Som v 19 týždni a niečo mi vyteká z pŕs

mimsy
14. mar 2013

Ahojte prosím vás je normálne že mi v 19tt niečo vyteká s prs??? Ja absolútne neviem či je to v poriadku??? ☹

adri33
14. mar 2013

myslim, že ked ta to neboli a to co ti vyteka nema nijaký pach, netreba robit paniku. telo sa pripravuje, tak netreba stresovat.

lubikan
14. mar 2013

moze byt,mliecne zlazy sa uz pripravuju na kojenie

zuzulica
14. mar 2013

@mimsy Ja zatiaľ osobnú skúsenosť nemám,ale asi to bude kolostrum,taký "predchodca"mlieka,sem tam to utri,len to nasilu netlač von!

mimsy
autor
14. mar 2013

och dakujem dievcata,lebo mne do 3-mesiaca strasne rychlo narastli prsia tak som sa zlakla ci je to v poriadku.Som prvorodicka tak nemam skusenost 😒

zuzana909
14. mar 2013

@mimsy nemusíš sa ničoho báť, je to kolostrum - taká lepkavá tekutina môže mať nádych aj do žlta.
pri prvej dcére mi začalo vytekať cca 7 týždňov pred pôrodom a pri druhom už v polovičke tehotenstva.
najlepšie je nechať voľne vytiecť, môže viac vytekať pri stlačení pŕs, napr. ak ležíš na bruchu alebo ťa manžel obíjme.
určite nič nevytláčaj lebo to ti bude vytekať až do pôrodu 😉
ak ti je to nepríjemné kúp si tampóny do podprsenky, čo sa využívajú pri kojení.

anjelicek26
14. mar 2013

@mimsy - veru kolostrum, ked toho bude nejako viac, daj si vlozky na kojenie do podprsenky ;) Kvoli fliacikom 🙂

jesika26
14. mar 2013

@mimsy kolostrum, ničoho sa neboj, kúp si pre istotu tampóny do podrsenky, aby si nemala fľaky na tričku, lebo po zaschnutí to vidno, nie je to ako voda. 😀

mimsy
autor
14. mar 2013

presne dievčata a to je také nepríjemne,ja som sa ráno zobudila a mi môj muž hovorí: To čo máš na tom tričku??? A ja:som sa v noci nudila ta som si tričko špinila bo mám málo prania 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre