Pôrod cisárskym rezom po operácii oka

olivia2001
16. nov 2019

Baby ahojte chcem sa spýtat som tehotna v 4mesiaci, niekde som čitala že ked ma operovali na oko musim rodit cisarskym ? Je to pravda, velmi sa toho bojiim😶😶

smejko25
16. nov 2019

@olivia2001 môže byť nakoľko pri normálnom pôrode je dosť veľky tlak 🙂 Myslím že aj tie ženy čo nosia okuliare rodia cisarkym 🙂 ale neviem či to je uplne pravda 🙂 najlepšie sa opýtať doktora 🙂

lenkatroj
16. nov 2019

Mne robili v 2013 laserovú operáciu oboch očí.
V 2018 som rodila prirodzene a nikto ani okom nemihol, že by tá operácia mohla byť kontraindikácia. Určite záleží od konkrétnej operácie a problému, na čo dá odpoveď len gynekológ po konzultácii s oftalmológom...

olivia2001
autor
16. nov 2019

@smejko25 ja som mala operaciu ked som mala 4roky tak neviem, musim sa spytat doktora ale Dakujem😊😊

olivia2001
autor
16. nov 2019

@lenkatroj mne robili ked som bola malá, mala som 4roky, tak uvidim radsej sa spytam doktora aby som zbytočne nestresovala 😊😊

luciab19
17. nov 2019

To vôbec nie je pravda. Mňa na oči operovali, nosím okuliare alebo šošovky a rodila som prirodzene. Záleží to od diagnózy prosím vás 🙏🏻 Napr pri vysokom vnútroočnom tlaku sa zvažuje resp robí cisársky rez. Treba sa spýtať svojho dr a nie tu v diskusii, ked nevieme ani prečo Ťa operovali a aké mas problémy.

zuzinapipina
18. nov 2019

@olivia2001 len nezabudni zavrieť oči keď budeš tlačiť 😉

vierka0508
18. nov 2019

@olivia2001 ja ked som chcela podstúpiť laserovu operaciu oci, tak mi doktor povedal ze minimalne do roka by nebolo vhodne aby som rodila. Kedze tebe to robili ako 4 rocnej, nemal by byt problem, pokial nemas ine tazkosti, ako napr.ten vysoky vnutroocny tlak.

olivia2001
autor
18. nov 2019

@vierka0508 ked ma boli hlava ide mi to az do oci to je asi očny tlak, ja mam take problemi aj s nohami a tak strasne sa bojim celkovo porodu co a ako to bude..

luciab19
18. nov 2019

@olivia2001 prosím Ťa chod k očnemu, načo tu okolo toho špekuluješ a hádaš. To vôbec nemusí byt tlak a podľa mna ani nie je. A pôrodu sa vôbec nemusíš báť, lebo ho budeš mat o to horsi

patusikk
23. jún 2020

ja mám -9 a -6 dioptrie a vysoký očný tlak čiže berem na to kvapky aj...A na 100% by som musela rodiť cisárskym...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre