Riziko toxoplazmózy a 28.týždeň tehotenstva

mirka1478
22. máj 2020

Ahojte.zacinam 28tt.dokedy sa treba vyhybat mackam.dr povedala ze stale.zajtra ideme k svokre ani neviem kolko ich ma vonku.ak by sme sedeli nahodou v zahrade.

mirka1478
autor
11. jún 2020

@efka1710 to ma mrzi.tiez som po 2 ivf aj potratoch.drzim palce🥰

efka1710
11. jún 2020

@mirka1478 ďakujem pekne, aj vám všetko dobre 🙏

mirka1478
autor
11. jún 2020

@efka1710 dakujem😊

sofia0106
16. okt 2020

@mirka1478 bože keď tu čítam tie komentáre o tom, akoby sa mohol niekto nakaziť len tým,že by sa ,,vrtal v hovienkach” tak mi je zle. Logicky, kto bude chytať mačacie výkaly ? Mačke výkal môže ostať zaschnutý pri zadku,na chvoste, za nechtami keď sa prehrabáva v piesku,vylizuju sa... Lozia všade ...je x spôsobov ako sa tým môžeme nakaziť. Moja teta ma šľachtené mačky s ktorými chodí pravidelne k veterinárovi a mačky sú zavreté doma, nedá im ani gram šunky teda stravu majú čisto na granulách.Minuly rok dostala toxoplazmozu. Kamoškina dcéra sa hrala so zaockovanou mackou, ležala mesiac v nemocnici lebo dostala daku chorobu a vytvorila sa jej uzlina vo veľkosti pingpongovej loptičky .Nehovorim že každý sa môže nakaziť , alebo že sa to prenesie na každý plod ale ja osobne nebudem riskovať ....

mirka1478
autor
16. okt 2020

@sofia0106 konecne rozumna odpoved.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre