Som v 21 týždni a mám otvorený kŕčok. Čo bude ďalej?

danielka1982
17. jan 2012

Zdravím maminky.Dnes mi na morfologii oznámili,že bábätko je v poriadku ale otvára sa mi zvnútra krčok a to môžre znamenať potrat alebo predčasný pôrod ak sa to nevylieči.Poslali ma k môjmu gynekólogovi na vaginálne vyšetrenie ale môj lekár už v ordinácii nebol a ordinovať bude až od 24.1.Chcem len vedieť ak máte niektorá s tým skúsenosti na čo sa mám pripraviť,čo ma čaká a aká je pravdepodobnosť,že sa krčok zatvorí po infúziach..

maria30
17. jan 2012

@danielka1982 krčok sa už nezatvorí.. može sa len zastaviť otváranie.. ak tam tvoj lekár nieje do 24-teho, tak by som to určite riešila s nejakým iným lekárom.. musí ho niekto zastupovať.. či? alebo choď rovno do nemocky na pohotovosť.. to fakt nieje sranda.. pri viac rodičkách sa stáva, že krčok odchádza skoro... nechajú ťa v nemocke, naordinujú magnézko (infúzne alebo v tabletách), budeš mať nohy dohora a kľudový režim.. neboj dá sa to zvládnuť.. 😉 moc moc držím palce

danielka1982
autor
17. jan 2012

@maria30 Ďakujem za odpoveď,nevieš náhodou ako dlho asi budem v tej nemocnici?

tea333
17. jan 2012

@danielka1982 obavam sa, ze kludne aj do porodu ☹ ked mas krcok otvoreny, je na to dovod. ale detuchy uz mas velke, to je dobre.

danielka1982
autor
17. jan 2012

@tea333 do pôrodu???bože veď to mám ešte 4 mesiace...nemienim podliehať depresiam a trápeniu,malej by to len ublížilo ale 4 mesiace v nemocke to je už rovno na psychiatriu ☹

tea333
17. jan 2012

@danielka1982 mozu ti to este zasit a budes mat prisny klud na lozku.mozno aj doma. priprav sa vsak na to, ze lezat budes urcite.

ufa
17. jan 2012

@danielka1982 ahoj ja na tvojom mieste by som trvala na zasiti krcku, v tehotenstve sa to robi mne sa otvaral presne ako tebe v 21tt, v nemocnici to neriesili, iba magnezium mi davali a v 22tt som potratila, odtiekla mi voda to sa uz zastavit nedalo, ale doktor vravel ze keby som mozno viac dupala na zasitie...i ked teraz je uz kazdy mudry ☹
v nemocnici uz nenechavaju pacientky lezat dlhodobo, ale odporucaju domaci pokoj na lozku a ten odporucam aj tebe najlepsia poloha co vraveli mne je na lavom boku a pod nohami a zadkom vankus, krkolomna poloha ale stoji to za to
drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a urcite necakaj na tvojho doktora, ries to skor

danielka1982
autor
17. jan 2012

@tea333 nechápem ako zašiť,keď mám krčok otvorený zvnútra nie zvonku.

maria30
17. jan 2012

@danielka1982 to ti tu ťažko povieme.. možno fakt až do konca.. ale väčšinou to robia tak, že ak sa nejaký týždeň - dva nezmení nález, tak ťa pošlú domov, ale s prísnym kľudovým režimom..

klbko235
17. jan 2012

@danielka1982 Ahoj, ja som bola otvorená od 23. týždňa, tak ma môj gynekológ nechal doma na rizikovom. Ležala som vkuse 4. týždne s vyloženými nohami, pozerala filmy, seriály, veľa som čítala, no a asi to pomohlo, prestala som sa otvárať, zastavilo sa to na cca. 2 cm. Lekár ma už nechal na PN až do nástupu na materskú. Inak po tých 4. týždňoch ležania som začala chodiť von, 2x denne na prechádzky, aj som šoférovala. No a nakoniec som rodila 9 dní po termíne cisárskym rezom, lebo som sa vôbec neotvárala...

klbko235
17. jan 2012

@danielka1982 jaaaaj, no a to som zabudla, že som brala veľa magnézia, ale to ti tu baby písali... hlavne ale tabletky ber normálne, žiadne šumivé, to nemá žiaden účinok

maria30
17. jan 2012

@ufa @danielka1982 krčok nešijú na požiadanie... musí byť nato vážny dôvod.. väčšinou sa to robí, ak má budúca mamička problém s krčkom už pred tehotenstvom..po konizácii atď.. tu ti fakt nemáme ako pomôcť a poradiť, najlepšie bude, ak čím skôr pôjdeš k nejakému dr, keď tvoj neordinuje a položíš otázku "čo ďalej" jemu..

danielka1982
autor
17. jan 2012

@klbko235 no ja to mám už na 17 mm ☹

tea333
17. jan 2012

@danielka1982 krcok je teraz ako lievik a ty sa zacinas otvarat. preto je mozne, ze sa zacne otvarat nakoniec aj zvonku. preto ta mozu sit (nehovorim ze budu). mozno by to ale bolo dobre riesenie.

maria30
17. jan 2012

@danielka1982 robili ti cervikometriu na sone, alebo len odhadol, že 17mm?? ak je to 17mm podľa cervikometrie, tak je to dosť málo.. určite by som hneď ráno šla do nemocky za nejakým dr...

klbko235
17. jan 2012

@danielka1982 hlavne si daj kľudový režim, žiaden stres, ľahni si a vylož nohy, určite nerob nič namáhavé a ani nič nedvíhaj, ak by si sa cítila zle, určite choď na pohotovosť. (Ale hlavne žiaden stres, to je spúšťač všetkého zlého v organizme.)

danielka1982
autor
17. jan 2012

@maria30 som si toho vedomá,určite nebudem čakať ale chcela som aspoň predbežne vedieť čo a ako bude...Mám strach...(Mala som ísť na konizáciu kôli ťažkej dysplázii krčka ale otehotnela som a tak sa konizácia presunula až po pôrode.) Pýtala som sa či sa krčok otvára kôli tej dysplázii ale lekárka vravela,že nie.

danielka1982
autor
17. jan 2012

@maria30 Dnes podľa tej cervicometrie...

anjelicek26
17. jan 2012

@danielka1982 - tak to je velmi skrateny krcok. Ak sa da zasit, tak zasit - ale to sa robieva okolo 15.tyzdna, neviem, ci teraz uz nie je neskoro. Urcite by som lezala, ani sa nehla, nohy hore a ak treba, radsej do nemocnice. Nech sa nic nestane.

maria30
17. jan 2012

@danielka1982 tak to by mal byť dôvod na serkláž.. veď uvidíš.. neboj.. hlavne nestresuj, lebo psychika robí divy.. moc držím palce 😉

ufa
17. jan 2012

@maria30 to mas pravdu, vlastne ja som po dvoch konizaciach a krcok mam cca16mm

danielka1982
autor
17. jan 2012

@maria30 serkláž?a to je zas čo? snažím sa nestresovať ale 4 mesiace v nemocnici do pôrodu by som nevydržala.

maria30
17. jan 2012

@danielka1982 to je to zašitie krčka.. neboj dá sa to zvládnuť.. ja som si tiež niečo podobné prežila.. ale ako som písala, ak sa nejaký ten týždeň stav nemení, tak ťa pošlú ležať domov...nerob zbytočné uzávery a stres, kým ti nepovedia čo a ako 😉

klbko235
18. jan 2012

@danielka1982 neboj sa, ked sa ti stav nebude zhorsovat a otavaranie sa zastavi, poslu ta lezat domov...

sisinka8
3. feb 2012

dava sa aj pesar uz velmi nezasivaju.......

luskacik
17. máj 2012

@danielka1982 - dnes mi na morfológii zistili presne to isté čo vtedy tebe, že sa otváram zvnútra. Mám sa urgentne hlásiť u svojho dr. Zajtra ráno tam samozrejme idem, ale strašne sa bojím čo bude ďalej. Prosím ťa, napíš sem, ako to potom prebiehalo u teba, bola si aj v nemocnici, zašívali ťa?... Ako čítam, už si porodila, tak zároveň srdečne blahoželám 🙂

danielka1982
autor
18. máj 2012

@luskacik mne dali na vyber...ale doktor mi odporucal nezasivat...keby som sla na serklaz tak by sa mi tam skor dostala infekcia a to je horsie ako sa zvnutra otvarat...vydrzali sme to...bola som v nemocnici na magneziu asi 5 dni a doma kludovy rezim a lezat hore nohami 🙂 pomohlo

luskacik
18. máj 2012

@danielka1982 ďakujem za odpoveď. Práve si balím tašku a mám sa hlásiť v nemocnici na príjme. Moja dr. mi povedala, že nech mi to radšej zašijú, tak uvidíme čo mi tam povedia.

eri28
18. máj 2012

@danielka1982 ja ti verim, ze je to vela, ale co neurobis, pre minco, bola by som tam aj 6m, keby som vedela, ze pomozu....

meriembou
5. mar 2019

@danielka1982 ahoj viem ze je to stará diskusia len sa nachádzam presne takom istom probléme chcem sa spýtať či si nakoniec ležala v nemocnici alebo ake lieky ti dali kedy sa nakoniec porodila dakujem vrlmi pekne

elisebah91
25. mar 2019

@meriembou ahoj, cakame druhe a pri poslednej kontrole(20tt) mi povedala, ze mam skrateny krcok nieco vyse 3cm, ale nechala ma doma s tym, ze kludovy rezim, nohyl hore atd. Pri nasom sidle(26mes.) mam co robit, ale snazim sa. Ked som cakala prvu tak som bola s tymto istym aj v nemocnici 2x po tyzdni. Lezala som s nohami hore, minimalne chodila, sedela atd. Davali mi magnezko do zily a potom aj tabletky-aj teraz beriem. Uvidim co bude najblizsie ale nechcela by som ist lezat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre