Spanie v 25. týždni

mia_142x
6. dec 2021

Ahojte chcem sa opýtať som 25 týždni tehotenstva a spavam už dlho na ľavom a pravom boku chcem sa opýtať na chrbte sa môže spať.lebo som počula že dieťa ma malo kyslíka keď sa spí na chrbte.a ešte sa chcem opýtať mali ste niektora už druhé bábo po dlhšom čase ja čakám druhé po 9r a neviem chcem vedieť názor či je to horšie alebo lepšie ten samotný pôrod niekto povie že druhý je najhorai či sa obávať a báť alebo nie ďakujem za váš názor

calmmeadow
6. dec 2021

ja som spavala na chrbte az do porodu.Pytala som sa na to aj doktora a povedal,ze pokial mne nie je zle,ked spim na chrbte,tak babatku sa nic nestane
Ja som mala druhe po 3 rokoch,takze neviem ako je to po takom dlhom case ako u teba,ale za mna bol druhy porod tazsi,hoci paradoxne bol druhy syn mensi a malo by to byt jednoduchsie,ale opak bol pravdou.Ale myslim,ze to je u kazdeho individualne,takze sa podla mna nemusis bat...vacsinou praveze druhy porod byva lahsi nez prvy

andrea_prestastna
7. dec 2021

@mia_142x ahoj som 28tt spim na bokoch ale bolia ma krize kazdu hodinu sa pretacam jak prasa pribrala som 10kil a ozaj sa citim jak slon ked sa len tocim, najviac sa tesim ked porodim a zaspim na bruchu lebo vzdy som len tak spala, nepocula som o tom ze nejak skodis babatku ked spis na chrbte iba ze zene moze byt horsie kvoli dutej zile , drzim ti palce dokonca

fok
7. dec 2021

Ahoj, toto by som neriešila...neviem v noci si naozaj neuvedomujem ako si ľahnem a veľakrát sa zobudím na chrbte... pokiaľ je tebe tak pohodlne prečo nie...🙂

adrbat
7. dec 2021

Ja som v 21tt a spím aj na chrbte. Aspoň každé ráno sa tak zobudím 🤷🏻‍♀️.

naobedbuduspagety
7. dec 2021

Ja si ľahnúť na chrbát tak sa zadusím 😂. Nevládzem tak dýchať.. Ale áno, mňa lekár vyslovene upozornil, že pokiaľ sa zatlačí dutá žila ( spôsobuje to spánok na chrbte) ide do obehu menej okysličenej krvi, čo spôsobuje problémy hlavne matke, ale môže to uškodiť aj bábätku. Ja to mám vyslovene zakázané, nemôžem na chrbte ležať, ale ja mám choré bábätko a je to pre neho nebezpečné, zdravé deti by to ovplyvňovať extrémne nemalo.

petko81
7. dec 2021

@mia_142x my tiež budeme mat po 8 rokoch. Ccheli sme skôr ale nejako to nešlo.rodit budem asi sekcou tak ako prvý. Chcela som normalne ale neviem, mala ma aj okolo krku pupocnu šnúru. Dúfam ze všetko bude okej

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naobedbuduspagety
7. dec 2021

@beata_k niektoré nemusia zareagovať, hlavne v spánku, ale jasné nie je to až také strašné ako sa zvykne opisovať, zdravím detičkám by to nemalo ublížiť aj keby tak mamina preleží pol noci... Mňa lekárka polohuje aj na Sone aby som neležala rovno na chrbte, väčšinou ma nadvihne vyššie alebo mierne pootočí nabok. Ale u mňa je to iné..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre