Tvrdnutie bruška v 22. týždni tehotenstva

tina7729
14. jan 2012

prosim poradte,uz zo 5 dni mi tvrdne brusko a asi 2 den mi asi aj 10 krat za den. ☹ je to moc zle? kolko krat za den je to normalne?

tina7729
autor
23. feb 2012

@sisinka8 a to je na predpis? to je to iste ako magmezium?

sisinka8
23. feb 2012

@tina7729 nieje tam vitamin b6 a je ucinnejsi....nieje na predpis ked to viem dobre aspon mne takto povedali v lekarni.

d.j.
23. feb 2012

@tina7729 dik, jasne meno uz mame aspon ja som na 100%presvedcena ze to bude Andrej, ale este sa musim dohodnut s manzelom. a vy ako? ake meno date svojmu dievcatku?a gratulujem 🙂 ja som chcela prve babo chlapca a mam babu a nemenila by som za nic na svete ;)

tina7729
autor
24. feb 2012

@d.j. mi budeme mat Kristínku 🙂 inak chlapcek by sa volal Adamko 🙂 takze najprv ked som si myslela ze to bude chlapec tak som jej hovorila Adamko 😀

d.j.
24. feb 2012

@tina7729 Kristinka je krasne meno, aj ja som ju chcela dat a dcerke som povedala ze bude mat sestricku Kristinku, a teraz nechce bratceka iba sestricku, ale uz ju pripravujem na bratceka ;)

tina7729
autor
25. feb 2012

@d.j. aj mne sa velmi paci meno Kristinka, len niektorý ludia mi ho osomrali,ze preco chcem dat take meno.. no urcite koli nim ho menit nebudem 😠

d.j.
1. mar 2012

@tina7729 jasne ved vy budete rodicia a je to len a len na vas, ja by som dala Kristinku na 100% 🙂 a inak ako sa mas? brusko este tvrdne?

tina7729
autor
1. mar 2012

@d.j. brusko stale tvrdne

sisinka8
2. mar 2012

@tina7729 ahoj!nepomaha ti magnezko?mozno by si mala zvysit davku.....ja beriem magnerot nie magne b6,vraj je to lepsie...tak skusam.musis lezat?

tina7729
autor
2. mar 2012

@sisinka8 nie,nepomaha mi. a dr. o tom vie a kaze mi stale brat magne B6 2xdenne zevraj nie viac. 😕

sisinka8
2. mar 2012

@tina7729 to je malicko!!!ved beru mamicky ztoho ovela viac ked maju tvrdnutie!!!beru aj3x2tabl!naozaj!ja beriem ovela viac je to neskodne,je to iba mineralna latka.....

tina7729
autor
2. mar 2012

@sisinka8 aj ja si myslim,ale co mam robit ked viac vraj brat nemam. a predtym som brala normalne magnezko az 3x2tbl tiez vobec nezabralo. a tebe stale tvrdne aj ked viac beries?

sisinka8
2. mar 2012

@tina7729 ja som brala v pri prvom tehu 3x1!potom 3x2 po24tt a teraz beriem uple od zaciatku 3x1.a od16tt 4x1(kazde4hodiny1tabl)neviem preco tvoj lekar rozhodol takto 😖 ja by som urcite trvala na zvyseni davky povedz to jemu.

tina7729
autor
2. mar 2012

@sisinka8 a pomohlo ti to?

sisinka8
2. mar 2012

@tina7729 mne ano! 🙂

tina7729
autor
2. mar 2012

@sisinka8 a len lezis?

sisinka8
2. mar 2012

@tina7729 nie,nelezim cely den....mam 6rocnu skolacku - nemozem ,ale som na PN a snazim sa vela odpocivat.lekar mi nekazal lezat,neotvaram sa.davam si ale maximalny pozor,setrim sa,neupratujem....manzel mi pomaha.

d.j.
2. mar 2012

@tina7729 ahoj, mne tiez stale tvrdne a magnezium nepomaha. Inak kludne si mozes aj sama zvysit davky, moja znama porodna asistentka mi povedala ze magnezium je ako celaskon, nemozes sa nim predavkovat, co telo nespracuje to sa vyluci mocom, takze bez obav. Ja berem uz teraz 3x1 mag.B6 + jednu sumivu mag. ale nepomaha tak neviem. Co je ale dobre tvrdne mi iba vecer.

katrin20
2. mar 2012

Mne tvrdne tiez hlavne vecer a su aj dni ked sa to opakuje casto. Mne kazal lekar brat 3x2. Ale neviem ci to pomaha. Dufam ze tam mala este nejaky cas vydrzi lebo vraj je to uz na spadnutie....

tina7729
autor
3. mar 2012

@katrin20 joj,vsak ale ty si uz v dobrom tt 🙂 ja by som sa v tvojom tt uz vobec nebala 🙂

tina7729
autor
3. mar 2012

@d.j. dala som si ich od vcera na 3x1tbl tak uvidime. a kolko krat ti brusko tvrdne? keby aj mne len vecer joj to by bola ulava. mne aj cez den. a vcera to bolo extremne ako casto mi vecerom zacalo tvrdnut,ale malicka sa aj moc hybala a vystierala zrejme tak asi aj preto

d.j.
5. mar 2012

@tina7729 neviem kolko krat mi tvrdne, moc to nepocitam ale zvykne od tej 20.00 do 23.00, aj ked uz spim tak sa na to zoputim. ale potom do rana je to v poho.

sisinka8
6. mar 2012

babenky aj ja som brala dlhe mesiace magneb6 a zmenila som na MAGNEROT.a musim sa svami podelit je to o neporovnatelne lepsie!!!!!urcite vyskusajte.magne b6 je menej ucinne a slabsie! 🙂

litvikova
21. jún 2014

ako zistim ye mi tvrdne?

bambinkaa
21. jún 2014

@litvikova je to pocit ako keby si tam mala kamen a na dotyk je tvrde ako čelo

litvikova
22. jún 2014

aha diki)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre