Strašne sa bojím nástrihu

kriketa
30. dec 2012

Ahojte,
dnes v noci nechápem prečo, vôbec nemyslím na pôrod, ale sa mi o ňom snívalo a normálne mi je z toho celý deň divne. Začala som sa ho strašne báť a neviem sa tohto strachu zbaviť. Dá sa povedať, že viac sa možno bojím nástrihu, ja ho nechcem, čo som študovala, tak niekedy ho vôbec nie je treba, nastrihávajú len preventívne. Máte niekto skúsenosti s tým, že vás nenastrihli? Veľmi sa mi to prieči a budem sa cítiť zmrzačená a to nevravím o tom, že sa bojím bolesti zo zašívania, nechcem to! Keď budem na tom trvať, ale naozaj že prísne, vyjdú mi v ústrety? Ako samozrejme, keby videli, že bez nástrihu to nepôjde, tak čo mi ostáva, ale nechcem to len tak preventívne, keď to možno ani nebude treba. Neskutočne sa toho bojím a dnes celý deň na nič iné nemyslím. Aj som sa o tom bavila s mamou, ale nepomohlo, ja ten nástrih proste nechcem. Inak budem rodiť doma.

teddynko
30. dec 2012

Pamätám sa na všetko počas pôrodu, len nástrih som nezaregistrovala... a mala som ho 3x... 😉

zivika
30. dec 2012

@kriketa ahoj, este je velmi skoro stresovat sa porodom...nastrihu sa bojime snad vsetky, aj ja som sa bala a chystala som sa na to ako na koniec sveta a nakoniec ma museli odrodit sekciou 🙂 takze moja rada, este na porod nemysli, uzivaj si tehu 😉

lucinocka
30. dec 2012

@kriketa mna nenastrihli, tu sa nastrihy nerobia 🙂 ale myslim ze po tom ako mi pchal gel na krcok ..a prebijal plodovu vodu aby konecne zacali kontrakcie by mi ten nastrih ani nevadil..uz som mala dole tak vsetko strpnute od bolesti, ze som sa ani vycikat nemohla, ked ma nutili:D Nemysli na take somariny,uvidis za chodu co a ako 🙂 Kamoska prvorodicka porodila za tri hodiny, bez nastrihu ani jeden steh..🙂 ja som mala tri vonkajsie , tri vnutorne, pukla som🙂 za dva tyzdne som ani nevedela ze som rodila..to je to najmenej🙂

kriketa
autor
30. dec 2012

@zivika veď ja som bola úplne v pohode, ale ten sen ma dostal... panika od rána.... už neviem ako sa mám ukľudniť, ja neznášam bolesť a už vôbec neznesiem zašívanie.... až sa mi chce plakať od strachu

dadka212
30. dec 2012

@kriketa teda ja som nástrih ani necítila, ja som ani netušila, že ma nastrihli, ale v mojom prípade museli začala som sa trhať šikmo takže mňa by skôr zmrzačilo to nenastrihnutie....ale ak sa tak bojíš, tak si kúp epino a cvič 😉

teddynko
30. dec 2012

@lucinocka nerobia?? A keď je dieťa také veľké, že ho matka nedokáže vytlačiť, čo urobia? To je môj prípad z prvého pôrodu.. bola som im neskonale vďačná za nástrih..

veve16
30. dec 2012

ak nástrih nechceš, tak im povedz, že si ho neželáš, ak nebude potrebný a nebude bábätko v ohrození.

sisaha
30. dec 2012

@kriketa svoje rozhodnutie, ze nechces nastrih (ktory inak vobec neboli, lebo ho robia pocas kontrakcie) konzultuj s porodnikom, ale na tvojom mieste by som sa s nim snazila dohodnut, ze ho spravi, iba ak to bude nevyhnutne. Ak ho totiz uplne odmietnes a pritom bude nutny, mozes sa tak potrhat, ze sa budu zasivat ako velkonocnu vysivku, co v konecnom dosledku moze byt ovela horsie ako ked to riadi lekar..

kriketa
autor
30. dec 2012

@veve16 to chcem aj spraviť, len či mi urobia po vôli, ale ja im to budem opakovať asi aj počas pôrodu 🙂

laurica123
30. dec 2012

@kriketa ako samotny nastrih necitis ani zasivanie pretoze to umrtvia ...no po porode je o dost bolestive aspon mna to bolelo teraz uz nemam ani pred tym som po nastrihu nemala problemy tiez teraz cakam babo no ak nechces ako prvorodicka mat nastrih skus preto nieco spravit nejake cviky masaz hradze hocico ..prvorodicky nastrihavaju povacsine vzdy su aj vynimky ale veeelmi malo..a dost zalezi aj kde chces rodit teda nemocnice pozistuj si co akceptuju co nie ty si predsa ta co bude rodit takze nejake to slovo mas..porod doma by som neriskovala preroze to moze ohrozit zivot vas oboch a nevies ci nakoniec nebude potrebny cisarsky

mauzi
30. dec 2012

@kriketa Ja som mala nástrih, ale vôbec neviem kedy mi ho doktorka urobila, takže toho sa skutočne báť nemusíš 🙂 A čo sa týka zašívania, mysli na svoje bábo, ak ho budeš mať v dohľade pozrj naň a prejde to raz-dva....určite to všetko v pohode zvládneš ako mnohé

lejlla
30. dec 2012

Mna tiez nastrihavali 2x no nic prijemne ale da sa to vydrzat.keby. si sa roztrhla sama moze to sitie boliet viac ako keby ta nastrihli a zasili...ale ved doktor snad bude vediet co je najlepsie.vela zdaru!

kriketa
autor
30. dec 2012

@sisaha ja sa bojím strašne toho zašívania lebo odvšadial počúvam, že je to horšia bolesť ako samotný pôrod..to ako vôbec neúmrtvia alebo čo??

lucinocka
30. dec 2012

@teddynko no ja neviem, viem len ze ked som sa rozpravala s porodnou babicou v nemocke / bola som tam mesiac tak som si pokecala o vsetkom moznom :D/ vravela, ze po novom doktori nestrihaju... ja som mala pri porode 2 babice porodne a jedna mi masirovala hrazdu dole, druha vytahovala hlavicku a doktor sa mi valal po bruchu:D

sisaha
30. dec 2012

@kriketa blbost...nie je to az taka bolest..., mna to iba trosku stipkalo, ked ma sil

veve16
30. dec 2012

@kriketa to závisí aj od toho, na akého doktora natrafíš, mne moja doktorka povedala, že ak nebude nutný, že mi ho teda neurobí,ak si ho neželám, ale nakoniec mi ho urobila (ale iba taký maličký), lebo nastala mierna komplikácia.

julkae.
30. dec 2012

ja som sa tiež toho bála 🙂,čítala som všetko možné,že sa to dá aj bez toho....Ale úplne zbytočne na to myslíš a naháňaš si strach.Príde to tak rýchlo,v tom strese si ani neuvedomíš kedy Ti to spravia (ak,Ti to vobec spravia) Ja som rodila s epidurálom takže vobec neviem kedy ma nadstrihli alebo zašili.Naozaj.Potom na druhý deň,keď už epidurál neúčinkoval síce boli bolesti ale to už som bola v kľude na izbe a dávali mi aj tabletky na bolesť.Takže na záver: v žiadnom prípade sa nebáť,nestresovať všetko príde a prebehne tak rýchlo....každý porod je iný,každá má iný prah bolesti....

skibaby
30. dec 2012

prepac, ale na tvojom mieste by som mala skor strach z porodu doma ako z nejakeho nastrihu...

anjelicek26
30. dec 2012

@kriketa pri druhom nastrih nebol, ale natrhnutie dobre 5 cm od krcku az von, hojilo sa to horsie ako ten 1,5 cm nastrih do stran pri malej ( ktory dnes ani pri najlepsej voli neviem nahmatat kde bol)

janka196
30. dec 2012

@kriketa ahoj ja som mala z toho podobnu hrozu, pri prvom ma vsak nenastrihli. rodila som v anglicku a fakt super. porodna asistentka sa mi venovala masirovala hradzu takze ziaden nastrih nebol potrebny. mala som epi dopichnutu aj na tlacenie aj na sitie kedze som sa trosku natrhla na tri stehy. pri druhom porode na svk to bolo fakt hrozne. asi mi bol nastrih zrobeny zle ,ale citila som aj to nastrihnutie a to sitie bolo fakt hrozne 😢 mala som to aj umrtvene ale aj napriek tomu som vsetko citila. vies ze som ta teraz asi vystrasila este viac. ale zial taka je moja skusenost ☹

kriketa
autor
30. dec 2012

@skibaby keď ja mám proste veľký strach z ihiel, keď mi brali krv, mala som predtým tlak 136 a hneď po odobratí 128... fakt sa bojím ihiel a príde mi to hrozné zašívať takú časť tela....

munu
30. dec 2012

@kriketa nestresuj sa ani trosku nastrihom, ani nicim okolo porodu.. mam za sebou dva porody a poviem ti tak, ze pri prvom ma nenastrihli a bola som potrhana tak, ze som so sitim mala problemy este 4 mesiace po porode.. nechali to na prirodu a takto som dopadla.. pri druhom porode ma lekarka nstrihla, lebo hovorila, ze uz to videla, ako by som sa bola zle potrhala po tych istych miestach ako z prveho porodu, tak rychlo nastrihla.. aj mi povedala, kedy to ide urobit a aj tak som nic necitila 😀 na sitie si vypytaj injekciu na znecitlivenie a bude to pohoda 😉 este dodam, ze po nastrihu som sa tak rychlo zahojila, ze som nepotrebovala ani jedinu tabletku od bolesti, absolutne ani jedinu od sameho porodu a taktiez som do dvoch tyzdnov prestala krvacat, aj som bola zahojena a sedela som na zadku hned v ten den, co som rodila 😉 fakt sa nestresuj, nieje na to dovod 🙂 🙂 ine prezili, aj ty to prezijes 🙂

a2303
30. dec 2012

Nechcem Ťa strašiť ale nástrih je to posledné, čo si pri pôrode uvedomíš.. (ja som si to ani neuvedomila ani som to nezaregistrovala, kedy ma nastrihli). Jednoducho povedané, pôrod a kontrakcie bolia tak, že nástrih je oproti tomu nič... Ale každá sme to prežila, každá sme tu a napriek tomu rodíme ďalej 🙂 Je normálne, že sa bojíš (každá sa bojíme...) ale na všetko zabudneš a bolesť prebolí... držím palce!

kriketa
autor
30. dec 2012

@janka196 však toto...preto by som sa mu najradšej úplne vyhla...však oni uvidia, keby mali nastať nejaké problémy, nech ma nastrihnú len vtedy.... budem na tom trvať, možno to ani nebude treba.

bubula_007
30. dec 2012

@kriketa Porozprávaj sa o tom so svojím gynekológom. Nič sa nemusí, ak s tým ty nesúhlasíš. Len si povedz svoje. Ale zase na druhej strane radšej ten nástrih, ako by si sa mala natrhnúť pri pôrode a to by bolo omnoho horšie. Je to len malinká jazva, žiadna tragédia. Dá sa s tým žiť. Ja ti viem poradiť hlavne to, aby si sa o všetkom porozprávala so svojím gyn. a ako ti radí aj zivika, nestresuj. Bábetíčko potrebuje pokojnú mamičku. 🙂

skibaby
30. dec 2012

@kriketa nejaka ihla ta uz nerozhadze, neboj;) to skor ten domaci porod je brutal riskantny...

henriett19
30. dec 2012

@kriketa podľa mňa to nieje nič hrozné, trošku to štípe keď šijú a nástrih fakt nieje ani cítiť...skôr na druhý deň ťa to bude bolieť, ale tak s tým musíš rátať ;) hlavne sa nestresuj a neplaš, mysli na to, že všetko bude OK 🙂 veľa šťastia

a2303
30. dec 2012

Ešte som zabudla, ak doktor vidí, že musí spraviť nástrih, tak je to vždy lepšie ako sa úplne dotrhať... Nástrih sa pekne zašije ale dotrhané časti už ťažšie... Pôrod doma by som nikdy nevolila, na vlastnej koži (pri malom) som pocítila, čo sa deje ak nastanú komplikácie.. Malý sa dusil a za 5 min som už bola na operačke (ak by nekonali tak rychlo, tak by sa šnúrou udusil... kontrakcie ho tlačili dole a šnúra ho tým pádom škrtila, ktorú mal okolo krku).
Nikto Ťa nechce strašiť ale pôrod nie je ľahký, podľa mňa preto rodia ženy a nie muži 😵 užívaj si tehotenstvo a na pôrod nemysli. Hocičo spravíš, pôrod neovplyvníš..

zumasi
30. dec 2012

@kriketa ahoj, skus si nastudovat info ohladom balonika epi-no, je aj tu na mk dost dlha diskusia, ide o balonik ktorym sa to tam dole rozcvicuje par tyzdnov pred porodom. ma to viac vyhod ako len to ze je dost velka pravdepodobnost nenastrihnutia, ale pise sa o tom dost inde, tak to tu nejdem vypisovat 🙂 samozrejme, nemusi to vyjst na 100 percent, ale po psychickej stranke je to neskutocna pomoc, a vo vacsine pripadov to naozaj uchrani od nastrihu aj natrhnutia 🙂 drzim palce ..

lilus07
30. dec 2012

Ahoj, ja som to pri tej bolesti ani vobec nevnímala a to som bola zašívaná dosť, kedže malý mal 4150 g, nieje to až také hrozné 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre