Poverčivosť mi lezie na nervy

zuzska1
26. máj 2014

Zdravim vas! Neviem ci zacinam byt uz kvoli hormonom precitlivela, ale normalne mi zacinaju liezt na nervy moji najblizsi, hlavne s tou ich povercivostou. Sama mam obavy, a do kazdej poradne chodim s malou dusickou, len aby bolo vsetko v poriadku a aby bolo babatko zdrave. Ale velmi sa tesim a nechcem si ziadne obavy pripustat, lebo by sa z toho clovek zblaznil. Tehotenstvo som zacala oznamovat po stvrtom mesiaci, a aj teraz este kopec mojich priatelov a znamych o tom este nevie. Velmi sa tesim a uz som pomalicky zacala kupovat aj nejake oblecenie pre babo, studujem na nete, kde sa co oplati atd. Avsak, som trosku sklamana a vytacaju ma niektore vyroky mojich blizkych typu: "Vecicky, este nekupuj, aby si to nezakrikla." "Pohlavie dietata este neprezradzaj okoliu, lebo co ak sa nieco stane..." "V robote to este neoznamuj, lebo.." "Neukazuj mi tie detske vecicky, nechcem ich este vidiet, je to priskoro..." "Neopovaz sa davat nejake ultrazvuky na facebook" apod. A uz som z toho normalne vytocena! Som v pohode, a nemyslim na nic zle, chcem si tehu uzit a nie byt v obavach, ze co ak.... A kazda buduca mamicka ma urcite v kutiku duse starch o to svoje babo, ale od okolia chce podporu a pocut, ze vsetko bude ok. Ake mate s tymto skusenosti? Ste aj vy povercive? Alebo mate povercive matky, svokry? 😉

aduskatt
26. máj 2014

Kluuuuuuuud😀DDDD Co sa ma stat, to sa stane, takze bude vsetko dobre. A ak mozem poradit, vybavicku si nakup skor, lebo jednak, koncom tehotnestva budes rada, ze si a nie sa trepat po obchodoch a - teda nezelam nic zle- ale ja som muslea v 25tt do nemocky a ostala som tam dokonca, keby som nemala nakupene veci, tak pruser, resp, nakupovat by musel manzel, pripadne iny pribuzni a to by mohol byt pruuuser😀D

luk25
26. máj 2014

no u nas je to to iste, svokra je ticho ale mama mi keca do toho, že vsetky veci mam kupit až po porode, že este sa male nenarodilo, a pod. a argumentuje to tym že ked ma niekto narodeniny tak že sa mu nekupuju a nedavaju darceky dopredu 😖 no zo zaciatku ma to stvalo ale teraz kaslem nato nech si hovori co chce, a kupujem vecicky tak aby ona nevedela a vytešujem sa z nich 😉 už mam doma riadnu zasobu o ktorej vie len manžel, kocik a postielku planujem cez leto, ked bude mat mm dovolenku aby so mnou mohol ist na nakupy🙂 a co mi nato povie mama je mi ukradnute 😉

aduskatt
26. máj 2014

@luk25 no vidim, ako by sa Ti po porode chcelo behat s malickym a skocikom po obchododch zhanat vybavicku

stefka33
26. máj 2014

Toto isté som mala aj ja doma. Bola som mladá a sprostá tak som počúvala. Výsledok bol že som s prepáčením čerstvo zašitou šuškou behala po obchodoch a zháňala kočík, výbavičku, autosedačku, fľašky, lieky, mastičky. Neurob takú chybu a poctivo sa na príchod dieťaťa priprav. Matke povedz, že sama takými rečami privoláva nešťastie. 😉

sarinka2012
26. máj 2014

@zuzska1 Ahoj,podobne sme to mali aj my 🙂 do 4teho mesiaca sme to vedeli len my s manzelom,bala som sa to niekomu povedat,aby som poprijpade nemusela celej rodine vysvetlovat ak sa niečo stane,som realista a zial vela som toho precitala,to bola chyba 🙂 bala som sa cele tehotenstvo,ale taketo veci som vobec neriešila,pozri ak by sa aj niečo prihodilo a o babatko by sme prisli tak čo? nemali by sme dalsie?nechcem tuto citlivu temu zlahčovať,len chcem poukazat na to že veci čo nakupiš neskoncia pred kontajnerom,kočik sme mali doma už od 5mesiaca,izbicka bola hotova tri mesiace pred porodom a v skrini boli tri sakle veci ešte predtym než sme to oznamili rodine a poviem ti bola som rada,posledne tri mesiace som sa citila velmi zle,napriek veku ma trapili krčove žily,ledva som sa hybala a bola som rada ked som sa nasukala za volant do auta,nie ze by som este mala niečo zhanať alebo nakupovat a po porode prišli zase mudre rady ako ma nosiť niečo červene lebo mi ju urieknu! neznašam tieto reči a naštastie som mala aj podporu manžela.Zhanaj,nakupuj a teš sa z toho 🙂

klincek
26. máj 2014

@zuzska1 ja sa cudujem, ze si niekto dovoli tymito kravinami obtazovat tehotnu zenu..ako keby sama nemala dost obav z buducnosti.
fotky zo sona by som na net nedavala z inych dovodov, je to pre mna zasah do sukromia..tiez som neprezradila pohlavie deti (sama som to nevedela🙂). ale nenakupit si vybavu, alebo neoznamit tehotenstvo v praci? no to je fakt "prakticke" 😖
kludne kazdemu z tych ludi povedz, ze ak ti nechce povedat nieco pekne a povzbudive, tak to ostatne nech si necha pre seba.. ak ta nepocuvnu, vyhybaj sa im. toto teraz fakt nepotrebujes. a vlastne nikdy 😝

ervenka
26. máj 2014

@zuzska1 ako pisu aj ostatne maminky- kupovat vybavicku PO porode je kravina a poriadna. Budes rada,ze si rada a nie este behat, teda kracat po obchodoch! A mimochodom s cerstvo narodenym babo po obchodoch plnych ludi tiez nie je vyhra. Povedz manzelovi, nech zvola rodinnu radu a nech hlasno a jasno povie,ze taketo somariny si maju nechat ludia pre seba. A vies co? KEd sa babo narodi a budu chciet ocumovat, tak povedz ty NIEEEEEEEEEEEe,nesmu prist sa pozriet na babo, co ak dostane z oci? 😉 Povera ako povera.

vefi89
26. máj 2014

To ako tu raz bolo, či môže ísť s dieťaťom von, keď nie je ešte pokrstené 😀

jackie17
26. máj 2014

Ja toto uz ani neriesim. Beriem to tak, co sa ma stat, to sa stane. Nechcem to zlahcovat, ale ja takym "zakriknutiam" neverim. Som v 9tt a uz som nieco aj kupila. A nech si myslia, ze som blazon, ale vytesujem sa od prveho dna a nedam si ich recami kazit tehotenstvo.
Ako mi hovori moja teta, tehotna si mozno len raz v zivote, tak si to treba od zaciatku uzivat a tesit sa, a tie obavy mat kdesi uuuuplne daleko od radosti.

hanka_april
26. máj 2014

to si este zazijes aj po narodeni 😝 😝 😝 😝

u nas v blizkej rodine to bolo ok, ale ja to tiez neznasam....cervena stuzka - grcam, nemala som....boli sme niekde na oslave, mamina mi vola, ci sme dobre dosli a so smiechom mi hovori, ze "teta ti odkazuje, ze mas malej ocikanou plienkou oci pretriet, nech neni urieknuta aj ked som jej hovorila, ze ty to neznasas" hovorim "nech si teta pretre" samozrejme, ze mala spala jak zabita....to su take kraviny, presne viem, co hovoris 🙂 alebo ked zacne tema "zubky" 😝 😝 😝 hocico mala zaplace po 4tom mesiaci, budu to "zuuubky" - mala mala 6tu chorobu a samozrejme horucky, hlavicka ju bolela a moja svokra len, to budu tie zuby, uvidis....a pod....

helixa
26. máj 2014

U nás do jedného roka detí fičalo: nesmie sa ísť s deťmi na cintorín! Mojej svokre totiž povedal jeden kresťan, ktorý v živote nebol v kostole, že duše zlých ľudí vstúpia do detí. Tak moja svokra radšej pristavila hocikoho, kto išiel okolo cintorína, aby postrážil moje deti, aby ona mohla ísť zapáliť sviečku! Bohužiaľ môj ocino zomrel, keď mali dvojičky 3 mesiace, tak to som nemala ísť na cintorín ešte 9 mesiacov, či čo? Alebo žiadať okoloidúcich?

sono2
26. máj 2014

@zuzska1 no tak koniec. Úplne ťa chápem. Moja svokra na tom fičií. Že nerob na silvestra kačku, šťastie ti úleti . Tak mi povedz, že už len aká kačka má čo so šťastím spoločné . A kadejaké ostatné veci.,.

f3rari
26. máj 2014

Na reci sa vykasli 🙂 ja ked som pred tyzdnom oznamila,ze sme uz kupili kocik lebo bol v akcii a dlho som po nom pozerala,tak som sa tiez napocuvala 🙂 no a co 🙂 tak som ich hned zastavila a dala najavo ze ma taketo reci vytacaju a je klud 🙂 a isla som si este k tomu pre radost pokupit nejake babatkovske vecicky 😉a hotovo 😀

baska_123
26. máj 2014

Úplne ta chápem. Ja som tak raz bola s malým na návšteve u kamosky a plakal mi tam. Ona stále:pretri mu oči plienkou a jooj oliz ho a neviem co. To preto plače, v autobuse ti ho uriekli. Pane bože, pomasirovala som bruško, pocvicila s nozickami, vykakal sa jak hovado a bolo po urieknuti.. 😀
A samozrejme milion takych veci zazivam.. najlepsie je, že casto od ľudí co veria v Boha a to mi s povercivostou akosi nejde dokopy 😉

janka1989ya
26. máj 2014

chápem Ťa ,my kupujeme priebežne keď je dobrá cena a páči sa Nám to tak kúpime🙂 -lebo naraz všetko kupovať by bolo dosť a na druhej strane nikde nieje napísané ,že budem až do konca tehu ok ,a v posledných týždňoch tehu nakupovať neviem ,či budem práve zvládať 😉
Samozrejme ,že sa o miminko bojím ,ale snažím sa myslieť pozitívne ,lebo drobček všetko cíti 😉
Veľa síl želám a sprosté reči ľudí si nevšímaj

prasiatko30
26. máj 2014

Neboj sa to chce klud a nohy v teple a ked si este potom budes musliet ze pri kazdom placi alebo zlej nalade babatka ti ho uriekli to uz bude len taka perlicka😄😄😄😄

Rob si podla svojho a druhym venuj len stastne usmevy a uvidis ze hned ti bude lepsie ani sa nesnaz nieco vysvetlovat alebo nedajboze hadat

tjaden
26. máj 2014

Ahoj tak presne toto lezie na nervy aj mne, ako pochopím kebyže si v treťom mesiaci kupujem postielku to by asi nebolo celkom v poriadku ale tieto reči že kočik a neviem čo si mám kupiť až ked budem v pôrodnici ....tak ako pozašívaná budem narýchlo behať po obchodoch na poslednú chvíľu??!! inak u mňa je to ešte lešpie jeden deň na mňa kričia či už som si pozháňala to a hetno a keď im poviem čo som si už vybrala začnú kričať že prečo tak skoro že to sa nesmie...tak ako sorry čo si serú do huby? Ja teraz robím tak, že ked niečo chcem tak si to kupim a jednoducho to nikomu nepoviem a hotovo 😝

henrieta16
26. máj 2014

@zuzska1 nič si z toho nerob, tie ženy sú tak naučené. Ja nenávidím tie kecy, tiež mi do toho vraveli, vždy som si robila po svojom. A mohla sa svokra potrhať. Najväčší gól bol, keď som porodila a vraj nemôžem s dieťaťom nikam chodiť, kým nie je pokrstené... žasla som. 😀 úmysel sa nerátal asi.. A dodnes ma neznášajú za to, že keď ho chceli "pospľúvať" tak som im to zatrhla 😀 no isto, ešte aby mi niekto na dieťa pľul, hlavne tie staré babky, fuj 😖 😠 raz som manželovej babke povedala, že nech mi na neho nepľuje, mali by ste vidieť ten pohľad s odôvodnením, že to musí urobiť... ver mi, že neurobila 😀 a tie šnúrky červené proti urieknutiu sú totálne na smiech 😀 moje deti ich v živote nemali a ani nebudú mať. Preto vravím, rob si po svojom, je to tvoje bábo, veselo nakupuj a nedaj sa. 🙂 Držím palce!

anatalia77
26. máj 2014

@baska_123 pretri ocka ocikanou plienkou a oliz ho..
😀 takto za sebou,ci na poradi nezalezi??
😀 prepac..

baska_123
26. máj 2014

@anatalia77 😀😀😀

prasiatko30
26. máj 2014

@anatalia77
@baska_123
Zvlastne ze u dospelych to uz nepraktizuju - stavim sa ze malokto z tych co radia pretriet dieta ocikanou plienkoi led place sa poutiera po cele pouzitym toaletnym papierom ked maju migrenu😷😷😷

cobhan
26. máj 2014

neriad sa nijakymi poverami, rob ako citis. Ja som sla v 35tt na kontrolu a uz ma z nemocnine nepustili, co bolo pripravene bolo, co nebolo malo smolu. Manzel mi este behol do obchodu kupit nejaky uterak, pyzamo a zubnu kefku na prvu noc a potom som uz len davala instrukcie, kde co doma je a co treba zbalit, lebo ma po par dnoch prevazali do nemocnice v hlavnom meste. Po porode sme stejne veci museli kupit nove, lebo mala sa narodila a nemala ani 2kg a k tomu vsetko to, co sa nestihlo pred porodom a teda behat po obchodoch tyzden ani nie tyzden po cisarskom je ina slast. Vediet co ma caka tak mam vybavicku hotovu uz v 4tom mesiaci a mam klud 😉 Takto sme skoro vsetko kupovali az ked sa mala narodila..

bronia13
26. máj 2014

nie si sama mne to slo poriadne na nervy,kociky som mala kupene pred narodenim a aj plno veci co bolo treba a pockaj ked sa narodi,musis mu dat nieco cervene lebo ho uhranu ci urieknu a take blbosti, pride mu z oci atd.... juj priprav sa na to - ja take neverim, neviem mozno je nas viacej 😀 😎

henrieta16
26. máj 2014

@bronia13 je nás viac, ver mi 😀

celasapremenim
26. máj 2014

:D
ja som vsetko vzdy kupovala predcasne a nic sa mi nestalo ani detom :D a chapem ta, ze ti to lezie na nervy, je to akoby ta programovali na zle....povedz im to, zdover sa im, ze ti to robi zle a nech ti to nehovoria, urcite im na tebe zalezi a urobia to pre teba 🙂

adkat13
26. máj 2014

@helixa ja chodím s malou od narodenia každý deň (a niekedy aj dva krát) na prechádzku na starý cintorín 🙂)) je to jediné miesto v okolí kde je ticho a malá sa tam super vyspinká. a mne sa tam dobre prechádza. a minule ma zastavila jedna staručká pani, že tam nemám chodiť, lebo tam je "zlá energia". mala som chuť sa jej spýtať, či mám radšej s malou chodiť do obchoďákov, či tam je lepšia energia...

helixa
27. máj 2014

@adkat13 Však aká "zlá energia"? Mŕtvi už nikomu neublížia, tak predpokladám, že už nemajú ani enegiu, ani dobrú ani zlú. Je to asi všetko o tom, čo má človek v hlave, čomu verí. A náš cintorín je tiež na krásnom mieste, na kopčeku, obrovský výhľad na hory a západ slnka. Takže vteda tam je určite "dobrá energia".

sense
27. máj 2014

neverim na pohlavie, o tehu vedeli ked som bola v tretommesiaci, aj pohlavie hned ako sme sa to dozvedeli, kocik sme mali uz v piatom m mesiaci....v siedmom sme mali vsetko komplet pripravene inkl. s taskou nakolko som mala nejake problemy a kazda kontrola mohla znamenat vyvolanie porodu....a ked nahodou hodil niekto blbu poznamku tak som povedala ked sa ma nieco zle stat sa stane bez ohladu ci budu veci nachystane vopred alebo nie...

lullu86
27. máj 2014

@zuzska1 U nas to bolo podobne...a nekupuj kocik a nekupuj oblecenie a tam toto a tam ono....Nakoniec som bola rada, ze som si vecicky nakupila, oprala, ozehlila, prichystala a potom ked som mala brucho zarovno nosom ako sa hovori, som si v klude lezala a vsetko bolo pripravene...A rodila som o mesiac predcasne, takze som bola rada, ze som si vsetko vopred pripravila .-) nedala by som na povery, presne ako tu uz bolo podotknute, co sa ma stat, to sa stane a par handriciek z obchodu, ci kocik to nemozu ovplyvnit...takze velky klud, uzivat si to stastie z prichadzajuceho babatka a velmi sa tesit 🙂 .-)

jahodka8
27. máj 2014

@zuzska1 No musím sa ti priznať, ja som dosť dala na takéto reči a dopredu som veci nekupovala veľa, ale aj tak som dostala v 8. mesiaci 2 dupačky, košieľky, 2 perinky, plienky, tak to bol základ. No okrem jednorazových plienok som nemusela nič kupovať po pôrode, lebo som dostala ako darček oblečko pre bábo ešte v jeho prvom mesiaci, každý niečo doniesol, tak toho bolo akurát. Aj kočík som dostala od svokry. Tak možno ti chcú potom tieto veci kúpiť rodičia, rodina, známi, manžel alebo podarovať niekto po svojich deťoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre