Sú bolesti v podbrušku v 28 týždni normálne?

leeenka26
28. feb 2012

Ahojte, chcem sa opytat, bolesti v podbrusku take tahave, pichlave v spodnej casti su normalne? Rastie mi maternica a natahuju sa svaly? Inak mi nic nie je, citim pekne pohyby, vcera som bola aj u doktorky, aj mi merala krcok a vsetko v pohode, som na rizikovom. Tieto problemy mam len od vcera vecer a vzdy iba vecer. Rozmyslam ze pojdem asi na pohotovost, len nie som si ista, lebo toto su len take tahave bolesti, nie pravidelne a napr. ked sedim alebo lezim, tak sa nic nedeje. Nijak ma to neobtazuje, len ide o to, ci je to normalne, alebo ci nie. Brucho mi netvrdne, len tie tahave bolesti ked vstavam a zohybam sa a pretacam na posteli. Len sa trochu bojim, lebo predchadzajuci porod som mala predcasny v 26. tt. Magnezium beriem 3x denne.

katren
28. feb 2012

@leeenka26 jasne, ze to moze byt rast maternice, ja by som este nesla na pohotovost... 😉

leeenka26
autor
28. feb 2012

@katren tiez mam ten pocit, lebo viem ako sa prejavuje predcasny porod a to je uplne ine. A vcera ked som bola na poradni, bolo vsetko v poriadku, doktorka ma pozerala aj zospodu a bola spokojna s krckom.

leeenka26
autor
28. feb 2012

@katren a dokedy budem mat taketo bolesti? To su nejake obdobia kedy sa maternica natahuje?

anjelicek26
28. feb 2012

@leeenka26 - porodila si velmi predcasne a ani nie pred rokom. Druhy raz sa to moze spustit behom hodiny, druhe porody su rychle, hrdlo sa otvara rychlejsie. Ak si nie si niecim ista - chod. Aj keby ta len mali dat na monitor a pozriet, ci mas kontrakcie.

gumimaci
28. feb 2012

@leeenka26 maternica rastie cele tehu. pred tehotenstvom ti vazila cca 100g tak pred porodom vazi okolo jedneho kila. Ak si mala problemy v prvom tehu, a teraz mas bolesti tak chod k lekarovi. Drzim palce

leeenka26
autor
28. feb 2012

@anjelicek26
@gumimaci pojdem radsej.

leeenka26
autor
29. feb 2012

Takze vseko v poriadku nastastie. Ide o natahovanie maternice.

iris101
24. dec 2020

Marcovky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre