Ako veľmi pôrod bolí?

julia44784
16. sep 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať že či pôrod boli? Som dosť citlivá na bolesť tak sa bojím že či takú bolesť vydržím a zvládnem...Skúste prosím poradiť

mirka_a_hrasok
16. sep 2019

@julia44784 zvladlo to tisice zien zvladnes to aj ty, kazda to zvladneme, sme na to stavane aby to tak bolo, ja som sa tiez velmi bala, po porode som hovorila, ze hrozne, ale s odstupom casu viem, ze budeme mat aj druhe 🙂

a1d4k3a
16. sep 2019

Tak štekliť to nešteklí ;)

sofinka1301
16. sep 2019

Nedávno som zhodnotila že radšej pôjdem znovu rodiť než bolesť a trhanie zubov 😊😉

nistika
16. sep 2019

@sofinka1301 veru zuby bolia asi viac :D

evkamotka
16. sep 2019

Jasne ze neboli, to si kde pocula taku hovadinu ze by to bolelo? :DDD

inulienka29
16. sep 2019

🤣 bolí, ale akonáhle porodíš tak na bolesť zabudneš

jaanulina
16. sep 2019

Tiež radšej rodiť ako bolesť zubov ;) Pôrod je teda riadna zaberačka, ale dá sa to prežiť, a keď zbadáš to malé stvorenie, zabudneš hneď na všetkú tú bolesť 🙂, takže neboj, dáš to v pohode a keby predsa len nie, epidurál Ti istí 🙂

dkethe
16. sep 2019

Podla mna, normalny prirodzeny porod neboli. Teda hej, trosku, ale uplne vpohode.
Zial, vyvolavany porod v sk nemocnici, pod liekmi co ti tecu do zily, to su bolesti na umretie :(
Viem porovnat, mala som oba.
hlavu hore, predplat si epiduralku a dufaj ze porodis prirodzene.

mamina87
16. sep 2019

Mala som 3 ...1.ako prvorodička mi museli pomáhať ...sestrička tlačila na brucho aby drobec išiel skôr von ...bola som rada že bolo po všetkom
2. To som sa otvorila sama ...iba sestrička na mňa že netlačte ...pol hlavičky bolo von ...to bol super pôrod
3. Bol vyvolavany ...fuj nikdy viac ...bolesti ako sviňa ...ale áno ...keď uvidíš drobca ...na všetko zabudneš😍😍😍

bublinka1426
16. sep 2019

kazda sa boji ...kazda vsak porodila. prezijes aj ty tu bolest. zial to je dan ale mas za to zazrak na cely zivot. drzim palce

ukulela
16. sep 2019

@julia44784 konzultuj s lekarom, informuj sa ako je to v tvojej nemocnici s epiduralkou. pomoct mozu predporodne kurzy. a teda bolesti sa daju efektivne predychat - treba sa to len spravne naucit, resp pocuvat personal.

bublinka1426
16. sep 2019

@ukulela mne kurzy nepomohli ale je to asi od cloveka aka je povaha a vlastne ani epidural kedze mi za 30min na to pichli oxytocin. takze total na figu, ale kazdy porod je iny zial ja som mala ten asi zly.

ukulela
16. sep 2019

@bublinka1426 no ja som prvy porod mala tak, ze som myslela ze tam zakapem. snazila som sa, ale lezat, pasy pocas kontrakcii na chrbte - to bolo na slucku, potom na koze, potom oxy - no zle. druhy bol ale rychlejsi a ovela lepsie som dychala, ale mala som stastie - bola pri mne cely cas sanitarka, ja som si vyzobrala/vykricala"neviem, ze tam musi dakto dychat so mnou - ked som po nej opakovala, tak v pohode som rpedychala tie posledne najsilnejsie kontrakcie, len, chuda zlate, musela mat modriny co som jej ruky stiskala, ale velmi mi to pomohlo.

wena
16. sep 2019

To je úplne individuálne, ja som ako prvorodicka porodila pred dvoma mesiacmi a teda mala som predstavu, že to bude bolieť oveľa viac. Ja som mala veľmi rýchly a lahky pôrod, hneď po porode som si povedala, že by som išla rodit zase. Mňa to veľmi nebolelo a to som nemala ani epi.

zuzkamp
16. sep 2019

celkom súhlasím s tým, že predpôrodná príprava je skvelá vec... čakáme prvé dieťatko a nemyslím si, že by som bola takto v pohode, keď každú chvíľku to už môže byť tu...

určite odporúčam - mne to dalo oveľa väčší prehľad do toho, ako dýchať, ktoré svaly kedy zapájať, učili sme sa aj viaceré úľavové techniky od bolesti - či už polohy, alebo dýchacie cvičenia...

ako vravím - môže to tu byť technicky už kedykoľvek a vďaka kurzu si verím, že to zvládneme s malinkou ako super zohraný tím 🙂

martinocenocka
16. sep 2019

@julia44784 Pred mesiacom som rodila bez epi. Cely porod je zvladnutelny, ono najviac bolia az tie posledne mozno dve hodiny pred samotnym porodom babatka. A jednou velkou pravdou je ze ked sa potom vsetkom pozeras na ten krasny zazrak tak sa ti to vsetko bude zdat ako nic. Ja uz by som isla znova rodit. Porod hodnotim ako uzasny zazitok v zivote zeny.

martinocenocka
16. sep 2019

@julia44784 Este jedna vec. Neboj sa, tes sa, bude to dobre.

diana20
16. sep 2019

@sofinka1301
@nistika podľa mňa pôrod je väčšia bolesť ako zuby, ale zuby led bolia tak nemáš pauzu každé dve minúty a na konci ťa nečaká nič pekné, proste bolesť, ktorá iba serie a preto je podľa mňa bolesť zubov horšie zvládnuteľná ako pôrod.. 😊 tiež by som radsej rodila akoby ma mali zuby bolieť, boleli ma len raz v živote, nedávno a teda fakt som nečakala, že je to tak strašné..

zuzkamp
16. sep 2019

@diana20 takže sa môžem tešiť? 😀

pôrodná asistentka, ku ktorej chodím do kurzu povedala, že zuby bolia horšie... bolesť zubov úplne nenávidím, ale zvládam ju bez tabletiek od bolesti... teda pôrod by mal byť malina, hey? 🙂

diana20
16. sep 2019

@zuzkamp určite sa teš, veď to nie je o tej bolesti ale o tom, že budeš mať svoje bábo konečne pri sebe 😊 ja som prvý dala bez epi a hovorila som so, že to bolo lepšie než som čakala, druhý som čakala, že bude ľahší, bol ale ťažší, keďže som odpadavala som si vzala epi a bolo v pohode, stojí to za to 😊 a každé dve minúty si oddýchneš a potom to predychas tu bolesť 😊 zuby bolia horšie ale nie silnejšie podľa mňa.. ja som mala zapálené ďasno potom čo mi vytrhli osmičku a ostalo mi otvorené ďasno, lebo nemohli zasit, takže to určite nebola ta najhoršia bolesť zubov.. ale hrozne to bolo.. aj vtedy by som radsej rodila.. držím palce, určite to v pohode zvládneš 😉

ladybug138
16. sep 2019

Ja nebudem klamat, bolo to hrozne, aj ked som mala epidural.. Nez mi ho pichli, tak som skriabala steny, poslednu hodinu pred samotným porodom mi dali oxytocin.. V zivote som nezazila vacsiu bolest... Ale uz som rozhodnuta pre druhe, talze bolest sa rychlo zabudne 😁

extempore
16. sep 2019

Môj názor - ženy zvyknú o pôrodoch poriadne preháňať, ktovie kvôli čomu. Asi aby boli pre okolie a pre samé seba lepšími matkami. Moje pôrody boli expresné a do poslednej chvíle som neverila, že rodím, podľa opisov žien z môjho okolia som čakala, že sa mi minimálne budú trhať vnútornosti 😂😂😂😂

saskia_98
16. sep 2019

Ja som mala taky porod že som odpadavala od bolesti. Žial nestihli mi dat ani epi ani nic, takze som si to odtrpela a do dnes na to tak spominam, ze zazit este jeden taky, radsej pojdem zuby trhat alebo dalsie tetovanie do kosti. A vobec to neni ze uvidis drobca tak zabudnes. Teda v mojom pripade vobec nie...

nerya
16. sep 2019

@extempore ináč ja som bola do poslednej chvíle presvedčená že mám upchaté čreva a zastavené vetry, celú noc bolesti ako keď sa človeku nedá prdnúť, žiadne sťahovanie či tvrdnutie maternice, všetko tak čudne dolu, ešte som sa snažila vyprdiet na chodbe a chodila som skúšať tlačiť na wcko či sa konečne vykadjm a brutálne to bolelo... Toto celú noc, aj cjpok som si skoro šla pýtať 😂 až kým mu pred piatou nepraskla voda.. ale toto všetko že to vlastne boli kontrakcie a naozaj sa skracovali časové intervaly mi došlo asi až mesiac po pôrode 😂😂😂

0martina0
16. sep 2019

som sa zasmiala že či boli,jasne ale koľko žien ma tytul MAMA,to znamena že to dali a daš to samozrejme aj ty,skus myslieť na to čo bude čo najmenej,a ked to budeš mať za sebou tak budeš aj ty MAMA a ver že na to čo bolo veľmi rychlo zabudneš😉

kaja0007
16. sep 2019

Bolesť je veľmi individuálna. Nie je vôbec pravidlom, že každú ženu musí pôrod bolieť a prirodzený pôrod už vôbec nie. Aj s bolesťou sa dá pracovať. Odporúčam sa na pôrod zodpovedne pripraviť- fyzicky ako aj psychicky. Napr.mne pomohol kurz Hypnopôrodu. Veľa potom aj závisí od personálu nemocnice a od vašej sprevádzajúcej osoby, ako budete duševne nastavená. Pre mňa bol tiež pôrod nadherná a jedinečná životná skúsenosť.

ladybug138
16. sep 2019

@saskia_98 tak tak, ja som citila len ulavu, ze je to konecne za mnou... Ta velka vlna šťastia a lasky prisla az neskor

tesari
16. sep 2019

No ja ta skúsim ukludnit. Stretla som kocku ktorá rodila tak ze skoro nič necítila. Ani kontrakcie a ani samotný pôrod. A to bola prvorodicka. Doktorovi nepovedala ze ma kontrakcie lebo sa jej to zdalo v pohode. A potom bum zrazu porodila. Takže sú aj také pôrody. Aj moja kamoška mi povedala ze ona by mohla rodiť ako na páse - že ona to zvláda v pohodicke - ma 3 deti.

evkamotka
16. sep 2019

@zuzkamp mna bolel ako silna menstruacia. Hned po porode som mohla ist na zumbu 🙂 akoby sa nic nedialo.

katka2505
16. sep 2019

Mna boli este aj ked si triesku pichnem do prsta,ale veru porod pre mna nic hrozne nebol.Cakala som horsiu bolest

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre