Tvrdnutie bruška v 22. týždni tehotenstva

tina7729
14. jan 2012

prosim poradte,uz zo 5 dni mi tvrdne brusko a asi 2 den mi asi aj 10 krat za den. ☹ je to moc zle? kolko krat za den je to normalne?

maria30
14. jan 2012

@tina7729 daj si magnezium.. uzivaj ho 3xdenne (môžeš si dať aj dve tabletky naraz).. ak to neprejde, alebo sa to bude opakovať častejšie, tak choď k dr... držím palce.. 😉

tina7729
autor
14. jan 2012

@maria30 no vsak to,ja uzivam magnezium a ziadne zlepsenie ☹ bojim sa,nechcem skoncit v nemocnici. aj mam kludovy rezim a aj v klude mi niekedy uz stvrdne brusko ☹ neviem co mam robit,ci mam utekat na pohotovost alebo pockat do pondelka a zajst k svojmu dr.

lenkaa222
14. jan 2012

@tina7729 ahooj..teraz ťa asi nepoteším..ale cele tehu som užívala magenzium...kludový režim - iba som sa nemahala..v podstate som nič nerobila..v 29tt mi v jeden den začalo tvrdnúť bruško, častokrát za den tak som išla na pohotovosť pre istotu, nechali ma v nemocke (Hrozil predčasný pôrod), napichali infuzkami, malemu injekcie na rýchlejší vývin pľúcok..postel dohora, čiže nohy hore (hrozná poloha) 😀 aa v nemocke sme boli do 32tt kedy maly musel von..tak radšej by som išla na pohotovosť...pre istotu..môžu ťa poslať domov a ak nie tak v nemocke vydržíš ako by sa babatku malo niečo stať

tina7729
autor
14. jan 2012

@lenkaa222 no,tak to si ma vobec nepotesila ☹ takze to nieje normalne ,no super ☹

maria30
14. jan 2012

@tina7729 magnezko sa dá ešte zvýšiť na väčšie dávky.. ale keď hovoríš, že tvrdne i v kľudovom režime, tak choď radšej na pohotovosť.. radšej zbytočne, ako neskoro... a ak by si tam mala ostať, tak radšej ostaň.. dajú ti magnezko, ale v infúziach.. to je účinnejšie.. máš ešte malý týždeň nato, aby bábo prežilo, ak by sa muselo narodiť.. tak snáď pár dní v nemocke prežiješ.. držím palce 😉

lenkaa222
14. jan 2012

@tina7729 prepáč...ale isto to nieje normálne a ešte ked užívaš magnezko..to by nemalo tvrdnúť...pri pôrode (v termíne) sa to nazýva poslíčkovia a podla toho sa zisťujú kontrakcie..tak radšej skoč na pohotovosť..ved zato nič nedaš a aspon si budeš istejšia

maria30
14. jan 2012

@tina7729 hlavne sa z toho nestresuj, lebo aj psychika podporuje tvrdnutie bruška...nemusí to byť také zlé, ako píše @lenkaa222 ...každé tehu je individuálne... a tiež si nehladkaj bruško - vôbec...

malicka100
14. jan 2012

@tina7729 ahoj.... taktiez suhlasim s lenkaa222 ze by som isla na pohotovost. bola som v 24. tyzdni ked mi brusko zacalo tvrdnut, pobolievat... skoncila som v nemocnici na infuziach s nohami hore cely mesiac. potom nas pustili domov, dodrziavat prisny kludovy rezim. vydrzali sme do 38. tyzdna.. tak radsej chod, nech ta pozru, pripadne natocia CTG. drzim palce

maria30
14. jan 2012

@malicka100 CTG v 22.týždni nenatočia..

atreyu
14. jan 2012

@tina7729 aj mne tvrdne bruško a to každé 2 hodiny...bola som už aj v nemocke a tam mi povedali, že takéto tvrdnutie je v norme, že ak to bude častejšie alebo tvrdnutie bude dlhšie trvať mám prísť...ja beriem Magne B6 raz denne

tina7729
autor
14. jan 2012

@atreyu ake castejsie a dlhsie?

fide
14. jan 2012

@tina7729 ja som v 21tt. ale to ti piše dole 😉 od 8 tt beriem magnezium iba lezim, aj ked nie koli tvrdnutiu bruska (placenta na krcku ) no brusko tvrdne casto aj v klude zalezi na polohe.... mne ale Magnezium pomaha .. Ako tehotna mozes zobrat 2 gramy magnezia za 24 hodin.. to mi povedala dr ,kedze som sa stazovala ze mam pocit ze mi 2x denne 250 miligramov nestaci. Mozes kludne zobrat aj 2 naraz.Vtedy ak ti zacne intenzivne tvrdnut. Ja si stale rozratam tak aby som nepresvihla 2 gramy. V tomto tehu som mala iba raz take stavy ze som sa zlakla ci neist na pohotovost ale to som viac sedela ako lezala. No pri Eliske som veru v 26 tt bola na pohotovosti a zacinala som sa na spicku otvarat ...ale to zas bolo podmienene stresom. Na druhy den som štatnicovala. Kazali mi zvysit davky magnezia a poslali domov...neviem ako tebe ale mne ked tvrdne brucho tak to je ako normalna kontrakcia aj s bolestou ktoru musim pedychat ☹ drzim palce... ak by si sla na pohotovost, daj potom vediet co ti povedali som zvedava...

tina7729
autor
14. jan 2012

@fide no ja som prvorodicka,takze ani neviem ake je to ked je kontrakcia 😖 mne strvdne dolu podbrusko je ako skala bez bolesti len taky tlak,trva to par sekund a prejde

atreyu
14. jan 2012

@tina7729 každé 2-3 hodiny to je v norme...a do 10 sekúnd je v norme...ale ja sa neotváram aj to je dôležité...

tina7729
autor
14. jan 2012

@atreyu no ja som bola vo stvrtok u gyn.tiez sa neotvaram,ani placenta sa neolupuje,ale vtedy som mala stvrdnutie len 4 krat za den.a potom ako som prisla od dr. zacalo to castejsie teda viac krat.no dnes neviem presne kolko krat to bolo za den ale asi aj 10 krat,mozno viac ☹

atreyu
14. jan 2012

@tina7729 10 krát je v pohode...a kúp si B6 tá je podľa mňa lepšia...

lucia2312
14. jan 2012

@tina7729 no asi by som rafdsej sla a prinajhorsom aj polezala v nemocke ak by bolo treba,nakolko mi moj dr povedal ze v poriadku je do 10 tvrdnuti za den ale to som bola uz vyssi tyzden a teraz pri druhom tehu som uzivala magnezko 3x denne po 2 tablety a pomohlo ,ale radsej by som necakala a hned sla

fide
14. jan 2012

@tina7729 tvrdnutie bruska s bolestami a krcami su fakt kontrakcie...svrdne ti preto lebo sa maternica stahuje .. teda je v krci .. to co ti stvrdne je teda maternica, mne sa stane ze to neprejde len tak za par sekund ale to je spojene s tym ze mam placentu dole aj celu maternicu s babatkom. Takze ak ma drobcek zacne kopat zacne aj brusinko reagovat kedze je dole a babo tam ma malo miesta ☹ ak mas stres chod na pohotovost minimalne ti musia poradit a pozret ci sa neotvaras a ak je vsetko v poriadku povedia ti kolko magnezia mas brat alebo ze mas viac lezat. Lebo mnohokrat je to nasledok unavy po chôdzi alebo nejakej cinnosti .. mna dokaze unavit obycajne sprchovanie...

tina7729
autor
14. jan 2012

@fide no ale takto ako teraz oddychujem som este neoddychovala,preto mi je divne ze to tvrdnutie je horsie. no nic,chcela som pockat do pondelka ale tak zajtra skocim na pohotovost. dakujem baby,drzte mi palce

estterka
14. jan 2012

@tina7729 mne tiez tvrdlo,aj som mala kontrakcie od 5teho mesiaca a bola na rizikovom doma,kludovy rezim a aj tak porodila o mesiac skor. ale mne ked v 5tom mesiaci zacalo tvrdnut casto brucho,isla som do nemocnice hned na pohotovost a to u nas je to 80 km cesta.

fide
14. jan 2012

@tina7729 a ja ti zas nemozem povedat ze to ni nie je lebo kazda sme upne iny pripad... ja som od zaciatku narizikovom a iba lezim tak ze iba na wc chodim a ak sa da tak aj stravu mi manzel donesie do postele.. niekedy ani na wc nevladzem dojst... bola somuz 4x hospitalizovana... takze ani ta nemozem strasit ani ukludnovat...chod na pohotovost a daj vediet ako si dopadla

tina7729
autor
14. jan 2012

@fide pojdem zajtra urcite. dam vediet

tina7729
autor
14. jan 2012

a nemoze o byt aj tym,ze som po odbere plodovej vody vyse tyzdna??

fide
14. jan 2012

@tina7729 no moze a preco si bola na odber ???

tina7729
autor
14. jan 2012

@fide mala som zle vysledky triple testov 2x ☹ o 2tyzdne mam vysledky

fide
14. jan 2012

@tina7729 aha tak drzim palce...

tina7729
autor
14. jan 2012

@fide dakujem

michaela80
14. jan 2012

@tina7729 mne tvrdlo od 16 tt a od 25 tt somm bola kvoli tvrdnutiu v nemocnici a nechali si ma tam 12 tt..no mn tvrdlo neustale v intervaloch 5-10min i ked som lezala,cize na vyber nebolo...

tina7729
autor
14. jan 2012

@michaela80 a co ti davali v nemocnici? pomohlo?

michaela80
14. jan 2012

@tina7729 ja som mala salbutamol asi do 30tt no nestacil tak sme pozhanali gynipral kazde 4 hodiny a plus ked zacalo velmi tvrdnut tak to skludnovali venozne gynipralom..to zaberalo...samozrejme aj magnezium som brala infuziou,injekciou i tabletky...podla potreby ako som sa citila...ja som starsieho porodila v 31 tt po odtoku plodovej vody bola urgentna sekcia cize sa bali ze sa to zopakuje....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre