Pribrala som 6kg za 3 týždne. Je to normálne?

mien
15. feb 2008

ahojte všetky tehuľky, neviem, možno už taáto téma existuje pod iným názvom, ale nechcela som písať na tému - priberanie počas tehotenstva, bola som aj v tej téme, ale všetky priberáte iba 1kg max 3ky. ja mám totiž taký problém, že v 21 tt som mala 64 kg a teraz už 70 a to som iba v 24 tt, strašne sa bojím, neviem od čoho to môže byť, veď nejem veľa, ato za 3 týždne plus 6 kg, počula som, že niekto priberia 5 ky za mesiac ale už v 8 mesiacei a nie v 6 mesiaci 6 kg, a ešte do konca mám 2 týždne, mala už z vás niektorá takýto problém, vedeli by ste mi poradiť čo mám robiť

miriamka
15. feb 2008

Mien...a nepapas prilis vela?A vyprazdnovanie mas normalne?
Moze byt ze sa Ti prilis zadrziava voda v tele,pripadne sa nevyprazdnujes pravidelne 😒

mien
autor
15. feb 2008

vahoj miriamka, veľa toho nejem, vyprázdňujem sa tak normálne čiže s tým nemám problémy, ale mám už príliš veľké pruško na to, že som iba v 24 tt, neviem čo bude so mnou v deviatom mesiaci, a ešte to, že pred otehotnením som mala 54 kg čiže mám už 16 kg plus, ešte som nečitala, že by niekto toľko pribral do šieteho mesiaca

hedunecka
15. feb 2008

ja som si do 36tt drzala +12kg ale potom zrazu baac a v 41tt som mala +19kg a to len preto lebo sa mi zacala hrozne zadrziavat voda, lica som mala jak bublinka 😀 😀 takze asi sa aj tebe zacala zadrziavat mala by si zmenit stravovanie co nie je take problematicke a precitat si viac o zadrziavani vody v tele 😉

mien
autor
15. feb 2008

hedunecka, ja by som bola veľmi šťastná keby som pribrala iba 19 kg, už sa ledva hýbem, a to ešte tri mesiace do konca

hedunecka
15. feb 2008

mien a aj sa ti to uklada ako tuk alebo sa iba nafukujes??

mien
autor
15. feb 2008

ukladá sa mi to a hlavne boky mám už také, a aj sa nafukujem, dúfam, že nedopadnem ako moja mamina tá mala pred otehotnením 45 a za posledné dva týždne ale naozaj dva týždne pribrala 10 kg a keď išlla rodiť mala 95 doktor povedal, že to nie je možné plus 40 kg a dodnes to nezhodila

mien
autor
15. feb 2008

pomýlila som sa plus 50 kg

yonanevi
15. feb 2008

miien ja si myslim ze je to oki pockaj kym ja otehotniem to budu ine cisla vahy 😀 ja velmi rychlo priberam a ani sa nemusim napchavat, praveze ked porovnavam moje kamosky tak jedia viacej ale tak nepriberu ako ja, je to indivindi 😀

hedunecka
15. feb 2008

tak to mas geneticke..

mien
autor
15. feb 2008

sorry, pomýlila som sa, chcela som napísať plus 50 kg

mien
autor
15. feb 2008

no keď to takto bude pokračovať tak na konci budem mať okolo 100kg, yonanevi neboj sa mň isto nepredbehneš, veľmi ma znervôzňuje moja váha, ale na prvom mieste je, aby bol môj malý v poriadku

mien
autor
15. feb 2008

chcem sa vás spýtať, ako si to všimnem, že sa mi zadržuje voda, a to už môže byť aj v 6 mesiaci, nie je to skoro

yonanevi
15. feb 2008

no ved uvidis 😀 ja len ked mam dostat mensze mam 3 kg navyse 😢 ja bby som sa tym ani neznervoznovala teraz je podstatny drobec v brusku a ty to schudnes po porode, tu dievcata ked tak citam priberaju musie vahy a co aj niektore poznam tak jedia malinko len aby velmi nepribrali 😀

janka_fr
15. feb 2008

Ahoj mien, ja som do 27 tt mala len 4 kila navyse ale potom zrazu za tri tyzdne plus 6 kil a ked som isla na kontrolu tak lekarka bola dost prekvapena a to jem stale rovnako a prevazne zeleninu a ovocie.Teraz som v 41tt a mam na sebe plus 19 kil mozno dnes uz aj 20 😝 .....Asi od 7 mesiaca som zacala zadrziavat strasne vodu, mavam opuchy na chodidlach, rukach a aj tvare.Teraz som bola v stredu na kontrole a lekarka mi povedala ze to je tym ze mam anemiu, tak beriem zelezo ale aj tak to nejako nepomaha aj pijem vela vody a nic. Ja uz len cakam kazdym dnom kedy sa ten nas drobcek prihlasi na svet lebo som ako slonica.Vzdy som bola stihla a nikdy som s vahou nemala problemy ale tak dufam ze to zhodim 🙂

mien
autor
15. feb 2008

no janka tak ti držím palce, aby sa ti drobček už narodil a prajem ti rýchly pôrod, a veď nie si na tom vôbec zle plus 19 k´g to nič neznamená, po pôrode mínus 10 a potom do mesiaca zhodíš zvyšok, takže cez leto budeš pekná štíhla mamička, ktorá sa bude so svojim drobčekom hrdo pechádzať

janka_fr
15. feb 2008

mien dakujem a dufam ze mas pravdu 😉 .....drzim ti palceky nech ti to rychlo ubehne i ked posledny mesiac je straaaaasne dlhyyyyyyyyy a nech ste v poriadku a s tou vahou asi nic nenarobime ale hlavne nech babatka su v poriadku

graziela
15. feb 2008

Mien, to, ze sa ti zadrziava voda v tele, zistis napr. tak, ze sa ti zle nasuvaju prstene na rukach, resp. ak nosis teraz zimusne cizmy na zips, tak s tym by si mala problem a pod.
Ja to poznam velmi doverne, pretoze pri 1.tehu som mala pre-eklampsiu a opuchy su jednym z priznakov.
Ja som vtedy za cele teh. pribrala cca.15 kg a v porodnici som nechala hned 10 kg, z coho bola asi polovica vody (cca. 5 kg).
Nechcem ta strasit, ale moze to byt aj nebezpecne a urcite je to signal, ze nieco nie je v poriadku.Voda sa zadrziava v tele, aj napr. ked su problemy s oblickami.
Urcite sa na to opytaj svojho lekara, on si to doteraz nevsimol?

mien
autor
15. feb 2008

graziela, ako vidím aj ty si v 24 tt, doktor mi povedal iba toľko, že pekne rastieme, ja som si to všimla keď som si chcela obuť v sobotu čižmy, že sú úzke pri zipse, tak asi máte pravdu, bude to tým, že sa zadržiava voda, a cítim sa veľmi plná, aj vtedy keď som ešte nič nejedla, a prstene už vôbec nenosím, na tvári som si to ešte nevšimla, graziela 5 kg vody to je strašne veľa, mám taký pocit, že aj ja tak budem, ale s váhou ťa predbehnem riadne

tweety22
15. feb 2008

mien, ja som pocas vianoc v tehotenstve pribrala tiez 6kg v priebehu dvoch tyzdnov a za celkove tehu 26kg, bolo to strasne vela ale vraj chude baby rychlo priberaju a ja som bola toho jasny dokaz, pred tehu 51kg pri porode + 26kg a teraz mam 49kg a v zivote by nikto nepovedal, ze som po porode, nemam ziadne strie a ziadne nasledky 🙂 ale skor si myslim, ze rapidne priberanie je dost nezdrave pretoze mne sa misko narodil v 38tt kvoli predcasnemu zlyhaniu placenty a minule som citala, ze vraj vyskum ukazal, ze vysoky cholesterol zapricinuje problemy s placentou (a ked sa to vraj este spoji s nejakym zapalom, ktore su v tehu velmi bezne tak to moze sposobit katastrofu)... takze tehulky radsej sa stravujte co najzdravsie 🙂

mien
autor
15. feb 2008

tweety, tak ja ty si riadne pribrala, závidím ti ,že si tak rýchlo schudla, a vlastne čo si robila, alebo to išlo samo

tweety22
15. feb 2008

mien, ono to islo samo a hlavne v lete som chodila s malym na 5 hodinove prechadzky tak vtedy som schudla najviac 🙂 v poslednych 2 mesiacoch tehu som pribrala najviac ale mne vsetko chutilo a kombinovala som nemozne 🙂 a jedla som strasne vela sladkosti, ked budem druhy krat tehu tak sa budem snazit zdravsie stravovat 😉

graziela
15. feb 2008

Ja sa inac tiez spolieham na tie dlhe prechadzky po porode, co samozrejme napomoze aj kileckam navyse.
Ja by som sa rada kileckami tiez nezaoberala, doteraz som pribrala nejakych 5-6 kg a som presne v 22tt+3 (ten vypocet v mojom pase nie je presny). No zial moja predtehu vaha uz bola dost vysoka (89 kg), takze si to musim nejako ustriehnut. Celkovo nepapam vela, od zac. tehu sice castejsie, ale mensie porcie a teraz uz nevladzem ani tie.
Musim si fakt davat pozor na to, co a hlavne kolko zjem, lebo asi mi uz babo vytlaca creva a zaludok vyssie, tak sa tam ani tak moc toho nezmesti. A dokonca mam pocit, ze sa mi nejako vracaju vecerne nevolnosti ako na zac. tehu.... ☹
Po veceroch sa citim akasi plna a dychanie mam take plytke...Dufam, ze je to len docasne, ved ako budem takto fucat az do konca..to si neviem predstavit...

maca793
16. feb 2008

ja som pri dvojičkách priberala ku koncu tehotenstva aj 5-6kg za týždeň a niekedy aj viac, a to som vôbec nejedla za deti a seba. a ani som nepila veľa vody.

mien
autor
16. feb 2008

ahoj Maca, to je dosť za týždeň 5 kg ale čakala si dvojičky a mohla si sa uspokojiť tým, že už máš málo do konca, ale v mojom prípade to je horšie, lebo mám ešte viav ako 3 mesiace pred sebou, ale už s tým neč nenarobím nikdy v živote som si nemyslela, že sa dá takto pribrať, musela som si dávať pozor na váhhu aj pred tehtoenstvom, ale nikdy som nemala problémy s váhou

cula
24. feb 2009

Caute baby ja som stoho dost na nervy.Som v 28 tt a uz som pribrala 17 kilov.Nedokazem si to vysvetlit ved sa vobec neprejedam.Za posledny mesiac som pribrala 5 kil predtym mesiac 4 a predtym tiez 4.Zacina sa mi ale tvorit vela vody.Dufam ze po porode sa vratim na povodnu vahu aj ked viem ze to bude tazke.

dianadu
24. feb 2009

ahoj mien,
pocas prveho tehotenstva sa mi podarilo pribrat okolo 30 kg, nez som otehotnela mala som 49kg a ked som isla rodit tak to bolo 83kg !, ale u nas v rodine je to normalne, teraz pri druhom to neni take , som v 31 tyzdni a mam 12kg+, len je treba aby tvoj doktor o tom vedel a vylucil mozne priciny ci komplikacie, mne nic nebolo, len som bola ako velryba, 😝 ale niekedy moze nadmerne priberanie znamenat zdravotne problemy, takze radsej o tom povedz svojmu doktorovi a on uz bude vediet co a ako.
neboj ked bude babo na svete, tak budes mat tolko pohybu, ze kila pojdu hned prec.
🙂

jasom
24. feb 2009

ahoj,ja mam uz plus 20kg a som v 30tt 😖

ditka1
24. feb 2009

cula...a neopuchas?lebo ked telo zadrziaava vodu vtedy to rapidne ide hore,ja som tyzden pred porodom opuchla a pribrala za 2dni 3kg a to mi uz nechutilo jest.
inac baby hore hlavu to po porode pojde same dole,ja den po porode -9kg a o dalsie 2dni -2kg.Kojenim sa to napravi. 😉

mien
autor
24. feb 2009

ahojte, dianadu si zlatá, ale bábo je už na svete, tak celkovo sa mi podarili pribrať tak okolo 30 kg a teraz mám ešte plus 5 navyše 9 mes.po pôrode
ale musím vám povedať, že tá postava už nebude taká ako pred pôrodom, lebo to na sebe vidím,ale sú maminy, ktoré aj po pôrode majú pevnú postavu, ale ja som lenivá a cvičiť sa mi nechce

sisinka5
25. feb 2009

tak aj ja sa s vami podelim som v 27/28 tyzden akurat prelom a pribrala som 6.kg ale zato pri prvom tehu som o takomto case mala +16 kg takze radsej si davam pozor lebo predtym bola aj gestoza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre