Som v 19. týždni a necítim pohyby

samara9
5. jan 2014

ahojte dievčata, som v 19tt skoro na konci a ja nemam pohyby, myslela som si ze od 13tt citim take bublinky ale vraj ono to nieje........... a aj to prestalo.............psoledny pocit ako keby kopancek som maal 30.12 a pred dvoma dnami take silne hmyrenie ale je to prve bato tak nemam potuchy :(((( ja sa bojim ,ze snim daco je na sone som bola 27.12

cerez
5. jan 2014

Ako si to opisovala, to je ono. Teraz to budeš postupne cítiť viac a častejšie. Báť sa nemusíš.

samara9
autor
5. jan 2014

@cerez ja som od 13tt citila take bublikovanie, vsetci mi vravia ze to pohyby niesu a citila som ich uplne dole pri mechure, iba tieto posledne dva razy co som opisala hore som citila to kopnutie uz vyssie aj to hmyrenie tak vyssie..

cerez
5. jan 2014

No a to hmýrenie to je ono.

samara9
autor
5. jan 2014

@cerez také hymrenie pocitujem od 13tt a vsetci mi hovoria ze to nieje mozne a prestalo to :(

lucinocka
5. jan 2014

@samara9 pohoda, ja som prvykrat citila az po ukoncenom 22 tyzdni🙂 a ziadne bublinky nic, rovno rano kopanec do boku🙂) juj akoby to bolo vcera co som sa zacala smiat a muz na mna pozera ci mi nepreplo:D

cerez
5. jan 2014

Ak máš pochybnosti, že nie je niečo v poriadku, zájdi si k dr a vyšetrí ťa a popočúva srdiečko. Každá sme iná a nemôže ťa nik presviedčať, že to nie je možné. Ty sa najlepšie poznáš, poznáš svoje telo, nenechaj si nahovárať iné. Jedine ťa to znepokojuje. Mysli pozitívne a načúvaj telu.

samara9
autor
5. jan 2014

@cerez u dr som bola 27. 12 a mels i tam spinkalo na sone ale vsetko bolo uplne ok a idem zas na morfologicke sono 14.1

samara9
autor
5. jan 2014

@lucinocka
@cerez mna znepokojuje aj to ako tu hocktora pise ze sa jej brucho cele hmyri alebo ze sa na jednu stranu natlaci alebo atk ja mam aj bursko malinke celkovo

ajik24
5. jan 2014

nerob si starosti, pokial je podla usg vsetko ok, tak by nemal byt problem. Mozno mas placentu na prednej stene (ako ja) a vtedy je ze vraj citit pohyby menej. Ja som ich zacala citi okolo 18 tt, ale tiez som si nebola ista ci to je ono a teraz som v 24tt a uz to je jasne rozpoznatelne 🙂 neboj sa ono to pride.

alexia11
5. jan 2014

Neboj sa, urcite este nevies naisto rozlisit co su pohyby babtka a co nie. Ked si prvorodicka, prve pohyby, kedy si budes ist, ze je to ono kludne mozes pocitit az okolo 21.-22.tt. Ja som tiez prve pohyby pocitila az v 21.tt na konci. Ak si ale niesi ista, ci je vsetko ok, zbehni na pohotovost, tam ti urobia sono a ty sa uistis, ze je vsetko v poriadku. Ale urcite sa neboj, ono tie pohyby len zacinaju a aj par dni nemusis nic citit, az potom trosku neskor budes kazdy den citit kopanceky 🙂

cerez
5. jan 2014

@samara9 Ale každá sme iná. Každá má iné tehotenstvo, iný pôrod, iný prach bolesti. Niektoré ako uviedla
@lucinocka cítili rovno kopance. Je to indi-vindi. A súhlasím aj s @ajik24. Takže fuč s čiernymi myšlienkami.

bianca
5. jan 2014

@samara9 pre klud svojej duse sa vykasli na hrdost a kona a chod na gyndu na pohotovost.Zastavam nazor ze radsej byt za hystericku tehulku ako sa doma uzierat ci je vsetko ok

samara9
autor
5. jan 2014

@bianca ale ja niesom hrda alebo tak len ja som iba 19tt a ictam vsade ze pohyby su u prvorodiciek neskôr..

ushuaia
5. jan 2014

@samara9 , ak mas gynekologicke vysetrenia a UZV v poriadku a najma ak si prvorodicka nemusis mat vobec obavy...pohyby mozes citit okolo 20 ale aj az 22 tt, kazda zena je ina...,ja som tiez citila najprv ,,bublinkovanie,, ale pohyby az po 20 tt...zbytocne sa nestresuj, neprospieva to ani tebe ani babatku...vela stastia 🙂

samara9
autor
5. jan 2014

@ushuaia vsetko mam ok 27 somb ola aj na sone aj ma pozerala a ja nemam vôbec problemy za cele tehu....iba zapchu :(

moni244
5. jan 2014

ja som tiez citila pohyby az okolo 22 tyzdna, ja mam siroke boky, takze mala mala dost miesta, ja som dovtedy nemala ani brusko, az potom vyskocilo a ja som zacala citit pohyby

samara9
autor
5. jan 2014

@moni244 Tiez mam siroke boky :D a ani brucho hoc kto kuka po mne ze ty si tehu? :D

zabka1987
5. jan 2014

prvorodičky majú pohyby okolo 20týždň najskôr.... v 13tt to pohyby určite neboli :D ja som druhý krát tehotná a vtedy sú skôr ale v 13tt určite nie..........

lenka1993
5. jan 2014

Ja som prvé pohyby cítila v 21 tt 🙂

ushuaia
5. jan 2014

ja som mala tiez maximalne bezproblemove tehu...,ako vravis so zapchou som sa tiez pasovala... 🙂 , a raz mykozu - ale v horku je to normalne a najma v tehu sme naklonnejsie, zijem v zemi kde je horuco, a najma, od vsetkych daleko, neboj sa mala som rovnake pocity ako ty, ale vsetky vystrenia boli OK, a veru tu sa nerobia testy ako morfologicky UZV ci ine...a moj gynekolog je skvely a vdaka nemu som bola vo vacsej pohode, vzdy som ho zasypala asi tisicami otazok, ale vzdy bol ochotny odpovedat a hlavne pocuvat...drzim ti palce ,ani sa nenazdas a bude drzat svoj VAS vytuzeny uzlicek... 🙂

lucinocka
5. jan 2014

@samara9 jaj moja v 20 tt sa ti nemoze dietatko tak natlacit aby si ho videla🙂 este je malinke🙂 vydrz 🙂 moja sa napr. cez den vobec nehybala, az vecer trosku a v noci zase nic 🙂 cele tehu tak bolo a teraz sa do koze nevie vtrepat co je hyperaktivna🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre