Sklamanie z pohlavia bábätka

9. feb 2022

Ahojte. Viem že sa tu nájdu zienky ktoré ma nechopia. Ale. Som bývalá snažilka o miminko. 4 roky bez šance otehotniet. Bolo mi jedno či chlapec či dievča len aby som v zdraví donosila a aby sa mi narodilo zdravé miminko. V 17 tt mi lekárka povedala ze na 80% dievčatko. Nejak sme tomu hnet uverili a začala som sa tešiť na dcérku už som mala aj Meno . No dnes na poradni mi vraví že to je chlapček. Akoby ma obarila horúcou vodou . V hlave sa mi burili všelijaké myšlienky bolo mi aj do plaču ale potom prišli výčitky . Neviem celý deň som taká nervózna podráždená. Je tu niekto a niečím podobným? Prejde ten pocit z sklamania? . Som nahnevaná na samu seba .ach

zdenka11081983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka7477
9. feb 2022

Nebuď !!! Bola to prvá reakcia - taká spontánna - nemáš si čo vyčítať ! Chalani sú super - mám dvoch 🙂

autor
9. feb 2022

@zdenka11081983 ja som rada . Je to zázrak a dar. Nechaoem samú seba takže chápem tvoj názor

jarmila2010
9. feb 2022

@zdenka11081983 si pekne sprosta!!!ani nevies,kolko zien preziva podobne pocity...

oli18
9. feb 2022

Zase ďalšia? Sa s vami roztrhlo vrece? 😲

zdenka11081983
9. feb 2022

Verím, že Ta ti rýchlo prejde. Mam 3 rocneho syna, práve do uspavam, hladká mi ruku... Zahod zle myslienky.

autor
9. feb 2022

@lenka7477 jej si ma upokojila 😊 tiež si myslím lebo som ostala úplne šokovaná na tom sone

jarmila2010
9. feb 2022

ja som 2x bola sklamana...vzdy som bola nastavena uplne naopak,nez nato,co som sa dozvedela...ale vsetko to preslo casom...neboj 🙂

denden77
9. feb 2022

ja som bola presvedcena, ze budem mat chlapca.. partner ma z manzelstva dceru, cize som to brala tak, ze by radsej syna.. a ja a gumicky, ruzova, saticky, babiky a ine, nejdeme dokopy vobec.. a bum, dievca.. tusim sa mi aj dychanie zastavilo, ked mi to oznamili.. ale.. z tej malej ochechule je chalan v teplakoch (ano, v ruzovych - zlyhala som ale ide jej to k ociam🤷‍♀️🤣), gumicky a sponky neznasa rovnako ako ja.. a z hraciek ju najviac zaujima "brm brm".. uz by som ju nevymenila.. ale priznavam, ze mi trvalo asi den to vstrebat 😊
a veta "hlavne, ze je zdrave", nie je klise 😉🍀

zdenka11081983
9. feb 2022

@jarmila2010 za toto som sprosta? No dobre, ako povieš. 🙉

jarmila2010
9. feb 2022

@zdenka11081983 nepotrebuje tvoje odsudenie,ale trochu pochopenia

alienkami
9. feb 2022

@zdenka11081983 Hormóny dokážu divy. Je v strese už niekoľko rokov, keďže sa neúspešne snažili o dieťa. Teraz sa nafixovala na dievčatko, a keď zistila, že je to inak, tak ju to rozhodilo.
Je to len prvotná reakcia. Možno to neprejde hneď, ale keď sa dieťatko narodí, budeš ho ľúbiť a nebudeš riešiť. ❤

autor
9. feb 2022

@denden77 viem že to keď sa mi narodí budem ho milovať najviac na svete . A tiež viem že mnoho takých žien je ako aj ja tak isto . Možno to bol fakt len taký prvotný šok

autor
9. feb 2022

@jarmila2010 ďakujem ti ☺

ligyakovak_gmail
9. feb 2022

Ale prosim ta nehnevaj sa na seba za to. Je to uplne bezna a normalna vec. Ja som take pocity mala tiez zhruba mesiac som si aj poplakala. To tie hormony ver mi. Prejde ta to a zacnes sa tesit na chlapca len to potrebujes stravit.

denden77
9. feb 2022

isto to bol len prvotny sok.. neboj sa 😊🍀

autor
9. feb 2022

@alienkami bože tak tvoj komentár mi vtlacil slzy do očí. Máš úplnú pravdu vystihla si to 😊

dzulli1980
9. feb 2022

Kedysi sa pohlavie nevedelo do pôrodu a malo to svoje čaro ... iné veci boli dôležitejšie ... aby bolo dieťa zdravé, životaschopné atď. ... kopec budúcich rodičov sa tak vyhlo zbytočnému "sklamaniu".

diamond007
9. feb 2022

Podľa mňa ta sklamala skôr ťa predstava ktoru si si vytvorila, to prejde 🙂

thoughtfulweirdo
9. feb 2022

Je to celkom časté. Ja som v prvom tehotenstve bola na chvíľu veľmi sklamaná zo zistenia, že budem mať dcérku, hoci som predtým mala pocit, že mi je to jedno. Ale neboj sa nič, to onedlho prejde, šok zo zmeny plánu pominie a začneš sa tešiť na synčeka 🙂 a keď sa narodí, tak už ti také myšlienky ani vo sne nenapadnú. Tak si nerob výčitky, necíť sa previnilo, dnes si vylož nohy, daj si niečo dobré a nechaj si čas zvyknúť si na predstavu syna. Prajem pohodové tehotenstvo a hlavne veľa zdravia

autor
9. feb 2022

@diamond007 áno môže byť. Úplne som si vsugerovala že to bude dievcatko a nič iné nepripustila

jarmila2010
9. feb 2022

pri prvom som,tak bola presvedcena o dievcatku,ze uz som aj nakupovala dievcenske veci,ked mi sestricka povedala,ze je to maly jumper,slzy sklamania mi tiekli...ked sa syn narodil,vsetky pochybnosti sa rozplynuli a ja som pri druhom tehotenstve,opat tuzila mat chlapca...no,nie..opak bol pravdou a mladsiu mame herecku 😀 a vsetko je tak,ako ma byt

basska_b
9. feb 2022

Ja sa ti necudujem, lebo ved si zober, fixovala si sa roky na to, aby sa ti vobec podarilo babatko. Teraz si sa fixovala na predstavu dievcatka... Nevadi, to sa stava, ze sa lekar sekne - vyber meno chlapcovi a tes sa na neho uplne rovnako 🙂

autor
9. feb 2022

@jarmila2010 jej no tak super. Ešte dobre že som sem napísala . Úplne to zomna všetko opada. 😊

cimage
9. feb 2022

Preziva to viac rodicov. Hlavne ak im povedia pohlavie, zacnu riesit meno a vybavicku a potom ich zaskocia zmenou. Neboj, za par dni to predychas a budes sa tesit na chlapceka. Bol to len sok 🙂

autor
9. feb 2022

@basska_b práve pre To som som mala nervy na samu seba . Že sa nám dlho nedarilo. Že by som nemala mať také picity ake mám. Ale z tejto strany som si to nevzala. A máš pravdu 😊

milka1988
9. feb 2022

Ja ťa chápem tiež tuzba bols dievča, všetko tomu nasvedčovalo, meno vybrané, oblečenie som okukavala, nakoniec chlapec. Prvé co sklamanie smútok ale to trvalo chvíľu bol to skôr šok a teraz? Už sa na neho veľmi tešíme. Chlapci maju tiež do seba niečo iné ako dievčatá a druhé mam od manžela sľúbené dievčatko 🙂

basska_b
9. feb 2022

A to este uvidis, aka to bude parada a laska na prvy pohlad, ked sa narodi 🥰🥰

maribell
9. feb 2022

Podľa mňa to ani tak nie je sklamanie z pohlavia samotného..ja som napríklad zažila pri treťom tehotenstve brutálny pocit, že to bude dievča..ani som si nepripustila, že by to mohlo byť inak.. proste ten pocit bol tak silný že som si bola na 100% istá..a zrazu na ultrazvuku bum chalan .. akože totálny šok a sklamanie..ale skôr sklamanie z toho môjho zlého pocitu .. proste keď vieš pohlavie a máš už určité predstavy, meno, kúpené veci tak jasne že to je šok, nech mi nikto nehovorí že nie 😅

interneta
9. feb 2022

Odkedy si pamatam (jednoducho od malicka), tak som bola presvedcena, ze budem mat konkretne pohlavie. Dokonca som to "citila" ze to bude toto a nic ine. U dr. ma skoro vykotilo z kresla, ked mi povedal opak. Cestou k autu som to volala muzovi, kt si najprv myslel, ze si robim srandu. A ked som sa rozrevala pochopil, ze ee. Drzalo ma to par dni zaroven s vycitkami, ze by mi to malo byt jedno a dolezite je ine. Dokonca som si guglila, ze aka je sanca, ze sa dr. netrafil..aj pri dalsej prehliadke som dufala, ze mi zrazu zahlasi prekvapenie a prd. Od zaciatku do konca sa nic nezmenilo. A teraz je to dieta, ktore nadovsetko milujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre