Som v 20. týždni tehotenstva a necítim pohyby bábätka

majky192
8. aug 2012

Ahojte, vie mi niekto poradiť? Som prvorodička, lekárka sa ma už v 18 týždni pýtala, či cítim nejaké pohyby
bábätka- necítila som , teraz som v 20 a zatiaľ nič. Párkrát cítim šteklenie na brušku, slabulinké bublinky (len neviem
či to nie sú pohyby čriev). Je tu niekto kto má alebo mal takýto problém alebo kto vie poradiť?

mamiajka04
16. nov 2012

@majky192
ahoj, nemusíš sa vôbec obávať, ja som teraz tiež v 20.t. čakám už druhé bábo, tiež cítim bublinky ale to je to prevaľovanie v bruchu. Tak bude vari kľudnejšie! Moje sa na prvom sone nedalo poriadne ani zachytiť a to som už vtedy cítila prvé bublinky.

petrea
18. nov 2012

@ivkakivka Ahojko, ja som v 23. tyzdni a tiez pocitujem pohyby ako steklenie..to je urcite ono..tiez ma to stekli na povrchu a musim sa tam poskrabkat... je to sranda

ivkakivka
19. nov 2012

@petrea ahoj. ja už od 22. týždňa cítim normálne kopance 🙂 konečne 🙂 a každým dňom to síli. Už aj manžel cíti a dokonca je to aj vidno na pohľad. Aj včera tak malé kopalo až sa mi bruško dvíhalo 🙂

foryou25
19. nov 2012

ja som v 21.tyzdni s dvojkami a ziadne pohyby ani tuk ☹

adeli79
19. nov 2012

my sme 22.tyzden a pohyby zacali tak naozaj iba predvecrom, a to cakame 3.dietatko. mozno su tito najnovsi drobci lenivi 😀

ludmil33
19. nov 2012

Tak nase dvojcatka sa vrtia uz dva tyzdne, ale to je asi preto, ze su dve 😀 den co den sa to stupnuje 🙂

24tatiana24
21. nov 2012

ahojte.prosim vas som v 22tt.pohyby citim uz tak 3tyzdne.ale posledny tyzden ich neako neregistrujen.ic vecer ke si jmea mam klue.no aj to ich moc necitim.skorcitim ako sa babetko tlaci na brusnu stenu.som z toho nervozna,lebo predtym si vedelo uz riadne pokopat.je to moje druhe babo.ak mate s tymto "problemom"skusenosti podelte sa s nim aj so mnou.

modelka199
14. mar 2014

ahojte ja som tiez prvorodicka som zhruba v 20 tt brusko mam len uz by som mala poccitovat pohyby dietatka v brusku skoro vobec necitim obcas sa mi zda ako kopnutie ale neviem ci to je ono a trosku sa bojim ze co ked nebudem vobec nic citit neviem poradte ked viete

katarina832014
10. aug 2014

Ahojte ja som v 20 tyzdni a zatial nemam ziadne pohyby...len sem tam bublinkovanie tak kazdy treti den je to v poriadku....

nellibaba
29. okt 2014

ja som druhorodička 20tyzdni a pri prvom som lepsie citila pohyby ako teraz čakame chlapčeka mozno ze bude taky maly vegetak? 😨

sybo5
11. dec 2014

som druhorodička, mesiac pred porodom. Čo sa týka pohybov dieťatka, tak to moje prvé tehu, som čo sa týka pohybov cítila minimálne, také kludne bábo, ani som nevedela, že ho tam mám. A tiež na monotoringu sa ma furt pýtali, či cítim pohyby a ja že nie. Ale monitor ukázal niečo iné. Všetko Ok. A toto moje druhé tehu - od 5 mesiaca dostávam také kopance, že mám niekedy pocit, že mi musí prasknúť brucho. Furt kope, dole, hore, do bokov, tlačí tu a tam. Takže asi je lepšie ked to bábo v tom brušku kludne ležká, ako ked ti kopačkuje všade tade, potom všetko bolí. Ale to je môj uhol pohladu. Krásne sviatky.

ladybird08
16. dec 2014

@sybo5 ja som na tom uplne rovnako... je to uplne individualne...niekto citi intenzivne, niekto len tak aby sa nepovedalo, zavisi to aj od placenty,ked je moc v predu,tak moc necitit

cikinkira
5. dec 2015

Ahojte maminky...chcem sa spitat ...cakam druhe babetko som v 20.tyzd.a necitim pohyb.babetka neviem co si otom mam misliet lebo pri prvom v tomto tyzdni som pohybi uz mala .poradite mi???

margarita
5. dec 2015

@cikinkira
ja cakam uz stvrte, a tiez som pohyby zacala citit mozno v 22tt.
netreba sa nechat zneistit tym, co vsetko sa pise na nete 😉 zalezi od velkosti babetka, polohy placenty...ja ho aj teraz citim mozno tak 2x za den, ze kopne.

tomasko27
5. dec 2015

@cikinkira Ahoj ja cakam tretie 22t a pohyby citim dost slabo.Niekedy musim babo budit aby sa pohlo.

bejkovnicka
5. dec 2015

Ahojte mamičky, konečne som sa dočkala aj ja. Dnes ráno. V podbrušku asi 10 krát po sebe slabé kopkanie ale dosť silné na to aby som to cítila. Podotýkam som už v 21 tt. A doteraz som necítila absolútne nič, žiadne bublinky, motýliky ani nič podobné. A dnes toto, už som bola naozaj zúfalá aj som si veľa krát poplakala. Zrejme som preskočila fázu bublinkovania a steklenia. Takže sa ani vy ostatné ničoho neobavajte, o tri dni som už v 22 tt. Je to naozaj u každého iné. Tak hlavu hore.

cikinkira
5. dec 2015

@margarita dakujem trosku som sa upokojila lebo stale nadtim rozmislam mam cudne mislienky ale to by asi mala kazda mamina.

cikinkira
15. dec 2015

Ahojte som v 20 tyzdni tehotenstva cakam druhe babetko a citim slabulinke pohiby mam trosku obavi....poradite mi???

tomasko27
16. dec 2015

@cikinkira Ahoj to je v pohode.Ja cakam tretie a pohyby ale velmi slabulinke som mala tiez tak v 20tt a teraz som 24tt a su dni ked citim lepsie pohyby ale ziadne extra kopance to niesu a potom su zase dni ked tak slabucko citim rano a vecer.

slaviena25
27. dec 2015

@majky192 áno to súhlasím, ja som včera vošla do 21tt a stále sa len sústredím na tie bublinky v bruchu, u mňa sa tiež neobjavujú často k tomu na 21tt mám dosť malé brucho pretože moj synček leží vzadu 🙂

iwka1768
14. feb 2016

Môžem sa spýtať ako často cítiť prvé pohyby v 17tt.tri dni som ich cítila a dnes nič zatiaľ je to normálne?

misel0806
14. feb 2016

Ja som ako prvorodicka pohyby citila uz v 18tt. Hned som to rozpoznala sice na zaciatku je to take jemne no citit to. Stalo sa mi uz aj to ze jeden den som ho citila a potom dva dni vobec nic a potom zasa take jemnucke pohyby doky povedal ze na zaciatku je to normalne ze postupne sa rozbehne a pohyby budu len silniet a mal pravdu kopancov som si uzila dost..☺☺☺☺

trubi
13. mar 2016

Ja som v 21 a tiež cítim len jemné prevalovanie. Tiež som si nebola istá, kým mi doktor nepotvrdil, že je to ono. A teraz si to už viac všímam. 🙂

martinq
29. máj 2017

Ahojte chcela som sa spitat som prvorodicka a som 22t a ne citym ziadne pohyby je to zle ? Prvy pohyb som pocitila ale od vtedy nic ziaden pohyb a moj lekar hovori ze je to normalne☹

snehuuulienka
29. máj 2017

@martinq nie si v 29 tt??

martinq
29. máj 2017

@snehuuulienka nie dnes som bola u ginekologa a poslal ma na odborne vysetrene a zistil ze som us v 26 tt

babls5
29. máj 2017

@majky192 ja som pri prvej citila az v 25tt myslim ...ze dost neskoro..uvidime co bude teraz pri druhom neboj

martinq
31. máj 2017

No poslali ma do nemocnicy a poviem vam pravdu najhorsi personal na slovensku v nasich nemocnica urobily my usg vysetrene a nic viac povedaly srdiecko bije ale srdce moze byt ked necitym ziaden pohyb samotny primar v nemocni sa kumne zachoval jak k psovy lebo som romka vsetkych romou nas hadzu do jedneho kosaha a kto sa stara o svoje dieta a tak dopadne najhorsie nemocni su na slovensku. ☹

diana20
31. máj 2017

@martinq neboj sa, keď povedali, že je všetko v poriadku tak asi je 😊 asi máš len pokojné bábo a nehybe sa veľa.. začneš cítiť viac neskôr 😊 oni vidia na tom sone aj či rastie a vyvíja sa, keby niečo nebolo v poriadku, sú povinní ti to povedať.. nestresuj, to nie je dobre pre bábo.. 😉

timilv
31. máj 2017

Za toto je dobrý angel sounds. Ja keď som bola nervózna či je malinká v poriadku, alebo keď sa mi zdalo, že dlho nekopká, som si ju cez to počúvala a vždy ma to ukľudnilo 🙂 aj teraz keď je už väčšia a dáva o sebe riadne vedieť ju veľakrát počúvame a je to strašne zlaté 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre