Priberanie na konci druhého trimestra

simonkasim
15. dec 2021

Ahojte zienky moje. Mam na Vás taky dotaz.. Všetci ma strašili ako strašne začnem v tomto období - ku koncu 2.trimestra a začiatku 3. Trimestra strašne moc priberať.. Som teraz 26 tt.. No a v 2. Trimestri som na začiatku pribrala rýchlo nejak 7 kg odvtedy som. Pribrala len 1kg ... No a teraz je to mesiac a váha sa mi teda vôbec nedvíha, mam teda na viac +/- 8kg. Bruško rastie pohyby cítim.. Je pravda ze som začala zasa viac trosku cvičiť ako pred tehu - samozrejme nie nejaké extrémy.. Jem normálne hádam si len berie maličké zásoby ❤️ bála som sa ze budem mat ale 20 kg na viac mala som z toho také stresy... Je tu niektorá ktorá v cca 3. Trimestri nepribrala tak veľa ako všetci strašia?

zanetakovacsova
15. dec 2021

@simonkasim ja som za celé tehu pribrala 9,5 kila a najviac asi v 2.trimestri. V treťom už iba tak pomenej.

pandorra
15. dec 2021

@simonkasim ja som nepribrala vela, posledny trimester cca 3 -4 kg dokopy cele tehotenstvo 11 kg, cize idealne, ale islo to pomaly dole. Tak sa nad tym netrap. Niekto priberie za cele tehotenstvo 20 kg a zas o 3 mesiace ma svoju vahu. U mna to trvalo skoro rok:( Závisi to tiez od toho aku mas pociatocnu vahu. Chudsie baby priberaju viac…

simonkasim
autor
15. dec 2021

@pandorra ja som veľa veľa cvičila pred tehotenstvom.. Takže viem ze to dám dole nebojím sa.. Ale bála som sa aby som veľa nepribrala aj kvôli tomu ako sa cítim.. A zdravie pre bábätko a takto.. Vyzerá ze naozaj nie je pravda ze v 3 trimestri priberiem ešte 10 kg 😂☺️
@zanetakovacsova ja to budem mat zrejme asi tak isto.. Joj potešili ste ma zienky ☺️

hally
15. dec 2021

@simonkasim myslím ze je to individuálne

kiki68
15. dec 2021

@simonkasim toto je tak individualne, vela zalezi ci naberas vodu do tela. To bol moj pripad, velke opuchy a voda v tele. Kazde dva tyzdne u gyn, co si budeme hovorit. Med lizat to nebolo a aj keby sa zmysim komplet, tak s tym nepohnem. Ta voda isla potom hopom prec. Cize realne som pribrala mozno tak 5kg k svojej vahe a teraz uz je prec aj to.

tessa04
15. dec 2021

@simonkasim ja som v3trimestri pribrala asi 6kg, cize viac ako v predoslych trimestroch. Ale toto je individualne, kazda zena to ma inak. Celkovo som pribrala 16kg a teraz ma malicka 4mesiace a ja som uz zhodila 19kg..cize mam menej ako pred tehotenstvom..

simonkasim
autor
15. dec 2021

Ved mne je jasne, ze je to individuálne, nie každé telo je rovnaké.. Len ma zarazilo ako všetci na mňa útočia, z rodiny hlavne a smejú sa - ved ešte počkaj ešte len budeš tučná a počkaj tak strašne priberies ku koncu.. A mne to príde také.. Necítim sa žeby som zázrakom prútika mala mat o 10 kg z ničoho nič.. Preto sa pýtam ci sú aj zienky co v 3.trimestri pribrali menej ako do konca 2. Uvidíme ako to bude.. Samozrejme voda sa mi drzi preto mam už 8 kg navrch chodím ako balón 😂 viac si myslím ze voda už sa asi ani nedá, ďakujem za skúsenosti ved uvidím čo a ako ci naozaj sa to zastaví a už len váha bábätka pôjde hore ❤️ ďakujem za všetky odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre