Som v 5. mesiaci a necítim pohyby

lukasko12
11. júl 2020

Ahojte baby som tehotna som v 5 mesiaci ale vobec necitim ani pohyby a brusko mam stale malinke vobe to nie je vidiet.Kedy na vas volo vidno brusko a to uz cakame druhe.Mala by som ist s tym ku doktorke dakujem za odpovede

zuzka251
11. júl 2020

@lukasko12 ja som mala viditelnejsie brusko v cca 24 tyzdni, je to individualne

j_a_j_a
11. júl 2020

moja kamoška ked bola v nemocncici tak mi vravela že bola v 5 mesiaci a bruško keby ani nebola tehotná

lukasko12
autor
11. júl 2020

@j_a_j_a no ved ja mam to iste a pohyby ziadne uz som s toho zufala a spinenie a bolesti tiez nemam ziadne

etelkatelka
12. júl 2020

@lukasko12 a nechodíš na poradňu?
Tam nerobí sono?
Náš robí sono a meranie na každej poradni a hneď povie aj kde je placentu.
Možno je v predu.
A pre istotu by som šla, zavolala sestričke a spytala sa. A ktorý si týždeň?
@lukasko12

j_a_j_a
12. júl 2020

@lukasko12 su take zeny co im nevidno brusisko, mozno ak lahnes na brusko zacitis dake pohyby.

34michaela
12. júl 2020

@lukasko12 som v 17tt a brusko tiež nič moc, keď ležím tak rovné a keď stojím tak trošku vykukne ale tiež nieje také pravé guľaté tehu brusko, skôr podbrusko mam také trosku väčšie.A to je moje už 3.tehotenstvo. Síce pohyby už ale také jemnulinke cítim občas keď ležím

ajka0207
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukasko12
autor
12. júl 2020

@34michaela ja necitim vobec nic

lukasko12
autor
12. júl 2020

@etelkatelka na poradne chodim jasne aj na sono naposledy tam bolo vsetko v poriadku a teraz ci bude neviem

etelkatelka
13. júl 2020

@lukasko12 a kedy ideš na poradňu?
A hlavne v kolkom si týždni?
Mne napríklad, teraz toto tretie tehotenstvo bolo úplne neskoro cítiť pohyby. Placenta vpredu... A slabucko veľmi.
Prvé dve deti kopali ako o život, toto je pokojné.
Neboj ono sa to rozbehne, držím silno palce 😊

34michaela
13. júl 2020

@lukasko12 neboj určite je všetko ok, ak si prvorodicka je to normálne ze pohyby môžeš cítiť aj až v 22tt. Ú každej je to ináč. Ja zas stresujem že nemám brusko 🙄 pri prvých dvoch som mala v takomto TT už krásne

sofinka1301
13. júl 2020

@lukasko12 ja som v 19tt a tiež necítim pohyby ešte... Neboj všetko bude ok

lukasko12
autor
13. júl 2020

@etelkatelka velmi dakujem

lukasko12
autor
13. júl 2020

@34michaela ja uz budem mat 2dieta

ukulela
13. júl 2020

@lukasko12 stačí mať placentu vpredu a učiť pohyby je problém. A ďalej, má ja kolegyňa mohla a aj v práci tajila tehotenstvo do 7 mesiaca, nemala skoro žiadne brucho. Takže žiadny stres.

lukasko12
autor
17. júl 2020

@ukulela no to mam v predu male je ze vraj v poriadku len mam cakat pohyby a je to dobre ked je placenta v predu

lukasko12
autor
17. júl 2020

Baby v ktorom mesiaci ste citili vacsie pohyby a nie take mravcenie alebo lietanie motylou.Uz cakam druhe a som t mesiaci a stale citim take pohyby ako opisujem

nivea777
17. júl 2020

@lukasko12 ja som čítala pohyby od 18tt, také veľké ze mi brucho vyduvalo az okolo 30tt

lukasko12
autor
18. júl 2020

@nivea777 ja nemam take a neviem co mam robit ci s tym mam ist niekde lebo ked som bola na sone mi povedali ze je vsetko v poriadku

lukasko12
autor
19. júl 2020

Babulky citala som si papiere a ja mam placentu v zadu je to v poho ale pohyby necitim stale

etelkatelka
19. júl 2020

@lukasko12 bola si u lekára?
Bola.
Povedal, že všetko o.k?
Povedal..na čo sa tak stresuješ nechápem....veď to není dobré ani pre teba ani pre bábätko....
Potom po pôrode budeš vypisovať aké máš nervne dieťa, však kľud, ver MUDr a pohyby prídu keď je všetko o. K.
Ja mám tretie dieťa a je úplne iné, pokojne, kope sem a tam, prvé dve deti kopali ako o život... Treba sa upokojiť a hlavne dobre myslieť.
Pripravovať výbavu a tešiť sa a kopanceky prídu samé a niekedy to budú aj iné kopanice, také silné, že sa až zobudíš 😊🍀❤️

lukasko12
autor
20. júl 2020

@etelkatelka jasne klud mam jedno dieta ktore je ine a musim mat nim trpezlivost takze priznam a troska som aj nervozna ale myslim na to malinke trapia ma tie pohyby ze su neni ako som mala pri malom

lukasko12
autor
20. júl 2020

@etelkatelka aj ty cakas babetko alebo uz mas

etelkatelka
20. júl 2020

@lukasko12 ja mam dve deti. Tretie čakám v september na konci.. Ale užívam si všetko čo sa dá, lebo do 22 týždňa mi bolo strašne zle furt...

karmen118
20. júl 2020

@lukasko12 nemáš placentu zpredu? Ja som tak mala pri druhom tehu, a pohyby som začala cítiť o dosť neskôr ako pri prvom. Aj na prvom sone nič poriadne môj gynekológ nevidel, tak ma poslali do Martina ku Grochalovi a tam potvrdil vpredu placentu a že malý je ok, ako mi rástlo bruško tak už potom aj na obyč. sone môj gynčiar videl všetko čo potreboval. A moje obe deti boli pohodlné, takže sa hýbali dosť málo. Najviac som cítila,keď sa potom už pretočili hlavou dole.

lukasko12
autor
20. júl 2020

@karmen118 ja mam placentu vpredu mne tiez videli vsetko na sone len dobre nevideli co to je ale potom sa objavila a dr povedala ze to bude dievca vipada na dievca ale ze ked chcem ju lepaie videt a tak podrobnejsie tak mam ist na 3D

karmen118
21. júl 2020

@lukasko12 tak to aj preto menej cítiš pohyby, náš malý bol zaborený do placenty tváričkou, keď sme boli na tom 3D sone - a to ma museli poslať chodiť po schodoch, aby sa otočil 😀, lebo mu videl akurát chrbát 😂, a väčšinu času bol natočený vpredu chrbátik a rúčky nôžky smerovali smerom dnu. Preto tie pohyby boli tlmené viac. Za to ak sa náhodou otočil a začal kopcovať to bolelo, lebo vlastne kopal do placenty.

lukasko12
autor
21. júl 2020

@karmen118 ale ja nic take nemam malu bolo velmi dobre vidno takze neviem

lukasko12
autor
22. júl 2020

Baby ake ma byt brusko pri babe okruhle alebo spicate

34michaela
23. júl 2020

@lukasko12 😁😁 ja som mala rovnaké aj pri babe aj pri chlapcovi takže by som sa podľa toho neriadila, neverím na tieto keci 🙂 teraz čakám tretie a brusko nemám zďaleka také veľké ako pri predošlých, mam ho do dola a len podbrusko väčšie a zas to bude chlapec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre