Samovolné určenie pohlavia dieťaťa

luciasing
15. dec 2015

Ahojte mamičky , dali ste si niektorá určiť samovoľne pohlavie dieťaťa bez ďalších vyšetrení ? 🙂 lebo naše malé sa nám neukázalo teda iba ritku 🙂 a mooooc som zvedavá len keď sa tam objednám či sa na mňa nebude doktor dívať, že o čo mi ide :D :D či je to normálne lebo ako som sa dívala do cenníka tak je tam aj takáto možnosť 🙂

zdena12345
15. dec 2015

ja by som si to vypytala pri dalsej navsteve dr nech sa skusi pozriet znova a moj teda nemal problem zistit na sone co bolo treba. Staci male troku stuchnut a ono sa posunie, pretoci...

seahorse27
15. dec 2015

Ja to uplne ok, aj ja som to kdesi videla v cenniku.

evittam
15. dec 2015

@luciasing Prečo by sa mal na teba divne dívať - keď si to zaplatíš tak mu to fakt môže byť jedno. Veď choď normálne na 4D UZV - podaria sa možno aj pekné fotky a video a v rámci toho nech poriadne všetko popozerá - ja som tak bola. 😉

denuss
15. dec 2015

Ja by som pockala.tiez si moj lekar v 20tt nebol isty,tak povedal,ze nie je vidiet a v 24tt som sa ho pri sone spytala a bolo uz pekne vidiet,ze je to dievcatko..

evittam
15. dec 2015

@denuss Tak určite ešte počkať - mne stále nevedeli povedať, a potom som bola prvýkrát na 3D/4D - cca v 22.tt a tam mi už povedal na 90%, že vidí "kávové zrnko", no a keď som bola o dva týždne, tak mi to povedal na 99% - bola som znovu lebo ten prvýkrát to nevyšlo. 😉
@luciasing

luciasing
autor
15. dec 2015

@denuss no ale môj doktor robí sono len v 10tt 20tt 30 tt 🙂 keď chcem aj inokedy tak musím ísť na prenatal a to si musím zaplatiť 🙂 normálne teraz s manželom rozmýšľame, že sa necháme asi aj prekvapiť :D však už to aj tak nijako neovplyvním

evittam
15. dec 2015

@luciasing No veď aj to môžete spraviť 😉 . Veď jasné - to sú soná, ktoré sú povinné a prepláca ich ZP, ale ak by si chcela sono napr. aj na každej poradni a zaplatíš si ho, tak ti sono nespraví?! Na čo chodiť hore-dole niekam inam kde to tak či tak zaplatíš - trošku nelogické....

denuss
15. dec 2015

@denuss aha vidis to ma ani nenapadlo.. 🙂

luciasing
autor
15. dec 2015

@evittam neviem ako to chodí u môjho gyn. on robí sono len v utorok a v stredu poobede takže ja tam chodím mimo poradne, tiež čo mám kamošky tak im robí doktor sono pri každej návšteve. Asi záleží od doktora

janka54321
17. dec 2015

Ak to ma dokonca aj v cenniku, tak aj jemu to pride uplne normalne, ze sa pacientka za tymto ucelom objedna na sono. Tiez by som sa od nedockovosti objednala...len aby sa babo ukazalo, drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre