Sklamanie z pohlavia dieťaťa

barbara088
7. aug 2013

ahojte mamicky.dnes som bola u lekara na poradni a cela som z toho nijaka....v 13tyzdni mi lekar robil foto baby 3D a povedal mi aj pohlavie vyzeralo to jasne na chlapca 90%...manzel aj tuzil po synovi.Dnes som 20tyzden bola som na sone spytala som sa ci to teda bude na 100%chlapcek a on ze to pozre a tam pipinka ako vysita.....tak som sa aj potesila doma mam 6 rocneho synceka a 2rocnu dcerku,mne je to jedno co to je hlavne nech je zdrave.Po oznameny manzelovi som dostala studenu sprchu az mi bolo do placu a to je moj drahy velmi dobry chlap,ze nech si nerobim srandu a syn mi povedal,ze dievcatko nechce.svokor sa tiez tvaril odmerane....citim sa nechcena a nahnevana na nich....mate skusenosti

stardust
7. aug 2013

@anda2 nahodou, aj ruzove vecicky vyzeraju rozkosne na chlapcekoch 😉

stardust
7. aug 2013

Ja som tiez chcela dievcata, v nasej rodine sa tiez rodili same dievcata a napokon som dostala dvoch chlapcov...nejak tragicky som to nebrala a teraz by som ani za dievcata nemenila...aspon nemusim kupovat gycove babiky a podobne kravinky.

stellamaris
7. aug 2013

@barbara088 nechaj ich,neries....pockaj,ked bude malicka na svete,este sa z nej budu tesit.Viem,ze take reci ta bolia.Upokoj sa,tes sa na svoje dievcatko 😉
Inak aj ja som si dievcatko priala,ked mi lekar oznamil,ze cakam chlapceka,volala som sklamana manzelovi,ze to bude iba chlapcek.Dnes som najstastnejsia mamina krasneho a dobreho chlapceka a ked mi manzel pripomenie ten Telefonat,najradsej by som si za to vlepila facku 😖 Pri dalsom babätku sa potesim akemukolvek pohlaviu 🙂

stellamaris
7. aug 2013

@anda2 tak mu oblecies ruzove vecicky,aj moj syncek nosi ruzove,v kombinacii s inymi farbami 😉 vsetkym hovorim,ze nosi vsetky farba,nielen modru.

jeemima
7. aug 2013

@barbara088 dufam ze mm pride za tebou este dnes na kolenach a s kyticou za to ze sa dnes choval ako pako... 🙂

aristka
8. aug 2013

v 13 tt je hlúposť hovoriť pohlavie dieťaťa ,lebo všetci či sme dievčatá alebo chlapci tam vyzeráme rovnako ,až postupne ak je dievča sa klytoris zmenšuje a vyvíja sa pohlavie...takže tam došlo k zavádzaniu od lekára....jednoducho sa to v tomto týždni aj keď je to viditeľné nedá určiť či je dievčatko alebo chlapec....jedine genetikou

dada7701
8. aug 2013

...povedz manželovi, že so si vyrobil to má..pretože spermia určuje pohlavie...žena má vždy len X....aj mňa by takáto reakcia sklamala....

barbara088
autor
8. aug 2013

svokor byva s nami tak sa to niekedy neda prehliadnut jeho pindy

danim
8. aug 2013

@barbara088 a uz to ako tak "stravili " ?

barbara088
autor
8. aug 2013

vyzera ze hej....vecer som manzelovi vysvetlila preco som nahnevana,tvaril sa ,ze chape

ifkael
8. aug 2013

@aristka v 11tt mi tri krat potvrdili chlapca ;))

ktarinka
8. aug 2013

@barbara088 nám v 12.tt lekár povedal, že to bude chlapček, v 17.tt to už bolo ale na 80 percent dievčatko, v 23.tt lekár naďalej tvrdil, že dievčatko, tak sme sa už aj všetci pripravovali, už so vyťahovala ružové veci po staršej dcérke a keď som išla v 33.tt na kontrolné sono, tak doktorka zhíkla od údivu, keď tam videla guĺky cec celú obrazovku 🙂 ja som bola šťastná ako blcha ale pravdu povediac manžel bol trošku sklamaný, lebo chcel ešte jednu dcéru ale teraz je pyšný a hrdý otecko nášho chlapčeka 🙂 takže ešte sa to môže zmeniť aj vo vašom prípade, najdôležitejšie aj tak je, aby bolo bábätko zdravé a aby všetko dobre dopadlo 🙂

uankab
8. aug 2013

uprimne nechapem... hlavne v dnesnej dobe, kolko parov tuzi po detoch a z roznych dovodov ich nemaju alebo nemozu mat, alebo ked konecne otehotnia tak o ne pridu, niekto zahlasi ze dievcatko nechce.. je to velmi smutne 😕

aristka
8. aug 2013

@ifkael ja by som kupovala zatiaľ neutrálne veci až okolo 20 až 24tt ty to môže isto povedať

ifkael
8. aug 2013

@aristka chodila som Brestanskemu do hc...on ked povie, tak len vtedy ked si je isty.

ifkael
8. aug 2013

a tak isto povedal aj dievcatka to cakali a trafil sa... ked sa ukazalo babatko. takze ja viem co pisem

barbara088
autor
8. aug 2013

u nas to vyzeralo na chlapceka ale bola to pupocnikova snura a vcera son jasne na 3D sone videla pipinu este mi ukazoval lavy a pravy pysk,takze som veci ktore boli modre zamenila v skrinke za ruzove po dcerke.... 🙂

fordikford
8. aug 2013

nechapem tych našich svokrov myslia su oni su pani sveta ja mam dvoch synov ale aj tak sme velmi tužili po dievčatku hoci sa nam to podarilo dost velkym vekovým rozdielom ale boli sme štastny ,že predsa a ked sme to povedali svokrovi tak reakcia bola "že načo nám to je "som myslela ,že ma trafi ,moja už teraz neboha mamka sa tak tešila ,že sa neda povedat .A jej velky bratia sa nemohli dočkat kedy ju už budu mat. A čo sa týka oblečenia nosi farebne po chalanoch držim ti palce uvidiš ked sa narodi zmeni názor držím palce 🙂 🙂 alebo kupuj biele a žlte veci je neutralne

petulawink
13. aug 2013

Mas pravo sa hnevat,byt sklamana,je to zataz na psychiku...o pohlavi dietatka rozhoduje chlap,takze nech to svoje "muzske ego" nabuduce nevytahuje z nohavic, ked si chlapca nevie spravit🙂...ale bohuzial to ani on sam nevie ovplivnit🙂...ale nechapem co su to za reakcie u dospelych ludi...a keby nedaj boze to babatko bolo chore alebo nejako postihnute,aj vtedy by sa riesilo pohlavie dietatka?:(,kolki ludia toho chlapceka alebo to dievcatko ani len mat nemozu....ja vzdy tvrdim nech si ludia premyslia dopredu co poviedia v urcitych situaciach,lebo niekedy sa slova nedaju vziat spat a zbytocne ublizia...nie je nic krajsie ako zdrave,zivotaschopne DIETA, chalan-baba-uplne jedno🙂...pevne nervy prajem🙂

lillona
13. aug 2013

@petulawink svata pravda, uplne si to vystihla

lucinkab
13. aug 2013

@barbara088 pako...nie ze by bol rad ze je zdrave.... my tiez chceme chlapca ale ked bude dievčatko nevadí len aby bolo zdravučké aj tak to bude náš anjelik 😉

samila1
13. aug 2013

Ahoj, neda mi nereagovat. Ti, co sa Ti zda, ze odmietaju malu, vlastne si v hlave vytvorili nejaku predstavu, comu verili. Vobec to nema s malou nic spolocne. Naozaj teraz si v hlave riesia sklamanie z vlastnych fantazii. Netrap sa, ved vies kolkym vyplodom v nasej hlave bezne verime a potom sa to nejako ustoji....dolezite je, aby si nebola smutna....prajem Ti, aby si myslienkami dokazala pretlct tie ich emocie z vlastneho sklamania, tak, aby Tvoja princeznicka bola stastna uz v maminkynom brusku....

lucka1789
25. aug 2013

@barbara088 Ahoj ja ta viem uplne pochopit ako aj moj muz bol nastaveny na chlapca vkuse len chlapec a chlapec ja som mu vzdy hovorila nech sa pripravi aj na variantu ze to moze byt dievcatko bola som na sone a presne budeme mat dievcatko ked som mu to povedeala tak prislo sklamanie velke ze on chce chlapca aj som si poplakala ☹ ☹ potom mu svokra vynadala a potom som mu aj ja povedala ze nech sa uvedomi lebo s nim zatrasiem a prefackam ho ze nech je stastny ze je sdravucka a teraz uz je v pohode aj sa malinkej prihovara popocuva ju a tak asi len treba cas kym ich to neprejde 😠 😠

figurka1985
7. okt 2013

Och baby... pred casom som citala tuto diskusiu.a krutila som hlavou nad logikou toho muza a svokra....
No a hadajte,co sa stalo mne?cely cas mm bol nastaveny na chlapca.rozpraval s nim,hladkal brusko...dnes sme sa dozvedeli,ze to bude dievcatko... som sklamana z jeho reakcie.... tvrdi,ze sa tesi.... ale vidim,ze sa sprava inak... bruska sa mi nedotkne,nerozprava nan.... je mi nanic. Akoby dievca bolo menejcenne... v akej dobe to zijeme?to muznost sa posudzuje podla roho,ci chlap spravi chlapca?
Dufam,ze to nie je tak... mozno som len citlivejsia.... asi to potrebuje stravit... ☹

hradnapani
7. okt 2013

@figurka1985 nevešaj hlavu! v rodine mame tiez presne takyto pripad a po narodeni dcery je otecko taky pysny a nevymenil by ju za nic na svete. A sam povedal, ze reagoval ako idiot, aj sa za to hanbi. Trvalo mu to par dni, kym sa s tym "vyrovnal". Ale chapem ta, mna by to tiez sklamalo. Ale poradim ti: urcite nedus v sebe ten pocit sklamania. Urcite mu o tom povedz, rychlejsie to odzneje.

figurka1985
7. okt 2013

@hradnapani dakujem ti....
Prave sme sa o tom rozpravali.mm videl,ze ma nieco trapi. Nakoniec to nie je tak,ako som si myslela.nastastie. utvrdil ma v tom,ze sa naozaj velmi tesi... tak asi som naozaj prilis citliva a vidim problem tam,kde nie je....
Ale tu chvilku,co som si to myslela- neprajem ju ziadnej. Kiezby taketo sklamania neexistovali....

mantilka
7. okt 2013

@barbara088 Pokial viem pohlavie urcuje muz.........co si zarobil to ma. Drzim palceky, kazde dietatko je niecim vynimocne a zlatunke.

standu
7. okt 2013

@barbara088 kasli na to, muselo to byt hnusne tak mu to poriadne vytmav! ako tu uz odznelo, co si urobil to ma, nech sa tesi ze je dietatko vporiadku . boze co sme v cine?? ja som chcela dievky, mam. urcite by som sa ale nehnevala keby to tak nebolo. v nasej rodine je to skor opacne. svokor je zo 7mich bratov, ma dvoch synov- velmi chceli vnucky. z mojej strany sme zvacsa same dievcata, stara mama na dievky zvyknuta, ta mala priam hruzu aby som nela chlapca. taka som bola nahnevana... neries to, posli ich dokelu jedina DOLEZITA vec je to, ci je dietatko ZDRAVE tak nech sa preberu. ja by som urobila tehotensku hormonalnu scenu 😎

eeffka
7. okt 2013

Baby ja som cakala prve aj druhe rozpravala som len o dievcatach,kupila ruzovve veci,pri prvom sme do porodu nevedeli,muz mi naznacoval co ked chlapec... Ani meno som nemala,obe su dievky. Ja by som bola strasne nestastna,ked sa raz vnutorne nastavite tazko to rozchodit.

andy04
8. okt 2013

Nemyslím ze je na mieste robit scény.... Ak bol dlho chlap nastavený na chalana tak je normálne ze je tam kvapka sklamania stáva sa to aj mnohým ženám a nik im preto nerobí scény Ked je prípad ze povedia ze to bude jedno pohlavie a za pár mesiacov to na UTZ zmenia moze to zaskočit a o to viac pre chlapa ak je to z chlapčeka na dievčatko Vážne si niektore myslite ze z minuty na minútu začne skakat od radosti, potrebuje čas zvyknúť si na myšlienku. Skôr je to urazena žena ktorá to berie moc osobne... nemyslím ze je moc prípadov ked po pôrode chlap rozmýšľa rovnako... Je veľký omyl očakávať od chlapa aby prežíval tehotenstvo ako žena jemu to bude trvat dlhšie kým si "zvykne" na novú situáciu. Konik je plny tém "ako na to aby sme mali dievčatko" takze tiez si nemyslím ze su nejak diskriminovane proste všetci sme nastavený na niečo v kutiku duše Jedno ti to je az ked pridu problémy s otehotnenim alebo v tehotenstve

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre