..
Skus si lahnut na chrbat daj ruku na brusko troska pritlac a cakaj ci sa neozve.. Predtym daj nejakh cokoladu.

jexica
21. mar 2020

pri prvom v 26 tyzdni placenta v predu a pri druhom v 21 tyzdni placenta vzadu 😊

marion30
21. mar 2020

Aj ja som začala cítiť tak okolo 21-22 tt,tiež čakám prvé, silnejšia a placenta v predu ťa to vraj tiež dosť tlmí ak ju máš v predu

mimi97
21. mar 2020

Ahoj ja som od dneska v 23tt a pohyby citim len 3dni 🙂 nič si stoho nerob, žiadny stres asi máš placentu v predu a tlmí pohyby bábätka 🙂

mirka1478
22. mar 2020

Ja citim uz asi tyzden.som v 19 tt a prvorodicka.

zzuuzziikkee
24. mar 2020

@nikola_12 ahoj tiež ešte necítim a zajtra som 22 tt. Mám dosť nízko a vpredu placentu tak vraj vtedy je cítit pohybu trošku neskôr. Moja kolegyňa ma upokojila, že prvykrát cítila bábätko až v siedmom mesiaci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre