Tehotenstvo a nákup výbavy počas korony

soraya25
19. apr 2020

Ahojte baby,
Poprosila by som vás o radu, názor? Som prvorodička, s detičkami som doteraz nemala žiadne skúsenosti a termin mám v strede augusta. Tehotenstvo som si predstavovala trosku inak - Tešila som sa na prípravný kurz, nákupy a všetko čo k tomu patrí no vzhľadom na situáciu sa nedá nič robiť.
Ako úplný neznalec som dúfala v to že v obchode si veci pozriem chytím poradím sa a odskusam. Kočík som napr v živote ani v ruke nemala 😂. Snažím sa veľa dočítať tu na fórach článkoch knižkách ale mám pocit že sa len viac a viac zamotávam.
Kedy ste začali s nákupmi vy? Myslite že mám ešte čakať? Objednávali by ste z netu veci ako kočík matrac postieľku vaničku ? Bez jediného dotyku alebo odskúšania? Alebo by ste čakali ? A aj keby sa zrazu otvorili obchody riskovali by ste návštevu obchodných centier ?

Ďakujem za každú jednu radu a názor 😊

13riska13
19. apr 2020

My sme začali malej chystať výbavu až tak okolo 7 mesiaca sem tam sme dajakú drobnosť kúpili aj vopred ale neponáhľali sme sa dačo sme objednali z netu a daco kupovali aj osobne a asi by som teraz neriskovala obchodaky

karhu
20. apr 2020

vzhladom k situacii radim nakupit si online. vyber a kup len to co ti na prve tri mesiace veku babatka treba. kupuj bavlnu, prirodne materialy..
nemusi to byt modne ani znackove, hlavne je aby to bolo prakticke..budete aj tak este viac doma ako medzi ludmi. nemusi toho byt vela, hlavne nech je to pohodlne a lahko sa to oblieka.. za prve tri mesiace zistis co vam ne/vyhovuje, a potom uz budes pri kupe skusenejsia.
ale v tescu sa aj teraz da kupit napriklad oblecenie..a to aj uvidis..ale takemu malemu staci v lete par bodyciek a nejake tie gate a svetrik, ciapocka, tam este vela mody netreba🙂

zuzuliatko18
20. apr 2020

My sme nakupili skoro vsetko online, postielku od rovnakeho vyrobcu, len iny typ sme si skusali na predajni vzhladom na pevnost a stabilitu, ale vsetko vsetucko ostatne mame nakupene online. Vela veci sme riesili uz az v marci, ja som zostala PN, tak nebolo na vyber. Vsetky vecicky su pekne a fajn, nemame sa na co stazovat. A kedze nas drobec sa narodil o mesiac skor, tak som rada, ze sme to stihli.

monikangel
20. apr 2020

Ahoj, ja mam doma zopar veci, ako kocik a nejake drobnosti pre babo, uz asi 2 roky, kedze mi ich posunula svagrina, ktora sa toho uz chcela zbavit. Pri prvom (minuly rok) som si nejake vecicky objednala z internetu, postupne v 4 a 5 tom mesiaci. Ano, je lepsie si vecicky chytit, ale ked nie je ina moznost, je fajn objednat aj cez internet. Ja napr. uprednostnujem internet pred tlacenicou v obchdooch. Drzim ti palce.

juliet86
20. apr 2020

vies co ja som v podobnej situacii ako ty. nastastie sme nejake kociky vyskusali uz v januari.... ostatne sa podla mna v pohide da kupit cez net cez bazar a cez e shopy. jedine s cim by som mala problem bol kocik... sice som si vybrala online podla parametroc ale potom som zistila ze bum napr mi prekaza tvar madla alebo ze na madle je sev a tlaci ma do ruky... byt tebou kupujem online vsetko okrem kocika. pripadne nosica. to si mechaj na 7my 8my mesiac a uvidis. ekologicke a ekonomicke je kupit oblecko z druhej ruky. my sme zatial minuli okolo 1000eur. (kocik autosedacka postielka prebalovak monitor baby call plienky oblecenie kojo vankuse nosic) ale vela vevi sme mali aj pozocanych odnkamosiek z druhej ruky tu z konika. mne sa lubia shopy cistedrevo brendon.sk a tiez oblecenie e shop lidl ci tesco napr. ale tak nom je aj moznost kupit si kocik za 1500eur. bohvie mozno to tak skonci aj u nas ak ten vybraty lacny nebude v praxi dobry... zapis sa do neesletterov nech vidis na co maju akciu. napr brumla je second hand odevov a bilion ke takych

veronice
20. apr 2020

My sme kooooopec veci podostavali (vratane postielky a kocika) a ostatne veci (okrem komody na prebalovanie a vajicka do auta), ale uz iba drobnosti, som zohnala tu na bazariku. Nepotrpim si na nove ani znackove veci. Tomu dietatu je suma fuk do coho ho/ju oblecies 😉 a tu v bazariku najdes krasne funkcne a mnohokrat ako nove vecicky. No a vzdybraz za tyzdrn ked to vsetko prislo isla som to na postu vyzdvihnut a bolo 🙂
Jedine co ti poradim, ze kupuj kocik s velkou vanickou. Augustove babo sa v nom bude vozit celu jesen aj zimu, v zimnom fusaku, tak aby sa ti to tam pomestilo a nemusela si na jar kupovat novy kocik.

3petka
20. apr 2020

@soraya25 Ja som tiež čakala až do 7 mesiaca a potom som začala nakupovať vecicky. Čo sa vaničky, a postieľky týka tak tie som kupovala asi 2 týždne pred pôrodom a Kocik som si objednala cez internet a žiadny som si nebola v obchode odskúšať... A to som rodila predčasne takze na poslednú chvíľku som mala všetko doma... Aj tašku do pôrodnice som si balila že mesiac dopredu ... no týždeň po zabaleni som už rodila...

kiki68
20. apr 2020

Vitaj v klube. Ja sa vdaka tomu nijako ani neviem tesit z tehotenstva. Iba to beriem ako ze prezijem a porodim. Inak nic extra. Ja som vybavicku teraz viac menej dostala od kamosky za velmi symbolicky peniaz. Postielku budeme mat tiez zadarmo, sedacku chcem stokke, vanicku asi tiez stokke skladaciu, kocik bude tazky odhad. Ale beriem to tak , ze ked sa nezmesti do kufra kupime aj nove auto. Beztak chcem automat. A riesim veci od toho 25tt tak nejak, ze musim objednavat. Okopci si zoznam tu od mamiciek a kludne sa porad v eshope, porad sa tu s kocikovymi expertmi a pod. Tiez som tak spravila, plus vlastne preskumanie co asi chcem a ide to. Radost to nie je, ale nevyhnutnost ano. Drzim palce

lenka2710
20. apr 2020

@soraya25 tak mne tiež urobila korona skrt cez rozpočet, tiež som sa tešila na nákupy, sice čakám druhé ale chlapca, prvé bolo dievča! Takže kočík, postieľka, vanička a také väčšie veci mam po prvej! Oblečenie som kupovala tu na bazariku, takému malému je suma fuk co bude mat na sebe! Minulý týždeň som bola v zdravotníckych potrebách a už som kúpila co mi bude treba do pôrodnice, som v 31tt a už to zhromažďujem 😂
Veľa vecí teraz cez net som objednala, akurát co som bola ešte v lekárni a kúpila pre istotu fľaše, cumle, dezinfekcie, masticky, aby som potom nemusela s kočíkom sa flákať kade tade
Tiež som sa tešila z nakupovania po obchodoch a nič z toho, aj malá mi chcela veľmi pomáhať pri vybere 😇 ale čo už

merien259
20. apr 2020

@soraya25 ahoj tiež mam termín v polke augusta a kočík som kupovala už v 19tt ale nie nový tu z bazáru som kúpila a musím povedať že som max spokojná... Super cena kočík ako novy... Vecičky som tiež kúpila od jednej mamičky niečo mam svoje po synčekovi, ešte pár kúskov kúpim keď otvoria Obchody ale to až Niekedy v 8 mesiaci... Ak neotvoria tak to budem riešiť online.... Pri synovi som objednávala cez net a všetko bolo super aj oblecko aj výbava do postielky.... Takže sa nemáš čoho báť ak objednáš online, ja som sa tiež veľmi tešila na nákupy no co už korona to prekazila... 🙄

matula12199
20. apr 2020

@soraya25 tiež som prvorodicka a predstavovala som si to ináč ale čo už, stále verím, že ten predporodny kurz v júni už bude ale pochybujem. Kočík som kúpila už vo štvrtom mesiaci z druhej ruky tu na fb, bola som sa naň pozrieť a presne taký som hľadala. Aj postielku som kupovala podľa môjho muža a rodiny skoro cca 4-5 mesiac ale som rada, lebo potom asi o tri týždne zavreli obchody a neviem si predstaviť ju kupovať cez net, vajíčko sme dostali. Pre bábätko som kúpila veci z fb sú krásne a ako nové ..na 6-9mesiacov mám od známej. Cez net som objednavala ostatné veci síce so zavinovackou som neni spokojná na obrázku mi prišla ina ako v skutočnosti..a plienky som si chcela chytiť. Tak som objednala pár kusov bavlnenych, latkove, bambusove a uvidim s ktorými plienkami a osuskami budem najviac spokojná. Cumliky, flasky, odsavacka, pampersky a také mi nevadí , že som objednavala z netu....a teraz som rada že sa dá objednávať, keď som stále doma už od začiatku decembra na PN tak ma vždy poteší keď mi príde balík..aj veci pre seba si tak objednavam.:D aj vsetko do porododnice..len veci z lekarne mi pojde mamina nakúpiť

lelluska
20. apr 2020

@soraya25 Ahoj, som na tom podobne ako ty, s tým rozdielom že som do marca cakala kým mi skončí PN, aby som mohla pobehať obchody a všetko pokupit. A bum, nič z toho🙂 Z inernetu sa dá našťastie všetko pekne objednať, len už pomalicky zacni. Mna osobne len rozčuľuje, že niečo chcem/potrebujem a je to na XY e-shopoch vypredané:/ Tak kým som dala dokopy napr. dokopy lekárničku + potreby do pôrodnice tak som musela objednať z viacerých lekárni.

lusyc
20. apr 2020

Dostali sme z rodiny po deťoch postielku s matracom, vanicku, nočník, kopec oblečenia pre väčšie bábätko. Nieco nové som kúpila v tescu. Pult na prebalovanie v Ikey. Kočík cez internet, tiež som predtym žiaden v ruke nemala. Ale už by som si kúpila tu, používaný. A maličkosti som dokupila este cez internet. Nájdu sa tu diskusie, co treba pre bábätko, tak som sla podľa toho zoznamu. Tiež veľa vecí, aj postupne, sa dá tuto kúpiť.

oblecenie99
20. apr 2020

Ahoj, my sme skoro všetko kúpili online, lebo mne tiež všetci hovorili, že mám plno času, ale potom mi tak narástlo brucho, opuchli nohy a tak som nevládala, že sme už skoro nikde nechodili a nákupy by som určite nezvládla ani v tom siedmom mesiaci :D A práve preto odporúčam postupne pomaly nakupovať všetko, lebo ja som napr. podostávala veľa šiat na malého, toto všetko bolo treba vyprať a žehliť a ja osobne som v tom siedmom, ôsmom mesiaci už mala čo robiť, aby som pri žehlení neodpadávala pomaly.. :/

veronice
21. apr 2020

@kiki68 ale no tak, hlavu hore a tes sa! Ved mas na co 🙂 stovky mamiciek maju taketo pripravy korona/nekorona, lebo skoncia ako ja od 7tt na rizikovom s vylozenymi nohami bez moznoati vychadzok. Ja som sa z tehotenstva asindo 21tt netesila nie ze nemozem chodit po obchodoch zhanat vybavicku ale preto, ze som divtedy bola 3x v nemocnici, dva krat a dost masivnym krvacanim a proste som nevedela ako to cele dopadne...a takych buducich mamiciek su stovky.
Tak ta chcem len povzbudit ze su dolezitejsie veci ako nakupy a urcite sa teeeees najviac ako mozes 🙂 najma z toho ze ste aj v tomto obdobi vsetci (dufam) zdravi. Nakupovania si este uzijes aj ked sa babo narodi. Taaaakze jeden velky uamev na tvar a ideeeees 🙂👍🍀🍀🍀🌞🌞🌞♥️

kiki68
21. apr 2020

@veronice ja tiez na rizikovom a tak do 12tt to bolo drsne: este sa neteste vobec, potom zacnite sa , ale opatrne, tiez problemy. A ked som sa konecne zacala tesit, ze budem moct von medzi ludi trosku a pokupovat veci ( uz som bola za tym checkpointom 24tt) tak mi zavreli obchody 😂🤷‍♀️ Ale vcera otvorili kram s tehu vecami, normalne ze som tam oplieskala strasne prachy a konecne sa citila ako clovek 😂 za glukozovy test a este aj pichnutu profylaxiu sa treba odmenit.

helcanw
21. apr 2020

Ja mam tiež termín koncom augusta a trosku mi to ide na nervy ze nemozem si ísť tie veci fyzicky pozriet do predajne, popýtať sa a pod.... Ale našťastie kočík sme stihli kúpiť ešte pred touto situáciou! Síce veľmi skoro, ale bola naň super akcia a teraz som aj rada kvôli zavretým obchodom, že sme do toho šli. Co sa týka oblečienia to mam našťastie všetko zdedene po sestre pomaly až do roka 👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre