Sumamed v tehotenstve

xtremme
10. mar 2018

Ahojte baby,prosim o radu,ktora z Vas musela v 2.trimestri uzivat sumamed 500?Uz pomaly pred 3 tyzdnami ma zacalo stipat hrdlo,vyskusala som vsetky babske rady,kloktanie solou,zabaly s mastou,naparovanie,no skoncilo to hnisavyn zapalom hrdla aj priedusiek.Bol mi nasadeny penicilin.Ten som brala 6 dni,no lekar pretoze mi nezaberal a stav bol nemenny, to zmenil na zinat.Ten beriem 6.den,no bez zmeny.Neskutocny kasel raz hlienovy potom suchy.Tak mi urobil crp ,mam 4,2 vraj v norme ale kasel ma dusi stale k tomu sople a stipanie hrdla neustale..Teraz mam pockat par dni zinat vysadit-lebo ma svrbi pokozka,asi alergia,ak neprejde sopel kasel aj hrdlo mam brat sumamed...neskutocne sa bojim o babo..tolko liekov naraz.Mate so sumamefom skusenost?alebo s uzivanim 3x atb po sebe?

janinah
10. mar 2018

okrem atb berieš proti kašľu čo? na crp 4 by som už nebrala nič..my sme rodina zdravotníkov aj lekárov a sumamed by nik z nás nebral,ani keby mu za to platili,také atb rýchlokvasené "o ničom"

janci05
10. mar 2018

@janinah Ja síce nie som zdravotník, ale môjmu synovi zatiaľ Sumamed vždy pomohol. Mal ho asi dvakrát, ale vždy bol do troch dní fit. Samozrejme, že nie som zástancom podávania atb. za každú cenu, ale keď treba, tak prečo nie. Podotýkam, že ich neužíva každý druhý mesiac, ani iné antibiotiká. Čo sa týka užívania v tehotenstve, tak to je iné. Ja som našťastie nemusela užívať.

gabko777
10. mar 2018

Ja som uzivala presne summamed a presne v druhom trimestri mne neskutocne pomohol ...
Malicka je zatial zdrava .
A zinnat som uzivala v prvom trimestri lebo som mala hemofila .

dlucy
10. mar 2018

Ja som ho brala teraz pred dvoma tyzdnami mala som chytene priedusky. Ja som mala ale crp 42 takze som musela. Gynda mi ich schvalila takze su ok.

xtremme
autor
10. mar 2018

@janinah na kasel som najprv brala stopkasel a teraz mucoplant.Kasel sa meni.Niekedy je hlienivy potom vodnaty najnovsie suchy..stale mam ale zvysene teploty,tak max.do 37,3

xtremme
autor
10. mar 2018

@dlucy a v ktorom tyzdni si presne bola ked si ho uzivala?Dik

lieskovyoriesok
10. mar 2018

Ja som užívala zinat, ale Crp som mala 174!!!!! Ty nemáš vôbec zápal v tele. Nechápem na čo atb

veronikastrickova
10. mar 2018

Ja som uzivala 2x a v pohode, malemu nic nieje 🙂

dlucy
10. mar 2018

@xtremme v 22 tyzdni je uplne bezpecny nemusis sa vobec bat.

lieskovyoriesok
10. mar 2018

@dlucy a v prvom trimestri, ak sa môžem opýtať?

dlucy
10. mar 2018

@lieskovyoriesok to neviem ja som ho az v druhom brala. Penicilinove ja nemozem.

monika2012
10. mar 2018

Daj si zmerat hladinu vitaminu D v krvi. Ak bude nizka, treba ihned zacat doplnat! D3 + K2 + magnezium. Zdvihne Ti to imunitu a je to zdrave aj na kosti a zuby pre Teba aj pre babo. My to berieme cela ro
dina a za poslednu zimnu sezonu poprvykrat za posledne roky nik z nas nebol chory. Nepodcenovala by som to, ale lekari o tomto castokrat ani nevedia a vobec o tom neinformuju.

janinah
10. mar 2018

@janci05 otázka je,či by nebol fit aj bez sumamedu😉

janinah
10. mar 2018

@xtremme mala som brutal chrípku s kašľom a bolesťami priedušiek,brala som Biseptol /kvôli prieduškám,nie chrípke/ a na tretí den alergia naň,vysadila som,dr. mi dala Zinnat,ten som nebrala,len kdečo na kašeľ,nádchu,hrdlo,vitamíny....a dobabrala som si žalúdok,kedže chrípka spôsobuje nechutenstvo a jedla som máličko..tak som všetko vysadila,kašeľ pokračoval ešte tri skoro týždne,bez liekov a už som fit..ale nebola som teh. ...tým chcem napísať,že do dôchodku kašľať nebudeš,pokial sa už cítiš lepšie tak vyčkaj..stačí čaj,med,citron,c´vitamíny

caterine
10. mar 2018

Brali ti uz aj krv a vytery? Ked nezaberaju antibiotika skus si dat zobrat krv aj na plucne chlamydie a mykoplazmi

janci05
10. mar 2018

@janinah Naposledy, minulý rok týždeň predtým ako mal prvý krát nastúpiť do školy, tak mi ochorel. Samozrejme, že som nechcela, aby hneď na začiatku vymeškával, tak sme dali Sumamed a v pohode nastúpil a pol roka sme mali od chorôb pokoj.

xtremme
autor
10. mar 2018

@lieskovyoriesok to crp mi kleslo az po uzivani zinatu predtym bolo vyssie ,to som zabudla uviest v dotaze a tuez nam vyssiu sedimentaciu

xtremme
autor
10. mar 2018

@dlucy mna skor desi ze by to uz boli 3.atb po sebe..a vlastne by som ich brsla od 14tt az po 16tt..

dlucy
10. mar 2018

@xtremme a dr Ti dala uz tretie?

xtremme
autor
10. mar 2018

@janinah praveze aj napriek atb sa vobec neciyim lepsie stale zvysena teplota bolest hrdla,neskutocny drazdivy kasrl raz hlienovy potom suchy potom sople vodave hisave a takto sa to strieda..akoby mi atb nezaberali.myslis ze takto sa mam citit po vybrati dvoch atb,ze je to ok?

xtremme
autor
10. mar 2018

@caterine brali mi krv tam vysla ta hladina crp ale mam zvysenu sedimentaciu a ster z nosa ok z hrdla budem vrdiet az v pondelok...

dlucy
10. mar 2018

@xtremme moj muz musel teraz tiez brat 3 tretie atb az po sumamede mu to preslo ale kasel mozes mat aj mesiac po chorobe. Ja tiez este pokasliavam. Nech Ti urobia vyter a podla toho mozno tam mas nie co na co Ti nezabrali atb.

xtremme
autor
10. mar 2018

@dlucy diky pekne za radu.presne viem o com pises,patrim medzi tych nestastnikov kt.niekedy nezaberu ani dvoje atb..penicilin uz vobec..len terz sa obavam preto,aby to neuskodilo babatku.Vysldok z vyteru hrdla budem vediet v pondelok..

dlucy
10. mar 2018

@xtremme je to neprijemne my bojujeme zo zlatym stafylokokom od minuleho roku. Chytili sme od syna je to peklo kazdu chvilu nas skriabe v hrdle 😔

xtremme
autor
10. mar 2018

@dlucy uz nech je leto a vsetky choroby nech su za nami ☺drzim palce!!

dlucy
11. mar 2018

@xtremme tak tomu ver tiez si to zelam 😊dakujem aj tebe drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre