Triple testy v poriadku, problémy na sone, odporúčanie na 4D /morfo/ máte skúsenosti?

laura222
24. nov 2018

Ahojte, uz som podobnu temu zakladala vcera ale neozval sa mi nikto s osobnou skusenostou tak si uz zacinam mysliet ze snad taky nikto neexistuje 😢. Mali ste niektora do 20tt uplne idealne vysledky, ziadne problemy a zrazu vam na sone povedali ze vidia nejaky problem a poslali vas na morfologicky ultrazvuk? Na morfologickom to potvrdili alebo vyvratili? Je mozne aby triple testy dopadli uplne super a pritom niektore organy sa nevyvinuli? Suvisi to vobec? 🙏 budem vdacna za vase skusenosti

pininka
24. nov 2018

Ja som mala všetko super, mne na morfologickom povedali že je maličký menšia ako má byť, a že má niečo s obličkami. Dokopy mi nič nepovedal a na papiery bolo že je všetko ok. Odporúčal mi návštevu hematologie. Ja som potom sadla za net, našla som si čo mi povedal ale vystrašená som bola statočne. Nakoniec mi môj gynekológ veľmi skúsený doktor povedal že všetko je v poriadku že niektorí doktori vidia aj čo tam nieje. A mal pravdu, mala sa narodila úplne zdravá, mala 4kg a to mala byť malička a žiadne iné problémy nemala.

salome123
24. nov 2018

triple testy su velmi nespolahlive

evalin88
24. nov 2018

Tripltesty vychadzaju z hormonov z tvojej krvy.. mozu byt zle ako u nas 1:30 na DS a maly uplne zdravy.. alebo naopak. Kazdopadne to morfo usg je dobra vec. Ziskaš ďalši nazor lekara. My sme boli až dva krat lebo som bola vylakana... doktor super vysvetlil čo treba pozrieť. Skontroloval organy aj pupočnik.

martinka13
24. nov 2018

Mne síce vyšli tripple na DS 1:180 , dieťatko nemalo DS, ale šla som na morfo a tam zistili ďaleko väčšie poškodenie. Nevyvinuty mozog a kopec ďalších vecí. Takže áno, aj napriek negativnym tripple testom, mozu na morfo utz zistit kadeco iné..... Držím palce, aby bolo všetko ok

laura222
autor
24. nov 2018

@martinka13 och :( ak sa mozem spytat co ste potom robili? Dalsie vysetrenia? Mne vyslo 1:1200 a v 16tt este ovela nizsie riziko

martinka13
24. nov 2018

Musela som na ukončenie tehotenstva. Bola som v 23.tt. Po pitve sa potvrdilo všetko zo sona. Prakticky absentoval mozog, srdiečko tiež poškodené. 😥. Všetci sa čudovali, že tehotenstvo neskončilo skôr spontánne. Bola som u Mudr. Grochala. Veľmi doporučujem. Aj vďaka nemu som sa v tej ordinácii nezblaznila....

laura222
autor
24. nov 2018

@martinka13 och boze to mi je luto 😢❤️

laura222
autor
24. nov 2018

@martinka13 nerozumiem ako mohlo byt pri vsetkych predoslych sonach vsetko v poriadku. Som v soku. Vela sil ❤️

martinka13
24. nov 2018

@laura222 ja som bola vlastne len v 12 tt a tam všetko ok. Potom som šla ku Grochalovi lo tých horších tripple testoch. V podstate to zhodnotil tak, že zrejme sa počas vývoja upchalo nieco, a mozog sa prestal vyvíjať. Je to už 7 rokov. Odvtedy sa nám už narodila dcérka 😀. A syn mal 3 roky, keď sa to stalo. Našťastie si on vôbec nepamätá, že sme čakali súrodenca

laura222
autor
24. nov 2018

@martinka13 och tak aspon ze takto, uz to je za vami. Hlavne ze mas zdrave deti 😘 toto bude moje prve a mam 34 preto sa tak bojim. Ja som mala do 16tt vsetko ukazkove. Teraz v 20tt mi robila prvykrat dr ultrazvuk cez brucho a nevidela niektore organy. Neviem ci to bolo kvalitou pristroja, zle otocenym babom alebo naozaj tam je problem :( nevedela mi ani povedat pohlavie vraj nevidi.. tak ja proste neviem :( cakam na pondelok na druhe sono

martinka13
24. nov 2018

@laura222 vreeelmi závisí od sona. Mne v nedeľu robil jeden v nemocnici v Martine, nič nevidel. Ďalšie som si vybavila u iného lekára, všetko ok. A až Grochal to všetko zistil. Takže ak u Teba niečo nevideli, kľudne to môže byť nekvalitným sonom. Viem že veta nestresuj sa Ta akurát výtočí , ale v podstate jediné, čo Môžeš spraviť je navštíviť ozaj odborníka. V Tvojom pripade by som zrejme ani inde nešla. Buď Grochal, alebo ešte jedného v Bratislave chvália. Ale to meno neviem.

laura222
autor
24. nov 2018

@martinka13 idem do Martina primarovi nemocnice tak verim ze bude vediet pozriet vsetko co treba 🙏

martinka13
24. nov 2018

@laura222 no dúfam, že to nie je ten, čo vyšetroval mňa..... Naozaj odporúčam Grochala. Tiež je v Martine a možno keď odpíšeš svoj problém, vezme Ťa aj skôr.

laura222
autor
24. nov 2018

@martinka13 no dufam ze nie, idem na otocku budem tam cestovat 4 hodiny

martinka13
24. nov 2018

@laura222 mňa poslali do nemocnice z genetiky . Akoby som tam ani nebola . Pri vyšetrení tam zavolal asi 5 študentov. Absolútne nič mi nepovedal a odišiel. Bola som v hroznom stave po psychickej stránke a oni sa správali ako k veci ... To bol zatiaľ môj jediný zlý zážitok čo sa týka nášho zdravotníctva. Ale Ty možno ideš inde a aj na iné sono . Predsa je to už 7 rokov.

laura222
autor
24. nov 2018

@martinka13 no idem tam so znamou /dr ktora tam robi/ a uplne mimo vsetkych terminov tak neverim ze by to odflakli, hlavne ked mi povedali nech kludne zrusim morfologicky kam som povodne mala ist

martinka13
24. nov 2018

@laura222 jasan. Tak držím palce. Pekný večer.

martinka13
29. nov 2018

@laura222 tak ako to dopadlo? Dúfam, že všetko ok.

laura222
autor
29. nov 2018

@martinka13 ahoj! Ano vsetko je v poriadku! 🙂 doktor nechapal co nemohla vidiet, boli viditelne obe ladviny, mocovy mechur, dokonca aj placenta sa povytiahla 🙂

martinka13
29. nov 2018

Super. Veľmi gratulujem. To je strašné, takéto stresy. Tak nech všetko dobre dopadne.

laura222
autor
29. nov 2018

@martinka13 dakujem 🙂 ano je to hrozne ked nas takto vyplasia. Hlavne ze vsetko je v poriadku, akurat ze sme mohli byt bez tych stresov

evalin88
29. nov 2018

Super.. !!! Oni niekedy peehanajuuu. Mne moja gyn povedala že mam "zostarnutu"placentu v 34 tyždni.. vraj "redšej nech ho vyberu, dorastie v injubátore". Na morfo usg tiez doktor nechapal. Rodila som 40+6. Takže tie stresy doverne poznam 😁😁😁 dufam že zvyšok tehotenstva si už budeš v kľude užívať "kopance".. hlavne bez stresu

laura222
autor
30. nov 2018

@evalin88 dakujem, tiez verim ze ma podobne mylne diagnozy od doktorov uz obidu. 🙏 hlavne ked ti nieco taketo povedia v case ked mas byt kludna a vyrovnana a nestresovat sa zbytocne. Vsetky vieme ze sa to proste neda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre