Som v 15. týždni a zvažujem očkovanie proti Covid-19

vanesssa333
4. aug 2021

Ahojte dievčatá, ja som v 15tom týždni tehotenstva a chcela by som sa len spýtať na váš názor ohľadom očkovania proti covidu 19 v tehotenstve...ja už som podstúpila jedno očkovanie na odporúčanie lekárky v Holandsku ale teraz nie som si tým až tak istá či som spravila dobre a či ist na druhú vakcínu...vďaka za vaše názory

bimbambim
4. aug 2021

Ja by som nešla v tehotenstve.Ale to som ja.Podla mňa už keď máš jednu tak choj na druhú.Susedina dcéra sa dala ako tehotná teraz je v nemocnici lebo ma zrazeninu.Idu ju riešiť že čo s ňou,ale susedu som stretla dávnejšie ked mi to vravela tak neviem či už je doma

janai1
4. aug 2021

@vanesssa333 keď už jednu máš chod aj na druhu...

@bimbambim priateľov kolega na očkovanie nešiel, dostal covid a teraz leží v nemocnici s plucnou emboliou.... Co je lepšie?

bimbambim
4. aug 2021

@janai1 susedov brat očkovany vo februári zomrel na ťažký priebeh kovidu a teraz čo.Ked je niekde ockovani neznamená že nezomrie

janai1
4. aug 2021

@bimbambim to som nepovedala.... Narazala som na to, že po očkovaní mala zrazeninu

bimbambim
4. aug 2021

@janai1 tak tu zrazeninu mala z očkovania tak jej povedali na plucnom oddeleni Snáď by si nevymýšľala

bimbambim
4. aug 2021

Dôsledky môžeš mať aj očkovania aj nezaockovana.Ratat treba z dôsledkami u oboch.

milka1988
4. aug 2021

@vanesssa333 moj nazor je taky ze pokial si daju zeny v tehostvne pichnut vakcinu tak nech neriesia uz potom co tehotna moze jest, co nemoze, ake lieky moze a nemoze. Pri testovani vakcin sa ani gravidne potkany neockuju. Tot moj nazor samozrejme ak sa s nim niekto iny nestotoznuje chapem to. Ja osobne by som sa isto nedala...

janai1
4. aug 2021

@bimbambim však dobre ja netvrdím ze nie... Ved je to možný vedľajší účinok očkovania...
Ja len hovorím ze priateľov kolega nie je očkovaný ale pri covide sa mu tiez vytvorila zrazenina...
Takže myslieť si ze nedám sa zaočkovať a nemôžem mať zrazeninu je blbosť

miriam_s
4. aug 2021

@vanesssa333 Ak ti to lekárka odobrila a jednu už máš, určite by som šla na druhú. Ak si ju nedáš teraz, po tehotenstve už bude príliš neskoro. A ako tehotná si rizikovejšia a prípadný covid ohrozí teba aj dieťa. Sú na to štúdie, ktoré to potvrdzujú. Takže ak už jednu máš, nie je o čom.

luccija
4. aug 2021

@vanesssa333 keď už máš jednu išla by som aj na druhu

bazarocka30
4. aug 2021

urcite to konzultuj so svojou lekarkou a nie s modrym konikom

siska53
4. aug 2021

@vanesssa333 ako tehotna nie.. nedala som sa ani pri prasacej..

vanesssa333
autor
4. aug 2021

@miriam_s a prečo po tehotenstve je príliš neskoro?

nikusssik
4. aug 2021

Kazdy sa musi rozhodnut sam…po rozhovore s lekarom 🙂 ja som vedela, ze by som posledny trimester bola v strese ci mi to niekto domov nedonesie…a v poslednom trimestri su tehotne zeny najviac rizikove…bala som sa taktiez ze by sme sa mohli nakazit v nemocnici pri porode…takych pripadov je naozaj vela z predchadzajucich “vln” a deticky mozu mat komplikacie. Ak by mi to malo pomoct co i len na kludnejsej psychike a lahsom priebehu tak to urobim…napriek tomu ze som zdrava, sportujem, pohyb ma aj zivi, zijem v prirode tak ani tak by som si nikdy nepovedala ze mne sa nic nemoze stat…ale kazdy to ma inak 🙂 treba si zvazit coho sa clovek viac obava 🙂

janinah
4. aug 2021

Dcéra je 27 tt a ide sa očkovať.tirz zvažovala.ale rozhodla sa takto.pted tej.uz covid mala a nebola to žiadna sranda ale protilátky má nízke.tiez sme sa radili s dr.ale rozhodnutie musí urobiť každý za seba a svoje dieťa

andrea_ff
4. aug 2021

@bimbambim vo februari bol plne ockovany na slovensku?

janinah
4. aug 2021

@vanesssa333 v sept.tu máme silnú tretiu vlnu

nevenka
4. aug 2021

@nikusssik no hej, ja som tehotna bola vlani, o ockovani sa len uvazovalo, ze uz uz pride, ockovat sa zacalo az potom, ako som porodila. Takze stresu bolo veru dost, deti starsie do skoly, skolky,...no a teraz mam kontraindikaciu na ockovanie, rozbehla sa mi znova autoimunitna choroba. Takze cakam, ci a kedy sa mi to ukludni...Ale v tehotenstve, co ja viem, bala som sa aj Paralenu a kvapiek d9 nosa, na bolest hrdla mi nikdy nic nechceli v lekarni dat. Tak ale pichnut si akukllvek vakcinu, ma byt v poho...no neviem, je to tazke rozhodnutie, veru...

evaachesa
4. aug 2021

Máš tu neskutočne veľa diskusií na túto tému. Skús najbližšie použiť lupu a najbližšie dni máš postarané o program 😏

xsoniax
4. aug 2021

@vanesssa333 pridaj sa na fb je skupina očkovanie covid 19- tehotné dojčiace a snažiace sa otehotnieť... Poradia ti aj odborníčky... Ja sama som sa dala zaočkovať v 34 a 38 TT.. Som veľmi rada

nikusssik
4. aug 2021

@nevenka ono keby to tehotnym vyslovene neodporucali, tak vlastne nemame na vyber a cakame co bude…ale teraz som si studovala najma zahranicne studie a poradila sa s lekarom. Riziko je jedno aj druhe ale treba zvazit podla seba, ja viem ze ja by som v klude nebola a bala by som sa ze budem lutovat ze som sa neockovala. V mojom blizkom okoli mam mladeho cloveka, predtym zdraveho, otca troch deti, chlap ako hora, nefajciar a covid ho doslova znicil. Dva mesiace leziaci, odchadzali mu oblicky, srdce, doslova ho zachranili hrobarovi z lopaty, dnes po troch mesiacoch sa uci znova chodit…Mam pocit ze kym clovek nevidi a nezazije naozaj v najblizsom okoli to co covid dokaze tak si stale mysli ze ved je to chripka…moj otec dochodca tym presiel lahko a mlady clovek takto…ja sa necitim neohrozitelna, aj ked som to nedostala ani od manzela. Nemozem vediet ako moje telo zareaguje v tehotenstve. Ale pravda je aj to ze rovnako ma clovek obavu z ockovania. Ja som sa riadila radami lekara a taktiez som sa porozpravala s lekarkou vo vakcinacnom centre. Prajem vsetkym maminam nech su zdrave nech sa rozhodnu akokolvek 🙂

ankare
4. aug 2021

Nechoď

riamia91
4. aug 2021

FB skupina - Očkovanie Covid 19 - tehotné, dojčiace, snažiace sa otehotnieť... tu budeš stále na vážkach... tam sú veľmi príjemné diskusie a príklady zo života. Sama som zatiaľ na vážkach, ale na 80% som rozhodnutá, že pôjdem.

mikasz
4. aug 2021

@vanesssa333 porad sa s lekarom, pripadne aj s viacerymi a nie tu na mk kde sa hladaju len konspiracie 🙄🙈
Alebo pozri tu skupinu na fb co radia vyssie, uz niekolko mamiciek aj porodilo, su tam aj aj studie, clanky aj vyjadrenia naozaj odbornikov z gynekologie a porodnictva.
Drzim palce

vanesssa333
autor
4. aug 2021

@riamia91 ďakujem

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_ff
4. aug 2021

@mb2021 ved prave...aj ja som sa cudovala 🤷‍♀️

shinebright
5. aug 2021

@milka1988 práveže testujú- na tehotných ženách aj na gravidných zvieratách (https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vacci...) no štúdie sú limitované.. Mne tiež tvrdili v apríli 2020 že moje dievčatko som nepotratila v 15tt kvôli covidu lebo tehotné nie sú rizikové no nevedeli mi dať príčinu že prečo som teda o ňu prišla keď všetky testy boli v poriadku.. o pár mesiacov neskôr mi oznámili že moja placenta bola infikovaná vírusom ale že vtedy nevedeli lebo to bolo niečo nové… @vanesssa333 tiež riešim túto dilemu lebo na jednej strane som neskutočne smutná že mi hentá pliaga zobrala milované dieťatko, no na druhej strane mám strach z možných dlhodobých následkov vakcíny vzhľadom na limitované štúdie & čas 🤷‍♀️☹️

riamia91
5. aug 2021

@shinebright to mi ľúto, som nevedela, že je niečo také vôbec možné. Na druhej strane aj ako očkované sa môžeme nakaziť a tiež sa to podľa mňa môže žiaľ stať, ale teda brrrr len keď na to pomyslím. A ako zistili po pár mesiacoch, že placenta bola infikovaná vírusom? Si ju ponechali alebo odobrali hneď vzorku a skúmali?

fineta
5. aug 2021

@bazarocka30 súhlasím. Len by som doplnila, že nie iba s jednou lekárkou. Nie je totiž lekár ako lekár. 👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre